Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uczestnictwo w Pamiątce grzechem dla katolika?


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-11, godz. 10:26

Antykatolicyzm to jedna rzecz, z której prawie nigdy człowiek się nie wyleczy po wyjściu z WTSu. Sebastian wyjątkiem.

Czy stwierdzenie, że coś w KK jest niezgodne z Biblią od razu jest antykatolicyzmem? Haaelu czy przypadkiem nie rozwija się u ciebie syndrom prześladowanego katolika? Bo twoje reakcja na krytykę KK na to wskazuje.
Czesiek

#22 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-04-11, godz. 10:41

Jeżeli w dyskusji na jakiś temat ktoś wyjeżdża z tekstami, że katolicy to, katolicy tamto, a u katolików też, to jest to mniej lub bardziej nasilony antykatolicyzm.

Ja nie lubię na przykład socjalizmu. Ale nie mam na tym punkcie fioła do tego stopnia, żeby mi się wszystko z tym kojarzyło. W tym wątku nie będę dawał przykładów na obecność socjalizmu w USA albo w UE. No nie ten dział.

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-04-11, godz. 11:50

Haelu, nie określałbym wypowiedzi AndreaZZ jako antykatolickiej.

Napisano powyżej że w ktoś Wojtek37 nie może dopatrzyć się w uroczystości ŚJ istotnych elementów święta opisanego w Biblii. Mimo że Wojtek nie wymienił braków, można przypuszczać że podziela m.in. opinię Czesława że u ŚJ brakuje m.in. spożywania chleba i wina przez wszystkich wiernych. AndreaZZ wyraził pogląd, że u katolików też czegoś brakuje. Nie wymienił czego, ale być może np. miał na myśli że brakuje spożywania wina przez wszystkich. I to jest czyjeś subiektywne spostrzeżenie, można podyskutować, czy prawidłowe (akurat moim zdaniem błędne). I nie ma tu nawet śladu uprzedzeń czy wrogości.

#24 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2009-04-12, godz. 11:02

Ciekawe czy ŚJ wiedzą jak pierwsi chrzescijanie sprawowali spotkanie "Łamania Chleba" czy jak kto woli "Eucharystii". ?.

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2009-04-12, godz. 11:08


#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-04-14, godz. 09:18

Haael chyba w tym temacie Twoje uwagi to jednak przewrażliwienie ;) Rzeczę jako katol.

Z całą sympatią i szacunkiem dla Katolików, ale msza też odbiega...

Msza nie jest "Pamiątką". Jej część - liturgia eucharystyczna owszem, niejako anamnezą Wieczerzy Pańskiej. A jeśli się z tym nie zgadzasz to chociaż strzelaj do tarczy, ok? ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-14, godz. 11:08

Msza nie jest "Pamiątką". Jej część - liturgia eucharystyczna owszem, niejako anamnezą Wieczerzy Pańskiej. A jeśli się z tym nie zgadzasz to chociaż strzelaj do tarczy, ok? ;)


Nie musisz łapać mnie za słowa, Sebastian zrozumiał o co mi chodziło. Co do Haaela, to myślę, że nie rozumie on na czym polega bezstronność. Albo oceniamy wszystkie wyznania chrześcijańskie na podstawie Biblii, albo wcale. Więc jeżeli czepiamy się śJ, że nie spożywają wieczerzy, to katolicy spożywają ją tylko w połowie.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych