Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marcowa NSK podaje


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-03-17, godz. 20:11

o nowych wersjach rozrywkowych Piesni Kr.Gdzie je mozna posluchac na necie czy moze wiecie moi kochani??
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 Guest_Sebastian_Andryszczak_0609890909_*

Guest_Sebastian_Andryszczak_0609890909_*
  • Goście

Napisano 2005-04-01, godz. 07:07

pieśni ROZRYWKOWE?

"prawie do nieba wzięłaś mnie... na 144.000 nie załapałem się..." :-))

pozdr
Sebastian

#3 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-04-01, godz. 14:55

pieśni ROZRYWKOWE?


Kloo ma jakieś problemy z polską składnią. Nie pieśni rozrywkowe, tylko wersje rozrywkowe. Zapewne w stylu sacro-polo.

#4 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-04-01, godz. 18:44

Kloo ma jakieś problemy z polską składnią. Nie pieśni rozrywkowe, tylko wersje rozrywkowe. Zapewne w stylu sacro-polo.


Zuza, tak zawsze? Czy masz zły dzien?

Kloo chyba nie ma problemow z polska skladnia, nie napisal "piesni rozrywkowe", tylko wlasnie "w wersjach rozrywkowych", przywidziało Ci się. Sugestia: może przeczytaj, co ktoś napisał nim spróbujesz go wyśmiać? Jakimś cudem zupełnie nie zrozumiałaś o co chodzi w tym topicu...

Pozdrawiam wszystkich mniej i bardziej złośliwych komentatorów... :P
Czy tak musi być zawsze?

LN

#5 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-04-02, godz. 09:39

Kloo chyba nie ma problemow z polska skladnia, nie napisal "piesni rozrywkowe", tylko wlasnie "w wersjach rozrywkowych", przywidziało Ci się.


Kloo napisał(a):

o nowych wersjach rozrywkowych Piesni Kr.


Po polsku byłoby:

O nowych, rozrywkowych wersjach Pieśni Kr.


Składnia Kloo była nieprawidłowa i jak widać co najmniej jednemu czytelnikowi uniemożliwiła poprawne zrozumienie "o co chodzi w tym topicu".

Uwagi personalne zachowaj dla siebie.

EOT

#6 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-04-02, godz. 12:48

Składnia Kloo była nieprawidłowa i jak widać co najmniej jednemu czytelnikowi uniemożliwiła poprawne zrozumienie "o co chodzi w tym topicu".


Powiedzmy... :P


PS Przepraszam, ja w każdym razie najwidoczniej mialem zly dzien.

Pz
LN

#7 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-04-02, godz. 13:42

Dzieki mati za wstawiennictwo.Zuzi tez tymbardziej ze slusznie ma racje, gdyz czesto mysl wyprzedza moje piszace palce.
A w rzeczonej sprawie ??
Czy ktos zna miejsca przebywania takowych piesni?? ;-)) :D
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#8 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-06, godz. 08:28

Gdzie je mozna posluchac na necie czy moze wiecie moi kochani??

Gdzie na Necie to nie wiem, ale mam kilka u siebie na kompie. Jak ktos by bardzo chciał posłuchać George Bensona i Celine Dion podśpiewujących Melodie Królestwa, to mogę wysłać na maila w mp3.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#9 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-04-06, godz. 10:02

Bardzo chce Liberku

[email protected]

bardzo Ci dziekuje
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#10 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-04-06, godz. 12:07

chcialem moze tylko przypomniec ze wymiana plikow mp3 jest scigana przez prawo i zgodnie z prawem jest to piractwo zwlaszcza ze Towarzystwo Straznica pisze ..wszelkie prawa zastrzezone... wiec jak to jest z ta uczciwoscia ? Kloo

#11 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-06, godz. 13:02

W Naszej Służbie Królestwa z marca 2005 podano takie ogłoszenie:

Niniejszym informujemy, że co prawda wiemy o istnieniu tych nagrań, ale nie wyraziliśmy zgody na ich wydanie i rozpowszechnianie. Prosimy ich nie kopiować z Internetu ani nie puszczać w obieg.

Można się zastanowić dlaczego? Przedmiotowe pieśni nie były nagrywane przez WTS, ale przez związanych ze Świadkami Jehowy muzyków, zatem WTS nie ma do nich żadnych praw [no chyba, że chodzi o sam tekst pieśni, ale tutaj tekściarze są anonimowi]. Sami autorzy tych nagrań puścili je w obieg, ponieważ z nieznanych przyczyn nie dogadali się z Brooklynem na ich oficjalne wydanie i rozpowszechnianie w zborach.
O złamaniu prawa mozna powiedzieć wtedy, gdy:
1. Prawa autorskie posiadałaby Strażnica, oraz
2. Gdyby ich wykonawcy wyraźnie się temu sprzeciwili.

Nic takiego miejsca nie ma, zatem nie widzę powodu żeby robić w tym temacie niepotrzebny szum.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#12 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-06, godz. 13:27

Jeżeli już jestesmy przy tym temacie, to warto przypomnieć, co na temat praw autorskich mówi ustawodawca:

USTAWA
z dnia 4 lutego 1994 r
o prawie autorskim i prawach pokrewnych
DZIENNIK USTAW Nr 24, poz. 83

Rozdział 3

Treść prawa autorskiego

Oddział 3

Dozwolony użytek chronionych utworów

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostałych w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Zatem w świetle powyższego można udostępniać utwory lub materiały osobom związanym z nami "stosunkiem towarzyskim", czyli kumplom i znajomym, oczywiście bez zarabiania na tym. :)

Temat uważam za zamkniety.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#13 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-04-07, godz. 10:10

Liberale, a czy mógłbyś podać tytuły, to ze znalezieniem poradzę sobie sama?

#14 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2005-04-07, godz. 16:27

A moze to te? :rolleyes:
Song 222

Dołączona grafika

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#15 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-07, godz. 16:30

Pieśni nie mają tytułów, tylko numery ze Śpiewnika, więc nie wiem w jaki sposób chcesz tego szukać w Sieci.
Mogę Ci ewentualnie podesłać na maila.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#16 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-04-08, godz. 12:55

Pieśni nie mają tytułów


Pieśni ze śpiewnika który widziałam, miały tytuły. Ale nie w tym rzecz.

więc nie wiem w jaki sposób chcesz tego szukać w Sieci.


No właśnie chciałam po tytułach poszukać. Wpisując "Celine Dion 220" faktycznie chyba ich nie znajdę.

Mogę Ci ewentualnie podesłać na maila.


OK. Wysyłam PM.

#17 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-04-08, godz. 16:38

niby tak , ale wg ustawy ktora przytaczasz potrzeba zgody tworcy, jezeli ktos dostarcza ja pisemnie do kazdego utworu mp3, (mozliwe jest zgoda twory poswiadczona podpisem elektronicznym) wtedy nie jest to lamanie prawa. w KAZDYM innym jest to sad rozstrzyga czy nie a nie ty czy ja uwazajac ze tak nie jest :)

#18 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-04-11, godz. 17:31

OK. Dzięki Liberale za pliki :-)

Zrobiłam mały research i sytuacja wygląda tak:

Niewątpliwie krąży po świecie płyta zatytułowana George Benson & Friends - Kingdom Songs. Można ją nawet znaleźć w bazie freedb.org. Ale prawdę mówiąc to nie wiadomo o niej nic pewnego, bo płyta nie pojawia się w żadnym katalogu wydawniczym.

Jakość dźwięku też wygląda delikatnie mówiąc dość "półprofesjonalnie". Tzn. na pewno nie nagrał tego ktoś w domu na jamniku, ale też nie jest to profesjonalna robota. Dźwięk jest płaski, perkusja i inne instrumenty są sztuczne aż trzeszczą, a wokaliści śpiewają niedbale, zdarzają im się potknięcia intonacyjne itp. To wszystko skłania mnie ku tezie, że to jest po prostu wersja dopiero demo materiału.

Moja teoria jest taka, że muzycy (czy to rzeczywiście George Benson i Celine Dion przy takiej jakości materiału trudno ocenić) zrobili podejście do tego materiału, po czym projekt "ubito", natomiast ktoś wyniósł demówki ze studia, bo szkoda mu było włożonej pracy albo pomysłu.

Jest też inna możliwość - jeśli jest to materiał finalny, to zrobił to ktoś mający dostęp do w miarę profesjonalnego studia i umiejący jako tako śpiewać (i całkiem przyzwoicie technicznie, choć kiczowato aranżować), ale nie miał czasu/pieniędzy/zacięcia/ludzi do zrobienia tego profesjonalnie (przede wszystkim do poświęcenia zrobienia większej ilości take'ów ścieżek wokalnych i wybrania tych bez potknięć). A potem wypuścił pod szyldem znanych muzyków wiedząc, że w ten sposób szybciej się rozejdzie ;-)

#19 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-04-11, godz. 18:26

A ja tam wole Bensona z solowych płyt. To zawodowy i rewelacyjny muzyk.

Co do Kingdom Songs to mam 10 nagrań, ale długo mi dzisiaj serwer ładował, więc wysłałem próbkę. Jak masz ochotę posłuchac więcej to wyslę przy najbliższej okazji.

Jeżeli zaś idzie o Twoją teorię, to faktycznie mogło to tak wyglądać. Być może chcieli od Strażnicy nawet jakieś pieniądze za to, co zrobili, a przynajmniej zwrot kosztów produkcji, a ponieważ WTS niechętnie wydaje swoje pieniądze, to mogło dojśc do konfliktu interesów i stąd to ogłoszenie w NSK.
Natomiast jakość dźwięku może być spowodowana nieprofesjonalnym upakowaniem tego do mp3, chociaż i tak wiadomo, że już samo mp3 obcina dość mocno tony wysokie i niskie, zatem automatycznie traci się na jakości. A jeżeli dodatkowo zrobisz to jakimś amatorskim programikiem, no to skutki sama widzisz...

W każdym razie jest to swoista ciekawostka w The Watchtower World.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#20 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2005-04-12, godz. 12:47

Natomiast jakość dźwięku może być spowodowana nieprofesjonalnym upakowaniem tego do mp3, chociaż i tak wiadomo, że już samo mp3 obcina dość mocno tony wysokie i niskie, zatem automatycznie traci się na jakości. A jeżeli dodatkowo zrobisz to jakimś amatorskim programikiem, no to skutki sama widzisz...


Poniekąd masz rację, ale ja mam dobre ucho - jakość kompresji jakością kompresji (to zupełnie inna sprawa), ale w tym wypadku to jest po prostu kiepsko nagrane.

Jeżeli zaś idzie o Twoją teorię, to faktycznie mogło to tak wyglądać. Być może chcieli od Strażnicy nawet jakieś pieniądze za to, co zrobili, a przynajmniej zwrot kosztów produkcji, a ponieważ WTS niechętnie wydaje swoje pieniądze, to mogło dojśc do konfliktu interesów i stąd to ogłoszenie w NSK.


Ja myślę, że to nie o pieniądze poszło. Zauważ, że wszystkie nagrania WTS są anonimowe. Słyszałam kiedyś pieśni wydane w Niemczech (wydanie autoryzowane i rozprowadzane przez WTS), nagrane przez jakiegoś spiewaka w konwencji a'la Mieczysław Fogg ;-) - oczywiście jego personalia były okryte tajemnicą. To jest wręcz jakaś obsesja anonimowości. Podejrzewam więc, że WTS nie dał autoryzacji, bo:

a) artyści chcieli się podpisać własnymi nazwiskami,

albo

B) nawet jeśli zgodziliby się na wydanie anonimowe, to i tak byłoby zbyt łatwo ich rozpoznać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych