Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ w "Pytaniu na śniadanie", TVP2


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-06-02, godz. 20:26

Jutro,tj,sroda,3 czerwca,TVP PR 2,w porannym programie "Pytanie na sniadanie"Przedstawia temat pt."Kim są Swiadkowie Jehowy" :) Jestem ciekawa,czy bedzie to rzetelna informacja,czy tez wypowiedz rzecznika SJ,promujaca "jedyną prawdziwą religię w tym bezbożnym swiecie" :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#2 Ktosia

Ktosia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 169 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-06-02, godz. 20:28

Pierwszy raz żałuję, że nie mam telewizora :-)
Ktosia

"Czasem trzeba umrzeć, by urodzić się na nowo.
Czasem trzeba wiele stracić, by wyjść z podniesioną głową.
Nawet przestać wierzyć, by docenić wiary siłę.
Gdy przeczytasz tysiąc książek, czy zrozumiesz jedną chwilę?"

#3 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2009-06-02, godz. 21:06

A o której to godzinie?

#4 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-06-02, godz. 21:17

A o której to godzinie?


Audycja trwa w godz.8,30-10,45.Trzeba poswiecic czas od poczatku do końca,bo w zapowiedzi programu nie podali konkretnej godziny. :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#5 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-06-03, godz. 07:18

To chyba cud. Program zaczął się od papieża i ciagle są przerwy. Albo sam papież z nieba albo szatan nie pozwalają go wyemitować

No, wreszcie sie udało. Chyba musiał interweniować sam Dziwisz.

Użytkownik szperacz edytował ten post 2009-06-03, godz. 07:21


#6 slawo66

slawo66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 07:33

ponoć prądu zabrakło

#7 anna325

anna325

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 07:48

Ico kochani?Widzieliscie ten wystep?I co sadzicie?

#8 slawo66

slawo66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 07:50

ładna reklamówka

#9 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-06-03, godz. 07:54

Nic ciekawego. Same stereotypy, ogólniki. Ważny temat krwi potraktowano zdawkowo. Zabrakło mi pytania o przypadek nagły, gdy nie ma trzeciej możliwości, jest wybór: transfuzja albo śmierć. Spieszyli się, gdyż musieli nadrobić przerwy w dopływie prądu. Z tego powodu wywiad wiele stracił na wartości. Jakub powiedział, że ma zaufanie do lekarzy. Wobec tego co by zrobił, gdyby lekarz stwierdził, że jedynym sposobem uratowania życia dziecka jest transfuzja?

Innym ciekawym tematem mogły być wybory. Stwierdzili tylko, że naśladują neutralnego politycznie Jezusa. Jednak na codzień żyją w społeczeństwie inaczej zarządzanym niż w czasach starożytnych. Co dzień korzystają z oświaty, ochrony i bezpieczeństwa, ratowania życia i zdrowia, czy chociaż z wywozu śmieci. A to m.in. przecież zapewnia wybrana władza. A jak zachowali by się gdyby większość społeczeństwa stanowili ŚJ? Zabrakło czasu by ich o to zapytać.

Użytkownik szperacz edytował ten post 2009-06-03, godz. 08:06


#10 anna325

anna325

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 08:01

Swiadek Jehowy,gdy wezmie za zone,meza nie-Swiadka Jehowy,jest dyskryminowany w organizacji za swoj wybor.A za nim do takiego zwiazku dojdzie,osoby,ktore sie na to decyduja z wlasnej woli,przechodza istny nalot ze strony starszych.Czy tak nie jest?Wiec gdzie tu swoboda wyboru?Rozumiem jedna rozmowa,ale nie ciagle sciganie o to,by do takiego zwiazku nie dopuscic.

#11 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-06-03, godz. 08:12

Swiadek Jehowy,gdy wezmie za zone,meza nie-Swiadka Jehowy,jest dyskryminowany w organizacji za swoj wybor.A za nim do takiego zwiazku dojdzie,osoby,ktore sie na to decyduja z wlasnej woli,przechodza istny nalot ze strony starszych.


A życie po odejściu z Jedynej Prawdziwej, u boku aktualnego ŚJ, to paranoja. O tym też nie było mowy.
Ten program był bezwartościowy. Nie wniósł nic nowego. Być może skorzystali tylko Ci, którzy jeszcze nigdy nie słyszeli o ŚJ. Ciekawy jestem czy znajdzie się i wypowie ktoś taki?

#12 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 08:20

Rozczarował mnie ten program.Opoznienia z braku pradu sprowadzily tę rozmowę do bardzo ogólnikowych stwierdzen sympatycznego skadinąd goscia,ktory z usmiechem rozwial obawy o zdrowie i życie SJ,bo medycyna tak sie rozwinela,ze juz jest bezpiecznie w tym temacie.Przydałby sie dobry program z rzetelnymi informacjami na temat Organizacji SJ,obiektywnie pokazujacy ich wierzenia,życie,slowem wszystko to co interesuje nasze spoleczenstwo mające bardzo nikle pojecie o tej religii. <_<

A życie po odejściu z Jedynej Prawdziwej, u boku aktualnego ŚJ, to paranoja. O tym też nie było mowy.
Ten program był bezwartościowy. Nie wniósł nic nowego. Być może skorzystali tylko Ci, którzy jeszcze nigdy nie słyszeli o ŚJ. Ciekawy jestem czy znajdzie się i wypowie ktoś taki?


Masz racje,szperaczu,mogliby zrobic taki program z exami,byłoby ciekawie.Byl kiedys program Ewy Drzyzgi"Rozmowy w toku",wystapił tam Sebastian A.,ale tez nie wniosł nic ciekawego w tych trudnych sprawach bylych SJ,ich zycia poza Organizacją.Przecietny Polak nie ma bladego pojecia o SJ,mysle,ze gdyby ludzie poznali ich prawdziwe oblicze,moze ostrozniej podejmowaliby dyskusje z nimi. :)
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#13 anna325

anna325

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 08:22

Agdyby sie tak w kilku samemu zglosic i opowiedziec to w TV,by ostrzec tych zero wiedzacych na temat tej organizacji?

#14 slawo66

slawo66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 08:42

myślę nawet że to małżeństwo zaraportuje sobie jako głoszenie nie-oficjalne

Użytkownik slawo66 edytował ten post 2009-06-03, godz. 08:55


#15 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-06-03, godz. 10:29

Agdyby sie tak w kilku samemu zglosic i opowiedziec to w TV,by ostrzec tych zero wiedzacych na temat tej organizacji?

Przypuszczam, że byłoby podobnie, gdy ma ktoś wystąpić w jakimś punkcie programu na zgromadzeniu obwodowym ŚJ, lub na wyższych rangą. Poprzedza się próbami, co w zasadzie jest cenzurą oraz drogą eliminacji. TV podobnie z wyprzedzeniem przygotowuje tematy, pytania, poprzedza wywiadem, czy dane osoby sprostają pewnemu poziomowi itp. A jeżeli bezpośrednie sprawozdania, to raczej ogólnie znana ranga wydarzenia, jak mecze, msze, festiwale itp. Inne bezpośrednie jak np. sondy, to są obcinane i dostosowywane do okoliczności np., by nie wywoływało to publicznego zgorszenia, nienawiści, obrażania czy nawet od światopoglądu redakcji.

Niemniej pomysł 'anny325' ciekawy. Nie wiem na ile moje przypuszczenia prawdziwe? A może ktoś ma już jakieś doświadczenia, z środkami masowego przekazu? Też jestem 'głodny' takich bezpośrednich programów. Tylko najpierw, czy znaleźli by się chętni ex-ŚJ z tego forum, jak i czynni ŚJ? Wątpię.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-06-03, godz. 14:01

Temat już przerabialiśmy jakiś czas temu. No, cóż... Nie jest to arcyciekawe zagadnienie dla mediów, niestety, póki np. nie umrze jakieś dziecko wskutek zaniechania transfuzji. Wówczas pojawią się pytania "dlaczego" i wypłynie wiadoma tematyka. Media emitują to, co widzowie chcą oglądać - a więc sensację z rynsztoka, przerysowane (najczęściej) dramaty, różnego rodzaju "reality-show". Program o byłych świadkach mógłby być odebrany w konwencji "gadających głów", nawet jeśli ktoś mówiłby o swoim dramacie.
Niemniej popieram inicjatywę.
Pozdrawiam
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-03, godz. 18:34

Temat już przerabialiśmy jakiś czas temu. No, cóż... Nie jest to arcyciekawe zagadnienie dla mediów, niestety, póki np. nie umrze jakieś dziecko wskutek zaniechania transfuzji.

Zdenerwowałam się, bardzo się zdenerwowałam! Jeszcze zaspana, z łóżka włączyłam tv, i to w momencie jak się program zaczynał. Kiedy okularnik powiedział, że ufa lekarzom, a blondynka, że kocha swoje dzieci, nie wytrzymałam, i głośno krzyknęłam "PALANT, I GŁUPIA KROWA!!!". Borys, który zajął miejsce Idola jak tylko ten poszedł do pracy, przestraszył się i zszedł z łóżka na fotel, a mnie łzy cisnęły się do oczu, bo do dziś pamiętam jak umierał chłopiec z wypadku, wykrwawiał się na naszych oczach, i zmarł zanim udało się uzyskać czasowe ograniczenie praw rodzicielskich, a zdobycie tego papierka zajęło mi wtedy kilka ładnych godzin. Na szczęście dzisiaj nawet w nocy można uzyskać w przeciągu ok. 2 h.

Pozdrawiam cieplutko

jeszcze wściekła Dosia

PS.
Przepraszam wszystkich palantów, i wszystkie głupie krowy, za przyrównanie ich do "okularnika i blondynki"...W nerwach byłam....

D.

#18 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2009-06-03, godz. 21:52

Dosiu - jestem z Tobą, całym sercem. To co pokazała TV widziałem, i w zasadzie było to, w mojej ocenie - słodko pierdzące opowiadanie jak to jest u ŚJ OK, ale tak naprawdę, żadnie poważne pytania nie padły, na antenie.... a odpowiedzi były raczej enigmatyczne, owa bląd pani, nie sprecyzowała, że dziecko po wypadku, a bez transfuzji może i przeważnie umiera. A przecież mówiła, jak to Ona kocha swoje pociechy..... dla mie to sprzeczność, sama w sobie. A w zestawieniu z korzystaniem z antykoncepcji, zabrzmiało to raczej - iż są jako "bogowie" którzy decydują o poczęciu i śmierci potomstwa ...

#19 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-06-04, godz. 16:04

A w zestawieniu z korzystaniem z antykoncepcji, zabrzmiało to raczej - iż są jako "bogowie" którzy decydują o poczęciu i śmierci potomstwa ...


Proszę Cię, tylko nie znowu o antykoncepcji, bo niestety trochę zabrzmiało to tak, że jeden fanatyzm (zakaz antykoncepcji) skrytykował drugi fanatyzm (zakaz transfuzji).

Mimo to pozdrawiam ... :)

#20 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-09-29, godz. 21:50

http://odsiebie.com/...812---0297.html

Wywiad z rodziną Świadków Jehowy.

Na co zwróciłem uwagę

Ojciec nie znał aktualnego stanowiska Organizacji która zezwala ŚJ na głosowanie w wyborach. Chyba że coś się zmieniło.

"Żaden Świadek Jehowy nigdy nie zabił drugiej osoby". Ciężko uwierzyć.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-09-29, godz. 21:57





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych