Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy należy się modlić do Jezusa?


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#21 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-02-11, godz. 13:59

W moim przekonaniu należy modlić się wyłącznie do Boga Jehowy a Jezus jest jedynym pośrednikiem w modlitwach. Same modlitwy więc są wysłuchiwane i jeśli są zgodne z wolą Bożą również spełniane przez Jehowę.


Czy w takim razie wcale nie wolno odzywać się do Syna Bożego? Proszę o konkretnie sprecyzowaną odpowiedź popartą co najmniej jednym pełnym framentem biblijnym.
Dołączona grafika

#22 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-11, godz. 23:03

A co z tym wersetem?

"O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię" (J 14,14) ???

Proszę Jezusa a On to spełnia.


NA TO PYTANIE NIGDY NIE UZYSKASZ ODPOWIEDZI !. :o :P

#23 Popiel

Popiel

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2007-02-13, godz. 13:41

hi fi: "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię" (J 14,14) ??? - masz racje, należy modlić się do Boga w imię Jezusa. Zgadzam się. Ale w takim wypadku kto tych modlitw wysłuchuje? Oczywiście Ojciec Jezusa - Jehowa Bóg. Sam Jezus pokazał jasno do kogo mamy sie modlić: Mateusza 6:9-13. W Psalmie 3:8 pisze również że wybawienie należy TYLKO do Boga. A wiec tylko za Jego (Bożą) wolą nasze modlitwy mogą być wysłuchane.

Użytkownik Popiel edytował ten post 2007-02-13, godz. 13:44


#24 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-02-13, godz. 17:04

hi fi: "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię" (J 14,14) ??? - masz racje, należy modlić się do Boga w imię Jezusa. Zgadzam się.


masz rację masz racje, należy modlić się do Boga "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje ..."
pozdrawiam Andrzej

#25 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-13, godz. 19:00

masz rację masz racje, należy modlić się do Boga "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje ..."


Genialnie to barcie ująłeś. :lol:

#26 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-13, godz. 19:27

Hm.. Jakbym się np. pomodlił do Jezusa żeby zamknął te forum i ono nie zostanie zamknięte, to będzie dobry dowód na to że Jezus nie wysłuchuje modlitw ;)
Ha Ha Ha
Ale mam inne sprawy na głowie.
I wolę modlić się do Ojca.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-13, godz. 20:40

Hm.. Jakbym się np. pomodlił do Jezusa żeby zamknął te forum i ono nie zostanie zamknięte, to będzie dobry dowód na to że Jezus nie wysłuchuje modlitw ;)
Ha Ha Ha
Ale mam inne sprawy na głowie.
I wolę modlić się do Ojca.

A co jeśli pomodlisz się o to do Ojca w tej samej intencji i będzie bez efektu? To będzie dowód na to że Ojciec wysłuchuje? :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-13, godz. 21:48

Hm.. Jakbym się np. pomodlił do Jezusa żeby zamknął te forum i ono nie zostanie zamknięte, to będzie dobry dowód na to że Jezus nie wysłuchuje modlitw ;)
Ha Ha Ha
Ale mam inne sprawy na głowie.
I wolę modlić się do Ojca.



To jest ciekawe spojżenie na sprawę, :huh: ukazuje jak kochani ŚJ mogą manipulować rzeczywistością, ale bez przesady Bóg jest ponad to..... :)

#29 Sylwan

Sylwan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 112 Postów

Napisano 2007-02-14, godz. 08:41

Witam,
gdyby przyjrzeć się wnikliwiej modlitwie liturgicznej kościoła katolickiego, to z reguły modlitwy "podsumowujące" - czy to na mszy, czy liturgii godzin - kierowane są do Boga Ojca w formule: przez Chrystusa albo w imię Chrystusa itp.

W przypadku modlitw "próśb" w wezwaniu: "prosimy cię Panie" - to tak do końca nie wiem, kogo mieć na myśli jako Pana: Boga Ojca, czy Jezusa Chrystusa? Czy w ogóle ma to jakieś znaczenie?

Być może nowotestamentalny Pan - Kyrios w stosunku do Boga Ojca oraz Jezusa pozwala na wymienne zwracanie się w modlitiwe, 'wzywanie imienia Pańskiego', tj. Jezusa lub Jego Ojca.

Pozdrawiam ciepło
Sylwan

#30 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-02-14, godz. 15:23

hi fi: "O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię" (J 14,14) ??? - masz racje, należy modlić się do Boga w imię Jezusa. Zgadzam się. Ale w takim wypadku kto tych modlitw wysłuchuje? Oczywiście Ojciec Jezusa - Jehowa Bóg. Sam Jezus pokazał jasno do kogo mamy sie modlić: Mateusza 6:9-13. W Psalmie 3:8 pisze również że wybawienie należy TYLKO do Boga. A wiec tylko za Jego (Bożą) wolą nasze modlitwy mogą być wysłuchane.



Mam takie pytanie. Czy zrozumiałeś tekst z J 14,14? Kto to mówi?

#31 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-02-14, godz. 18:56

Hm.. Jakbym się np. pomodlił do Jezusa żeby zamknął te forum i ono nie zostanie zamknięte, to będzie dobry dowód na to że Jezus nie wysłuchuje modlitw ;)
Ha Ha Ha
Ale mam inne sprawy na głowie.
I wolę modlić się do Ojca.

Z powyższego tonu wypowiedzi odnoszę wrażenie, że Jezus jest twoim kolegą...
Dołączona grafika

#32 ARCHE

ARCHE

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-06-28, godz. 19:29

Jezus Chrystus został ustanowiony Głową chrześcijańskiego Zboru. Jeżeli możemy odzywać się do starszych, którzy są między nami, to czemu mamy nie odzywać się do Głównego Starszego i ,Arcypasterza'?
Z drugiej strony większość modlitw Nowego Testamentu jest kierowanych do Boga Ojca.
Myślę, że chodzi tutaj o pewne proporcje: wzywanie Ojca a Syna.
Czy nie jest jednak tak, że wielu ludzi tak często woła: ,Jezus', że zapomina o Ojcu?

#33 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-28, godz. 22:38

Czy powinniśmy modlić się do Jezusa Chrystusa?

Z drugiej strony większość modlitw Nowego Testamentu jest kierowanych do Boga Ojca.

Poproszę o przykłady tej większości.
Dołączona grafika

#34 ARCHE

ARCHE

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-06-29, godz. 17:59

Po pierwsze Jezus modlił się tylko do Boga Ojca, a nie np do Ducha świętego
Po drugie: modlitwy do Ojca w NT jest więcej: choćby Dzieje, listy (zginam moje kolana przed Ojcem, wszystko przedstawiajcie w prośbach Bogu, chwała jedynemu Bogu przez Jezusa Chrystusa-kilkakrotnie)

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 18:11

Po primo kto tu mówi o Duchu Św? ;) Po secundo czyżby liczebność wydarzeń w Biblii świadczyła co jest dobre, a co złe? B)

Jeśli ilość zdarzeń tu modlitw do Jezusa występujących w Biblii nie przekroczy liczby X to znaczy że są one dowodem że powinno się czynić odwrotnie? :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-29, godz. 21:36

Umarł Jezus, umarł...
Dołączona grafika

#37 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-29, godz. 21:43

Po pierwsze Jezus modlił się tylko do Boga Ojca

Tego nie zanegowałem. Skąd zatem w jego słowach zapowiedź zmiany? "I w owym dniu nie zadacie mi już żadnego pytania. Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeśli o coś poprosicie Ojca, da wam w imię moje. Aż do tej chwili nie poprosiliście o nic w moje imię. Poproście, a otrzymacie, żeby wasza radość osiągnęła pełnię." (Jana 16,23-4)

Po drugie: modlitwy do Ojca w NT jest więcej

Więcej niż modlitw do Syna? A zatem są one dopuszczalne. I po co całe zamieszanie? Byle się posprzeczać... Poraz drugi polecam artykuł pt. Czy powinniśmy modlić się do Jezusa Chrystusa?
Dołączona grafika

#38 ARCHE

ARCHE

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-06-30, godz. 07:26

Po pierwsze nie zamierzałem i nie zamierzam się z nikim sprzeczać.
Po drugie uznaje modlitwę do Jezusa za biblijną i sam ją stosuję
Po trzecie-uderza mnie fakt, że w niektórych super-hyper ,biblijnych' zborach tak dużo się modli do Jezusa, że zapomina się o Ojcu, a przecież to On jest na pierwszym miejscu. No, chyba, że Ojciec to ten zły, wiecznie zagniewany Bóg, a Jezus ten dobry-w takim przypadku się nie dziwię. Przez takie właśnie spojrzenie na Boga (i jeszcze spojrzenie na Jezusa jako na sędziego JUż sądzącego świat) stało się podstawą do uznania Marii za wszechpośredniczkę, pocieszycielką i łaskawą mamusie, która u synka (wciąż małego szkraba) wszystko umie wyprosić.

Pawle, myślę, że częstotliwość modlitw jest pewną wskazówką-kogo apostołowie uważali za Pierwszego w swoim życiu

#39 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-30, godz. 08:52

Pawle, myślę, że częstotliwość modlitw jest pewną wskazówką-kogo apostołowie uważali za Pierwszego w swoim życiu


Więc wskaż jak często apostołowie modlili się do Jezusa a jak często do Ojca. Możemy pominąć Ewangelie ponieważ mieli Jezusa przy sobie więc de fakto rozmawiali z nim ;) i Apokalipsę bo miała ukazać rzeczy przyszłe - więc pozostają nam wszystkie listy do przewerstoania.

I jeszcze jedno - gdzie tu ktoś coś mówił o Miriam? Poza tym kierujesz to nie wiadomo do kogo i nie wiadomo po co skoro mówimy o Ojcu i Synu... Mógłbyś się trzymać tematu Arche?


J 14:6 bw Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

J 14:8-9 bw (8) Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. (9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

1Tm 2:5 bw Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-30, godz. 08:57

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#40 ARCHE

ARCHE

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-06-30, godz. 09:29

Po co podałeś te wersety?
One wskazują na pierwszoplanową rolę Jezusa?
Ja raczej widzę, że wskazują na Tego, na którego wskazywał Jezus-Boga Ojca.

Czy mam podać wszystkie modlitwy do Ojca i Syna? Myślę, że od tego są konkordacje-choć nawet niezbyt pilny czytelnik Biblii zauważy, że większość (wyraźna) jest kierowana do Boga Ojca. Jeżeli modlę się do Jezusa, to i tak moim celem jest Bóg.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych