Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miłość


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-03, godz. 06:49

Mowisz i masz!
Troche sie poczulem jak redaktor biblioteczki Towarzystwa na CD usuwajacy zdanie o koncu dziela gloszenia w XX wieku :)

Uuuuuuu ach te uderzenie adrenaliny


:) dzieki , bedzie mi sie lżej żyło

a mogę jakiegoś linka poprosić do twojej informacji powyżej ?
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#22 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-07-03, godz. 07:10

a mogę jakiegoś linka poprosić do twojej informacji powyżej ?


A moge!

Straznica z 15 lutego 1989 strona 12.

"Apostol Pawel odegral dominujaca role w chrzescijanskiej dzialalnosci misjonarskiej. Polozyl podwaliny pod dzielo, ktore mialo byc zakonczone teraz, w XX wieku"

Cytat za oryginalnym wydaniem

http://www.piotrandr...pl/wkrotce.html

Poza tym linkiem mam tez oryginalny numer tej Straznicy

A teraz sprawdz te sama Straznice na CD wydanym przez WTS.
Umbre Summum

#23 sk8terboy

sk8terboy

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 160 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-07-03, godz. 07:34

no sky, zgadzam się z twoją odpowiedzią na mój post. Wiesz jednak dlaczego wierzę w to co franz o sobie napisał? Ponieważ sam zostałem potraktowany tak jak on. Może w mniejszej skali i z mniejszą brutalnością, ale jednak mechanizm był podobny. Czytając ludzi na tym forum, świadectwa, równierz zauwarzam że mieli podobnie. Podczas mojej rozmowy ze starszymi, kiedy już byłem przekonany o odejściu, zmieniali szybko temat po trudnych pytaniach. Niewiem co chcięli osiągnąć, ale kolejno pytali mnie o to czy wierzę w trójcę, piekło itp. Ani razu mnie nie spytali co myślę o Bogu, Chrystusie, zbawieniu. Oczywiście od wcześniej wymienionych pytań ostro się wykręcałem, nie było to wtedy dla mnie ważne. Pod koniec dowiedziałem się że jeśli kwestionuję nauki niewolnika to ogłoszą moje odłączenie z grona głosicieli. Jeden plus tego, to że uniknąłem represji, gdyż byłem przed chrztem. Pozdrawiam i podziwiam twoją odwagę.
Want to know how deep the rabbit hole goes?

#24 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-07-03, godz. 08:18

Nie zgodze sie z Toba. WTS gdy czuje sie pewnie na jakims gruncie nigdy nie wacha sie przed wytoczeniem procesu.

Dokładnie. A nawet tam, gdzie wiedzą że procesu nie wygrają, ale postraszenie prawnikami nic ich nie kosztuje (brak możliwości wytoczenia procesu w drugą stronę) - robią to. W ten sposób np. zastraszają Allegro.pl uniemożliwiając handel starymi publikacjami WTS mimo, że nie ma żadnej podstawy prawnej do takiego działania.
[db]

#25 Fakirek

Fakirek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 181 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-07-03, godz. 08:42

W Ewangelii wg Jana 13:34,35 czytamy:

34. Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się nawzajem. 35. Po tym wszyscy poznają że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość.


Czy słowa Jezusa sugerują jakoby miłość chrześcijańska miała panować tylko pośród jego naśladowców? Czy słowa te usprawiedliwiają postępowanie WTS-u wobec osób, które się odłączają bądź są wykluczane?


O! Wy plemię żmijowe... ;)
A czy Ewangelia Jezusa - rozumiana jako orędzie - przesłanie - kierowana jest do:
a ) ludzkości
b ) zamkniętej grupy ludzi
???!!!

Użytkownik Fakirek edytował ten post 2009-07-03, godz. 08:44


#26 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-03, godz. 09:37

Dokładnie. A nawet tam, gdzie wiedzą że procesu nie wygrają, ale postraszenie prawnikami nic ich nie kosztuje (brak możliwości wytoczenia procesu w drugą stronę) - robią to. W ten sposób np. zastraszają Allegro.pl uniemożliwiając handel starymi publikacjami WTS mimo, że nie ma żadnej podstawy prawnej do takiego działania.

o tym nie wiedziałem ...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#27 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-07-03, godz. 11:43

o tym nie wiedziałem ...



A to dopiero poczatek drogi :)

Bylem w tej samej sytuacji poltora roku temu. Ale prawdy nigdy nie powinien sie czlowiek obawiac.
Umbre Summum

#28 szulamitka

szulamitka

    Początkujący (1-50)

  • Validating
  • Pip
  • 60 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-03, godz. 12:03

o tym nie wiedziałem ...


o wielu rzeczach jeszcze nie wiesz. widzisz, jest dokladnie tak jak mowil augustus, stopniowo odkrywasz rozne rzeczy po slubie i stopniowo spadaja ci klapki z oczu. oczywioscie jak wspomniales wczesniej od ciebie wylacznie bedzie zalezec czy po odkryciu jaka naprawde jest twoja "malzonka" bedziesz w stanie dalej z nia zyc czy moze wniesiesz o rozwod.

i uwazaj z kim sie dzielisz wiedza zdobyta tutaj. nie od dzisiaj wiadomo ze skrzynki na sali nie sluza wylacznie wrzucaniu biletow NBP na dobrowolne datki.....

Użytkownik szulamitka edytował ten post 2009-07-03, godz. 12:03


#29 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-06, godz. 19:06

o tym nie wiedziałem ...


Obyś jak najszybciej doszedł do poznania prawdy!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych