Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brakujące opcje lub modyfikacje forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
No replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2009-07-08, godz. 11:26

Przejście z oprogramowaniem forum od wersji 2.x na 3.x wprowadziło trochę zmian. Generalnie są one dobre, ale być może komuś bardzo dokucza brak jakiejś wcześniejszej opcji. W związku z tym, że oprogramowanie to jest dosyć złożone, próba zmodyfikowania działającego forum jest możliwa, ale w pewnych granicach. Tzn. od strony administracyjnej, forum pozwala na dosyć duże modyfikacje swego zachowania, ale chciałbym uniknąć brutalnej modyfikacji jego głównych skryptów, bo przy kolejnej aktualizacji może to być problem (takie zmiany mogą zostać po prostu nadpisane).

Zatem, proponuję aby wpierw poszukać, czy poszukiwana opcji aby nie jest gdzieś zaszyta (pod inną nazwą, być może domyślnie wyłączona, itp). Może najlepiej od razu opisać swój problem na forum poświęconym IPB 3.0. Tam będzie najlepsze źródło informacji. Niestety, ja nie dysponuję wiedzą (ani czasem) aby wgryzać się w kod źródłowy tak dużego projektu. Ale jeśli ktoś znajdzie gdzieś gotową odpowiedź (z instrukcją co, i gdzie, należy zmodyfikować), to by dużo pomogło przy ewentualnych pracach tego typu.

Może się też przydać informacja co do aktualnej wersji PHP - używamy wersję 5.2.10 (niestety najnowsza wersja 5.3 źle działała z panelem administracyjnym, wieszał się).

Pomoc po polsku: http://invisionize.pl/

Jeśli na pierwszym nie uda się znaleźć pomocy, jest jeszcze główne forum angielskie: http://forums.invisionpower.com/
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych