Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy odstępcy potrzebują pasterza?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-23, godz. 13:44

Skywalker- jestem pod wrażeniem udzielanych przez Ciebie rad. W zasadzie to przydałby się nam/odstępcom i zainteresowanym taki dobroduszny pasterz na stałe. ;)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#2 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-23, godz. 13:48

Skywalker- jestem pod wrażeniem udzielanych przez Ciebie rad. W zasadzie to przydałby się nam/odstępcom i zainteresowanym taki dobroduszny pasterz na stałe. ;)

:) Ida , a podobno tu sami niezależni :)
Ja nie głoszę niczego nowego. To pogląd zdrowy rozsądek + Biblia + rady Organizacji.

To że niektórzy "pasterze" nie traktują owiec z empatią ... to smutne, ale nie wyklucza Bożego kierownictwa...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-07-23, godz. 16:42

W zasadzie to przydałby się nam/odstępcom i zainteresowanym taki dobroduszny pasterz na stałe. Dołączona grafika

Pisz za siebie ;)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-24, godz. 13:57

Chyba nieco rozbijam temat...

:) Ida , a podobno tu sami niezależni :)
Ja nie głoszę niczego nowego. To pogląd zdrowy rozsądek + Biblia + rady Organizacji.

To że niektórzy "pasterze" nie traktują owiec z empatią ... to smutne, ale nie wyklucza Bożego kierownictwa...

Oczywiście większość to wolni ludzie, ale niezależność sprowadza się też do wyboru mądrych rad. Sami oceniamy, co dla nas jest wartosciowe i godne zaufania. :)
Masz rację nie głosisz nic nowego, chodzi raczej o sposób w jaki wypowiadasz swoje zdanie. Wskazuje on na szacunek dla drugiego człowieka i nienarzucanie swojego poglądu. I myslę, że nie wynika to z przybycia w nowe forumowe środowisko. Pewnie z natury jesteś łagodnym człowiekiem. Spotkałam podobnych do Ciebie pasterzy w swoim chrzescijańskim życiu, zawsze wzbudzali we mnie ciepłe uczucia i docenianie trudów ich niełatwej pracy. Mogę powiedzieć, że przykładne życie pewnego starszego i jego szczere zachęty skłoniły mnie do przystąpienia ( mimo pewnych wątpliwości doktrynalnych) do usymbolizowania swego oddania Bogu przez chrzest.


Pisz za siebie ;)

A, tu nasz kolejny były pasterz. Powiedziałabym trochę "niepokorny", ale mogę się mylić. ;)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#5 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-24, godz. 19:52

No tak mam nauczkę! Nie dość, że nie zakładałam nowego tematu, to zapewne moderator pozwolił sobie na wydzielenie wątku i jeszcze temat napisał z błędem. Rozumiem , należy wypowiadać się rzeczowo i w temacie. Moja wina! :(

Skoro już jest wątek o naszej potrzebie pasterza...to myślę, że w pewnym, niekoniecznie dosłownym sensie, każdy z nas szuka w życiu przewodnictwa i sam wybiera duchowego pasterza lub rezygnuje z namacalnego dowodu takiego wsparcia. Największym dla mnie Pasterzem jest sam Jezus Chrystus, ludzie próbują z słabym lub lepszym wynikiem Go nasladować. Nie zawsze przyczyna niesprawdzenia się w roli duchowego pasterza leży w samolubnych skłonnościach lub miernych kwalfikacjach duchowych. Myślę, że nie każdy ma osobowość pretendującą do udzielaniu komuś duchowego wsparcia. Organizacja zdaje się podzielać inny pogląd - każdy, spełniający minimalne wymogi biblijne nadaje się do urzędu starszego czy sługi pomocniczego. W chrześcijańskim życiu spotykamy empatycznych, wyrozumiałych, elastycznych powierników naszych problemów, którym ufamy i którzy nas nie zawodzą. Niestety znacznie częściej zdarza nam się spotykać wyniosłych, mało sympatycznych, srogich i skorych do rozgniewania się na błądzących "braci straszych", którzy zapewne w jakimś tam stopniu przykładają rękę do odchodzenia ze zboru chorujących owieczek.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#6 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2009-09-13, godz. 08:45

Witam wszystkich pięknie!
Przy uważnej lekturze niektórych postów można zauważyć ludzi z misją, którzy chętnie zostaliby jakimiś pasterzami ;) ;)
Sądzę jednak, że większość zawahałaby się przed poddaniem sie woli kolejnego pasterza.
Nie bez powodu jesteśmy tutaj my heretycy hi..hi..
Zanim jednak potępilibyśmy naszych byłych, niedoszłych lub potencjanych pasterzy możemy się zastanowić, jakimi pasterzami bylibyśmy my sami - gdyby do tego miało dojść. Znam człówieka, który odszedł z Organizacji bo został zdjęty z przywileju, a nie mógł się z tym pogodzić.
Wiem, że na forum działa wcale niemała grupa byłych pasterzy, którzy mają o sobie - często słusznie - wysokie mniemanie. Nie wszystkim jednak dane było zakosztować tej pozycji oraz jej plusów i minusów. Można łatwo skrytykować cudze usługiwanie - czy też pasienie :lol: hi..hi.. co za nazwa - bez świadomości, że samemu nie wypadłoby sie lepiej.
Mnie za pasterza wystarczy Jezus Chrystus. Myślę, że wiekszości z nas też. :)
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#7 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-19, godz. 20:48

Ateiści,to ludzie wolni częściowo,jak częściowo są wolni wierzący i nasza samodzielnośc jest też w jakimś stopniu ograniczona.Nie żyjemy sami przez się tzn. zawsze czegoś od życia potrzebujemy : wody,powietrza,miłości,pracy,rodziny,wsparcia,empatii itp.itd.
Dla tego słuszne jest Idy pytanie,bo Odstępcy - jak to cudownie brzmi :) - tu na forum potrzebują nie tylko konfrontacji i burzy mózgu.Ale przede wszystkim wyrozumiałości i potrzebę przedstawienia swojego problemu i bólu,aby inni mogli się odnieśc do tego z życzliwością i empatią .A Skywalker był do tego predyscynowany,miał w sobie zdrowe podejście do zagadnień z odstępcami,to byli dla niego nie tylko bliźni,ale dalej bracia.
Ja osobiście się dużo nauczyłem od Skywalkera - wiadomo,że jeszcze mi dużo brakuje - ale coś czuję potrzebę pomagania Innym -nowym,bo wiem,że nie którym jest cieżko - a stałym bywalcą to już nie bardzo :) .



Ale nie zostanę żadnym duchownym czy duszpasterzem,bo uważam,że jak ktoś ma takie powołanie do określonych święceń ... to musi się angażowac do dużych poświęceń :) ,bo jest to ogromna odpowiedzialnośc.

[..]

Pasterze wszystkich krajów - łączcie się!


Pozdrawiam Skywalker :) ,niech moc będzie z Tobą.

Użytkownik jb edytował ten post 2010-10-19, godz. 22:32

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#8 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-10-19, godz. 23:05

:) Ida , a podobno tu sami niezależni :)
Ja nie głoszę niczego nowego. To pogląd zdrowy rozsądek + Biblia + rady Organizacji.

To że niektórzy "pasterze" nie traktują owiec z empatią ... to smutne, ale nie wyklucza Bożego kierownictwa...


Przychylam się do zdania Idy i należę do tych wielu, którym
brak na forum takiego człeka...jak skywalker :)

Ale z małym wyjątkiem : bez rad Organizacji :D

Jedynym moim Pasterzem jest Jezus Chrystus - innych nie znam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych