Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy sektą


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-31, godz. 13:18

Czy świadkowie Jehowy należą do grupy sekt niebezpiecznych, czy są zarejestrowani w MSWiA jako sekta niebezpieczna? A może nie są sektą?

#2 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-07-31, godz. 16:41

Czy świadkowie Jehowy należą do grupy sekt niebezpiecznych, czy są zarejestrowani w MSWiA jako sekta niebezpieczna? A może nie są sektą?



Wybacz, ale Twoje pytanie nie jest zbyt mądre.
Gdyby byli zarejestrowani jako niebezpieczna sekta, to ich spotkania byłyby nielegalne...
Czy są sektą? zapoznaj się ze znaczeniem tegoż słowa. Otóż:
SEKTA - odłam wyznaniowy jakiejś religii; też: grupa ludzi skupiona wokół jakiegoś przywódcy, mająca własną religię.
Więc i kościół katolicki, prawosławny, protestancki, ŚJ itd... to wszystko są sekty.

Czy są niebezpieczni? Hmmm... :unsure: Zależy w jakiej kwestii... jeśli pytasz czy są złodziejami, mordercami, gwałcicielami... to jest myślę tak samo jak wśród wyznawców innych religii... zdarzają się niebezpieczni ludzie...
Jeśli wciągają kogoś do "środka" to jest to na tyle niebezpieczne, że taka osoba jest przez nich zmanipulowana, odcina się od znajomych, rodziny, w ogóle od swojego życia i to możemy nazwać jakimś rodzajem niebezpieczeństwa...
Zakazują transfuzji krwi, narażają ludzi na utratę życia swojego lub bliskich... to jest niebezpieczne...
Można by o nich mówić i mówić, przeczytaj sobie więcej wątków na forum, myślę że jest tutaj wystarczająca ilość odpowiedzi na Twoje pytanie...

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach


#3 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-07-31, godz. 17:12

w polsce nie sa sektą.

KK uznaje ich za sekte, niektore panstwa swiata tez, inne zwyczajnie zakazują wszelkiej działalnosci

#4 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-31, godz. 20:26

Wybacz, ale Twoje pytanie nie jest zbyt mądre.




Można by o nich mówić i mówić, przeczytaj sobie więcej wątków na forum, myślę że jest tutaj wystarczająca ilość odpowiedzi na Twoje pytanie...


Nie prosiłem o ocenę merytoryczną pytania tylko o odpowiedź na nie.

Na tym forum jest ponad 100.000 postów a zatem nie wiem ile czasu musiałbym spędzić czytając i szukając odpowiedzi. W tylu, które zdążyłem przeanalizować nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi.

Użytkownik paradise1874 edytował ten post 2009-07-31, godz. 20:27


#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-07-31, godz. 21:56

czy są zarejestrowani w MSWiA jako sekta niebezpieczna?

Może to coś wyjaśni:

W polskim prawodawstwie pojęcie sekty nie istnieje. Ustawodawca polski w żadnym z obowiązujących aktów prawnych nie podał znaczenia tego terminu i nie dokonał wykładni autentycznej. Pojęcie to, z uwagi na brak występowania w przepisach prawa, nie jest w polskim języku prawniczym stosowane w odniesieniu do żadnej z religii - obowiązujące w Polsce prawo każdemu gwarantuje wolność wyznania, głoszenia i sprawowania kultu religijnego (bez różnicy czy wyznanie jest formalnie zarejestrowane czy też nie), szczególnie jeśli chodzi o swobodę odbywania praktyk religijnych. Z tego względu, w polskim prawodawstwie, podobnie nie są używane pojęcia wyznania legalnego i wyznania nielegalnego (wolność wyznania gwarantuje Ustawa o Gwarancji Wolności Sumienia i Wyznania z 17.05.1989 r.).
--
źródło


Artykuł "Sekty w Polsce bez żadnej kontroli"


Dyskusje, w których rozpatrujemy, czy i dlaczego świadkowie Jehowy są lub nie są sektą: link1, link2, link3
.jb

#6 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-08-02, godz. 16:43

Nie prosiłem o ocenę merytoryczną pytania tylko o odpowiedź na nie.

Na tym forum jest ponad 100.000 postów a zatem nie wiem ile czasu musiałbym spędzić czytając i szukając odpowiedzi. W tylu, które zdążyłem przeanalizować nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi.


Myślę, że wyszukiwarka forum jest bardzo sprawna. Np tu jest wątek o temacie SEKTY:
http://watchtower.or...__1

jest ich oczywiście o wiele więcej na forum.

Napisałam "niemądre" nie z powodu nieprzeczytania postów na forum. Przeczytaj mój post jeszcze raz... W CAŁOŚCI!... i ze zrozumieniem ;)

Użytkownik aPsik edytował ten post 2009-08-02, godz. 16:44

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych