Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak należy rozumieć "znaki na Niebie"?


 • Please log in to reply
3 replies to this topic

Ankieta: Czy zakładasz, że liczby podane Danielowi są dla nas wskazówką do liczenia?

To jest publiczna ankieta. Inni użytkownicy będą mogli zobaczyć twój oddany głos

Czy zakładasz, że liczby podane Danielowi są dla nas wskazówką do liczenia?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 bury

bury

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 593 Postów
 • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-11-11, godz. 22:02

Za moich lat w Strażnicy nauczano, że znaki na niebie to określenie symboliczne zjawisk w życiu społecznym, jakie będą miały miejsce u kresu dni. W sumie temat jest otwarty. Poniżej napisałem kilka ciekawych spostrzeżeń, które pasowałyby do założenia, że "znaki na niebie" jakich mamy wypatrywać to literalne zjawiska przyrodnicze. A jakie jest Wasze zdanie?
Podsumujmy, co powiedział Jezus:
 • "Słońce zamieni się w ciemność, księżyć w krew, gwiazdy będą spadać z nieba, bo moce niebios zostaną wstrząśnięte"
 • "a na ziemi lęk bezradnych narodów wobec szumu morza i jego nawałnicy;
 • ludzie będa mdleć w oczekiwaniu rzeczy, które mają przyjść na zamieszkałą ziemie"
Pierwszy raz w życiu pomyślałem, że skoro dawny świat zginął zalany wodą i było to dosłowne zalanie a ten jest zachowany na ogień, to słowa Jezusa i Piotra mogą się spełnić literalnie! Jezus mówi, że zagrożenie życia ludzkości będzie dla niewierzących ludzi widzialne i jednoznaczne a nie ukryte i zaskakujące. Zatem zapowiedź znaków nie traktuje jako ukrytą i symboliczną, ale najbardziej dosłowną! Intryguje więc tym bardziej to, co powiedział, że ludzie będą się bali zagrożenia nawałnicą morza widząc tak straszne zjawiska na niebie!

W 2006 roku przeczytałem w "Wiedzy i Życiu", że grozi nam kolizja z asteroidą o średnicy 390 m! Zbliży się ona do Ziemi na taką odległość, że będzie widoczna gołym okiem. Przeleci pomiędzy nami a satelitami w 2029, 2036 i 2037 r. Uderzenie szacuje się na 850 - 1480 Mt (por. Erupcja wulkanu Krakatau w roku 1883, wyzwoliła energię porównywalną 200 megatonom trotylu). Jeśli nastąpi takie uderzenie w promieniu tysięcy kilometrów skutki mogą być katastrofalne. A jeśli uderzy w morze, to czy nie będzie to jakby 'płonąca góra ciśnieta w morze'?

Zobaczcie co zauważyłem w różnych miejscach:

W skali geologicznej obecny poziom morza jest niski. Niższy o 150-400 m od maksymalnych. Gdyby stopiły się wszystkie lądolody podniósłby się o 67.5 m nad obecny poziom morza. Jeszcze cztery lata temu panowało powszechne przekonanie, iż pokrywa lodowa Zachodniej Antarktydy jest stabilna, jednak nieoczekiwane topnienie lodu w tym regionie zmusiło naukowców do zrewidowania tego założenia....Ogromna pokrywa lodowa Grenlandii, która magazynuje ponad sześć procent światowych zapasów słodkiej wody, topi się znacznie szybciej niż przewidywano. Gdyby cała pokrywa lodowa Grenlandii uległa stopieniu, spowodowałaby wzrost poziomu mórz całej kuli ziemskiej o niemal 6 metrów. Nawet wzrost poziomu morza o około 1- 1,5 metra mógłby oznaczać powodzie dla miejsc takich jak Nowy Jork, Amsterdam, Wenecja i Bangladesz.


Zauważcie jak ocieplenie klimatu odbija się an atmosferze ziemskiej i wiatrach.

"Liczba występujących na świecie huraganów skali 4 i 5 w ciągu ostatnich 35 lat wzrosła prawie o 100% - wynika z badań naukowców z Georgia Institute of Technology and the National Center for Atmospheric Research (NCAR). ....Do największego wzrostu huraganów dochodzi na północnym Atlantyku. Obserwuje się tam w ostatnim czasie do dziewięciu huraganów rocznie (niegdyś 6-7). Wzrost ilości huraganów o największej sile w latach 1990-2004 przekroczył tam 56%!"Co ciekawe, w huraganach wyładowania elektryczne występują bardzo rzadko. Rok 2005 był jednak dużą niespodzianką dla naukowców. Trzy największe huragany (Rita, Katrina i Emily) błyskały niczym lampa stroboskopowa. Co było istotą dziwnego zachowania się tych zjawisk pogodowych? Naukowcy chcieliby znać odpowiedź na to pytanie.

W ubiegłym roku byliśmy świadkami rekordowej liczby 15 atlantyckich huraganów. Cztery z nich zaliczono do 5. kategorii, czyli najpotężniejszych zjawisk tego typu. .... Z wnioskami naukowca zgadza się Gavin Schmidt, klimatolog z NASA. Mówi on, że to kolejny dowód na to, że silniejsze huragany nie są zjawiskiem normalnym. Dodaje jednak przy tym, że nie oznacza to, iż znaleziono odpowiedź na pytanie, jakich zmian w aktywności huraganów powinniśmy spodziewać się w przyszłości.

Zobaczcie sami, co sie stało z Amazonką.

Brazylijskie władze przyjdą z pomocą tysiącom ludzi w dorzeczu Amazonki, którzy z powodu suszy zostali odcięci od świata. W czwartek ruszą pierwsze helikoptery z pożywieniem, lekami i paliwem. W akcji weźmie udział łącznie 350 tys. ratowników - wojskowych i cywilnych. Najgorsza od 60 lat susza nękająca zachodnią Brazylię sprawiła, że na niektórych odcinkach zamarł transport rzeczny, od którego uzależnionych jest ponad 30 tys. rodzin - poinformował rzecznik władz stanu Amazonas, Hiel Levy. Dodał, że niektóre miejscowości od ponad trzech tygodni są odizolowane od świata. Rzeki zamieniają się w wąskie strumyki albo zupełnie wysychają. Na przykład poziom wody w rzece Solimoes (środkowy bieg Amazonki) spadł w ubiegłym tygodniu o ponad 11 metrów i wynosi obecnie zaledwie 1,5 metra. Ratownicy będą dostarczać wodę pitną i kopać studnie, ponieważ woda w rzekach została zanieczyszczona przez śnięte ryby. Istnieje ryzyko epidemii. Meteorolodzy ostrzegają, że mimo zapowiadanych opadów, uzupełnienie poziomu wody może potrwać co najmniej miesiąc. (ck)Pojawia się obawa, że lasy deszczowe Amazonki staną się kolejnym problemem związanym ze zmianami klimatu, a nie sposobem na jego rozwiązanie, jak sugerowali niektórzy naukowcy.

Jak ocieplenie odbije sie na aktywności sejsmicznej Ziemi?

Znikniecie lodów zmieni napięcia skorupy ziemskiej i spowoduje zmieny kierunku pełzania płyt kontynentalnych. To musi spowodować częstsze i większe trzęsienia ziemi oraz co za tym idzie erupcje wulkanów. One zaś podnoszą ilość pyłów w atmosferze a przez to temperaturę. Mamy więc błedne koło topienia lodów i huku morza jaki to wywoła. Pominąłem przy tym temat podwodnych trzęsień ziemi i tsunami.

525 metrowa fala

Klasyczne tsunami powstaje na skutek wytrącenia z równowagi masy wody przez pionowy ruch dna morskiego. Podobny efekt daje zaburzenie równowagi wody od strony jej powierzchni – na skutek upadku meteorytu czy osunięcia mas skalnych. Naukowcy uważają, że w tym drugim przypadku fale, aczkolwiek początkowo wysokie, wygasają szybko i nie przeradzają się w prawdziwe tsunami. 9 lipca 1958 r. do otoczonej wysokimi górami Zatoki Lituya na Alasce runęło osuwisko wywołane lokalnym trzęsieniem ziemi. Fala o wysokości 525 m oskalpowała z drzew brzegi zatoki, ale po wyjściu na szersze wody szybko zanikła i nie spowodowała żadnych zniszczeń

..........................................................

Dla pasjonatów teorii spiskowych wspomnę, że Apophis będzie widoczny dwa razy w dokładnie tym samym czasie:

 • 13.04.2029 r. - 28 Nissan 5788 - piątek, dokładnie w nów Księżyca
 • 13.04.2036 r. - 16 Nissan 5796 - niedziela, trzeci dzień po pełni z piątku

13.04.2036
przypadnie więc na drugi dzień Paschy oraz jednocześnie na Wielką Niedzielę! Jezus zmarł 01-04-33 w połowie proroczego 70-tego tygodnia.
Ów tydzień rozpoczął się w 29 roku, w którym Jezus się ochrzcił, a zakończył się w 36 roku chrztem w Duchu Świętym pogan.
Mamy więc jakieś wydarzenia na niebie dokładnie 2000 lat później.
Widać więc odległość czasową wręcz uderzającą - dokładnie 7 lat co do dnia!
W obu wypadkach będzie to początek pierwszego roku z cyklu sabatniego.

Jeśli byłby to koniec świata :blink: to być może da się uchwycić jakieś analogie. B) Policzmy od 13-04-2036 wstecz 120 lat po 360 dni (czyli dni ostatnie Noego w systemie prorockim) to otrzymamy 03 styczeń 1918 r. Czy zaznaczyła się ona czymś wyjątkowym? Nie, ale jest to data bliska przełomowym wydarzeniom w historii świata:
 • 24 dni po zdobyciu Jerozolimy przez Brytyjczyków 9 grudnia 1917, jako owoc deklaracji Balfoura z 2 listopada 1917 r powołującej do życia państwo Izrael
 • 70 dni od Rewolucji Październikowej, która wybuchła w nocy z dnia 25 i 26 października 1917
 • Parę tygodni przed wiosną 1918 r, gdy rozpoczęła się największa w dziejach ludzkości pandemia grypy hiszpanki, na którą wciągu 12 m-c w jej trzech falach zachorowała 1/3 ludzkości (około 500 mln).


#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

  BYŁEM Świadkiem Jehowy

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 6348 Postów
 • Gadu-Gadu:748371
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-11-11, godz. 23:54

co to znaczy "czysty niezrozumiały symbol teologiczny"?

#3 Czesiek

Czesiek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 5701 Postów
 • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-11-12, godz. 09:58

Za moich lat w Strażnicy nauczano, że znaki na niebie to określenie symboliczne zjawisk w życiu społecznym, jakie będą miały miejsce u kresu dni. W sumie temat jest otwarty. Poniżej napisałem kilka ciekawych spostrzeżeń, które pasowałyby do założenia, że "znaki na niebie" jakich mamy wypatrywać to literalne zjawiska przyrodnicze. A jakie jest Wasze zdanie?
(...)

Chyba niezbyt uważnie studiowałeś nauki niewolnika bo i on nauczał, że znaki na niebie mogą być rozumiane literalnie:

*** w94 15.2 s. 20 ak. 20 „Powiedz nam, kiedy to nastąpi?” ***

Ale w jakim sensie ‛słońce się zaćmi, księżyc nie da swego blasku, gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte’? Bez wątpienia w początkowym okresie wielkiego ucisku sporo „gwiazd” ze świata religii, czyli znanych duchownych, zostanie zdemaskowanych i zlikwidowanych przez „dziesięć rogów”, o których mowa w Księdze Objawienia 17:16. Z pewnością wstrząsu doznają także moce polityczne. A czy na materialnych niebiosach również pojawią się jakieś przerażające zjawiska? Prawdopodobnie tak, i będą one napawać daleko większym lękiem niż te, które w myśl relacji Józefa Flawiusza wystąpiły przed końcem systemu żydowskiego. Jak wiemy, w starożytności Bóg wykazał, iż potrafi wywołać takie tragiczne w skutkach zjawiska, może więc dokonać tego raz jeszcze (2 Mojżeszowa 10:21-23; Jozuego 10:12-14; Sędziów 5:20; Łukasza 23:44, 45).


Czesiek

#4 bury

bury

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 593 Postów
 • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2009-11-13, godz. 15:57

co to znaczy "czysty niezrozumiały symbol teologiczny"?


No właśnie coś niezrozumiałego, choć niekoniecznie niedorzecznego. Symbol teologiczny to taki skrócik myślowy - coś co dla nas znaczenia nie ma póki się nie spełni. Ludzie niewierzący tez myślą i umieją ocenić czy coś ma dla nich sens. Gdyby znaki na niebie miały być tylko symbolicznym określeniem to prawdziwe znaczenie byłoby dla nich nie dostępne.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych