Skocz do zawartości


Zdjęcie

Anglia: "Nocny łowca"-gerontofil przez 17 lat gwałcił staruszki


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2009-11-16, godz. 13:44

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html
Ktoś z was wie cos więcej o tym ?

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-16, godz. 14:34

Anglojęzyczne artykuły potwierdzają, iż (zgodnie z relacjami sąsiadów) żona tego przestępcy jest świadkiem Jehowy i chodziła od domu do domu wraz z mężem. Nie jest jasne, czy sam Delroy Grant również jest świadkiem Jehowy. (link)

Temat na forum JWD: link
.jb

#3 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-16, godz. 20:12

I have it FIRST HAND from a JW that knows him and is in the same congregation that Delroy Grant is a baptized Jehovah's Witness in the London Forest Hill Congregation.

He is a Jehovah's Witness. End of.


Jeden z użytkowników forum JWD otrzymał informacje od osoby z tego samego londyńskiego zboru, co Delroy Grant i okazuje się, że "nocny łowca" rzeczywiście jest ochrzczonym świadkiem Jehowy. W jednym z kolejnych artykułów także określono go jako ŚJ. (link1, link2)
.jb

#4 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-16, godz. 20:31

Tylko tak się zastanawiam, co jest rajcującego w takim newsie? Co to ma za znaczenie, że ten w pewnym sensie chory biedak ma żonę śJ lub nawet on sam jest śJ? Chyba, że chodzi o zwyczajne przywalenie śJ-otom. I to potrafię nawet zrozumieć - "skoro wy macie wszystkich za szumowiny, to zobaczcie jakie u was jest łajno" To całkiem ludzki odruch, choć niezbyt estetyczny.
Dla mnie jedyną ciekawostką w newsie, jest informacja, że napastnik zachowywał się jak dziecko. Interesujące. Natomiast fakt, że jest on śJ, nie wart jest nawet wspominania.

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2009-11-16, godz. 20:42


#5 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-11-16, godz. 21:25

Świadek oddał znalezione pieniądze, czy ten fakt jest wart wspomnienia, takich historyjek znajdziesz w strażnicach wiele. Tu pokazana jest druga strona medalu.

Użytkownik jb edytował ten post 2009-11-27, godz. 02:25
korekta błędu

pozdrawiam Andrzej

#6 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-16, godz. 21:36

Ależ ja to dokładnie rozumiem! Każdy z exów chyba przechodził w mniejszym lub większym stopniu okres chęci przywalania WTS-owi. Za co? ano za rożne sprawy...ja np za zje...bane dzieciństwo. Mój problem ze zrozumieniem intencji zapodającego tego newsa bierze się stąd, że mam ten etap już za sobą. Rozliczyłem się z przeszłością.

#7 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-11-17, godz. 20:06

Ależ ja to dokładnie rozumiem! Każdy z exów chyba przechodził w mniejszym lub większym stopniu okres chęci przywalania WTS-owi. Za co? ano za rożne sprawy...ja np za zje...bane dzieciństwo. Mój problem ze zrozumieniem intencji zapodającego tego newsa bierze się stąd, że mam ten etap już za sobą. Rozliczyłem się z przeszłością.

Pawdob7
śJ lubują się w pokazywaniu innym jacy to oni są źli bo taki ksiądz czy pastor zrobił to czy tamto, a śJ jacy wspaniali są. Niech więc zobaczą jakimi są naprawdę ludzie z "organizacji", może to nauczy ich trochę pokory i krytycznego podejścia do tego, co wmawia im CK.
Czesiek

#8 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-17, godz. 20:34

Pawdob7
Niech więc zobaczą jakimi są naprawdę ludzie z "organizacji", może to nauczy ich trochę pokory i krytycznego podejścia do tego, co wmawia im CK.

Problem w tym, że raczej niczego to ich nie nauczy. "Prawdziwy" świadek powie, że ten chory człowiek był dawno pod wpływem szatana, że był świadkiem tylko z nazwy itd, itp. "Prawdziwy" świadek ma na wszystko odpowiedzi. Tysiące odpowiedzi. Zamknięte umysły naprawdę trudno otworzyć. Żadne logiczne argumenty nie docierają. A tym bardziej takie newsy. Czym mocniej wieje wiatr, tym bardziej zaciskają na sobie płaszcz. Potrzebny jest czynnik wyzwalający, o którym kiedyś pisaliśmy. Takie nieuchwytne coś.

#9 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-11-17, godz. 23:07

Problem w tym, że raczej niczego to ich nie nauczy. "Prawdziwy" świadek powie, że ten chory człowiek był dawno pod wpływem szatana, że był świadkiem tylko z nazwy itd, itp. "Prawdziwy" świadek ma na wszystko odpowiedzi. Tysiące odpowiedzi. Zamknięte umysły naprawdę trudno otworzyć. Żadne logiczne argumenty nie docierają. A tym bardziej takie newsy. Czym mocniej wieje wiatr, tym bardziej zaciskają na sobie płaszcz. Potrzebny jest czynnik wyzwalający, o którym kiedyś pisaliśmy. Takie nieuchwytne coś.

Dokładnie. W ten sposób to nie działa.
[db]

#10 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-18, godz. 00:06

Problem w tym, że raczej niczego to ich nie nauczy. "Prawdziwy" świadek powie, że ten chory człowiek był dawno pod wpływem szatana, że był świadkiem tylko z nazwy itd, itp. "Prawdziwy" świadek ma na wszystko odpowiedzi. Tysiące odpowiedzi. Zamknięte umysły naprawdę trudno otworzyć. Żadne logiczne argumenty nie docierają. A tym bardziej takie newsy. Czym mocniej wieje wiatr, tym bardziej zaciskają na sobie płaszcz. Potrzebny jest czynnik wyzwalający, o którym kiedyś pisaliśmy. Takie nieuchwytne coś.

No dobrze, ale to nie jest forum przeciwko świadkom Jehowy, tylko o świadkach Jehowy. Więc zamieszczenie tutaj informacji o takim zboczeńcu ma sens, nawet jeśli żadnego świadka do niczego nie przekona.

#11 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2009-11-18, godz. 06:53

Podałem link o tym temacie nie dlatego żeby dowalić Świadkom , nie dlatego żeby sie ponabijać ale po to żeby uzmysłowić obecnym tu Ś.J że wbrew temu co sami o sobie sądzą są potrafią być tak samo pokręceni co reszta tego "złego świata" , wiem że każdy świadek by mi odpowiedział że to szatan dawno tego gościa omotał i że pewnie od dawna jest świadkiem tylko z nazwy itp. itd . Problem polega na tym że tych "omotanych" zaczyna robić sie coraz więcej i co jakiś czas wychodzą takie kwiatki które trwaja po kilkanaście lat , czyżby oc"zyszczanie domu bożego" ś.j ?

#12 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-18, godz. 07:28

Robert, jasne. Ja domyślałem się twoich intencji. Mało tego - dlaczego im nie przywalić? Skoro oni nas traktują jak gnój na polu. Wierz mi, że czasami bardzo oczyszcza to psychikę. To ludzkie odruchy obronne, choć ja osobiście ich unikam.
Z czasem dojdziesz do podobnego momentu, że informacja w tekście, iż jakiś bandzior jest śJ będzie dla ciebie bez znaczenia.

PS. Czy tych "omotanych" wśród śJ zaczyna się robić coraz więcej? Wątpię. Statystycznie pewnie zawsze było ich podobnie, tyle tylko, że mass mediów jest coraz więcej. Świat zrobił się bardzo malutki.

#13 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-11-18, godz. 08:31

(...) Potrzebny jest czynnik wyzwalający, o którym kiedyś pisaliśmy. Takie nieuchwytne coś.

"Takie nieuchwytne coś" jest inne dla każdego człowieka. Także taka informacja może być dla kogoś tym impulsem, który spowoduje, że zacznie myśleć.
Czesiek

#14 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-18, godz. 17:33

Problem w tym, że raczej niczego to ich nie nauczy. "Prawdziwy" świadek powie, że ten chory człowiek był dawno pod wpływem szatana, że był świadkiem tylko z nazwy itd, itp. "Prawdziwy" świadek ma na wszystko odpowiedzi. Tysiące odpowiedzi. Zamknięte umysły naprawdę trudno otworzyć. Żadne logiczne argumenty nie docierają. A tym bardziej takie newsy. Czym mocniej wieje wiatr, tym bardziej zaciskają na sobie płaszcz. Potrzebny jest czynnik wyzwalający, o którym kiedyś pisaliśmy. Takie nieuchwytne coś.

Ale zaglądają tu również ludzie, którzy nie są świadkami, a po prostu interesują się tą religią, którym na tym forum, jak to wspomniał Czesiek przedstawia się drugą stronę medalu. Tak sobie myślę, że jakby za tych czasów, gdy ja interesowałem się śJ "istniał internet" to byłoby mi o wiele trudniej zostać świadkiem.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#15 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-18, godz. 17:48

"Takie nieuchwytne coś" jest inne dla każdego człowieka. Także taka informacja może być dla kogoś tym impulsem, który spowoduje, że zacznie myśleć.

Czesiek, myślę, że takie "nieuchwytne coś" leży bardziej w sferze emocjonalnej niż w sferze poznawczej. Muszą się w jednostce rozedrgać emocje, by doznać iluminacji, by móc spojrzeć z szerszej perspektywy, by wyjść ze skorupy.

Pewnie dla każdego czynnik wywołujący emocjonalne rozedrganie był inny.

PS. Wszyscy ex-śJ, z którymi miałem okazję rozmawiać mówili, że zawsze moment "przebudzenia" był związany z jakimś zakrętem, z silnymi emocjami. Potem dopiero zaczęły docierać logiczne argumenty. Pewnie dlatego świadkowie o każdym, kto odszedł od "prawdy" mówią, że na pewno "kimś lub czymś się zgorszył" Nie dopuszczają myśli, że ktoś mógłby własnym poznaniem kwestionować nauki centrali. I mają pewnie rację, ja np. zgorszyłem się unikaniem odpowiedzialności przez CK. Nie lubię ludzi nie honorowych, chowających głowę w piasek.

Macie podobne spostrzeżenia?

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2009-11-18, godz. 17:50


#16 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-11-18, godz. 17:58

Czesiek, myślę, że takie "nieuchwytne coś" leży bardziej w sferze emocjonalnej niż w sferze poznawczej. Muszą się w jednostce rozedrgać emocje, by doznać iluminacji, by móc spojrzeć z szerszej perspektywy, by wyjść ze skorupy.

Pewnie dla każdego czynnik wywołujący emocjonalne rozedrganie był inny.

PS. Wszyscy ex-śJ, z którymi miałem okazję rozmawiać mówili, że zawsze moment "przebudzenia" był związany z jakimś zakrętem, z silnymi emocjami. Potem dopiero zaczęły docierać logiczne argumenty. Pewnie dlatego świadkowie o każdym, kto odszedł od "prawdy" mówią, że na pewno "kimś lub czymś się zgorszył" Nie dopuszczają myśli, że ktoś mógłby własnym poznaniem kwestionować nauki centrali. I mają pewnie rację, ja np. zgorszyłem się unikaniem odpowiedzialności przez CK. Nie lubię ludzi nie honorowych, chowających głowę w piasek.

Macie podobne spostrzeżenia?

I takie sprawy też mogą wywołać silne emocje. Jeden będzie je dusił zrzucając winę na zwiedzenie, a dla innego może być to ta kropla, która przelała czaszę goryczy. Także ciężko to wyrokować. I może też warto o takich rzeczach pisać bez specjalnego komentarza dokopującego organizacji, to zawsze jest bardziej skuteczne niż emocjonalne atakowanie
Czesiek

#17 broniąc Słowa

broniąc Słowa

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2009-11-30, godz. 19:22

CYTAT - fragment artykułu z angielskiej gazety „Independent”:
„ Mrs Grant had been a member of the religion for about 20 years, before her illness.”
“Mr Grant would only attend the house, or the nearby Kingdom Hall on David's Road, to drop off or collect his wife, but that he later became a Jehovah's Witness too.”
“Because of her illness the pair stopped attending the Kingdom Hall and became "disassociated" – the term members of the religion use for Witnesses who have lapsed. Mrs Grant was later persuaded to return, but Mr Grant did not join her.”

http://www.independe...er-1821743.html

Jest tam napisane:
„Pani Grant była członkiem religii ŚJ przez jakieś 20 lat, zanim zachorowała.”
„Pan Grant przychodził do domu gdzie spotykali się ŚJ lub na ich Salę Królestwa na ulicy Dawids Road tylko żeby przywiezć lub zabrać żonę z zebrania, ale póżniej został Świadkiem Jehowy również.”
„Ze względu na jej chorobę para przestała uczęszczać do Sali Królestwa i stali się „odłączonymi” - nazwy używanej dla Świadków którzy odeszli od religii. Pani Grant została pózniej przekonana by wrócić, ale Pan Grant nie przyłączył się do niej.”


Pozdrawiam Roberta_X
oraz wszystkich na forum.

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-12-05, godz. 21:02

widzicie, do czego prowadzi odstępstwo? wstępuje w człowieka 7 demonów i normalny ŚJ staje się ex-ŚJ i gerontofilem 2w1 :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych