Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Panie, do kogo pójdziemy?!"


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

Ankieta: Kim są członkowie Ciała Kierowniczego?

To jest publiczna ankieta. Inni użytkownicy będą mogli zobaczyć twój oddany głos

Kim są członkowie Ciała Kierowniczego?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-17, godz. 23:39

zwróćcie uwagę na bluźnierczy sposób, w jaki WTS komentuje słowa Piotra "panie, do kogo pójdziemy?"

Piotr nie został zapytany o to, czy chce przyłączyć się do jakiejś organizacji ale o to czy pójdzie za Mesjaszem Jezusem czy odejdzie od Jezusa. Jego odpowiedź wskazuje że tylko w Jezusie jest zbawienie. Ani słowa o instytucjach, organizacjach, itd.

Zajrzyjmy teraz do WTS-owskiej definicji pojęcia "antychryst". Książka "prowadzenie rozmów" podaje że słowo antychryst oznacza "przeciwko Chrystusowi albo zamiast Chrystusa".

Na pytanie: za Jezusem czy za innymi ludźmi, Piotr odpowiada: za Jezusem!

Natomiast WTS odnosi te słowa do organizacji ludzkiej!

A co praworządny ŚJ ma zrobić wtedy gdy kładzie na jednej szali wagi autorytet Chrystusa (i jego Ewangelię) a na drugiej szali kładzie autorytet niewolnika?! To szokujące, ale WTS nakazuje w takim wypadku posluchać niewolnika!

Jaki z tego wniosek?! WTS jest antychrystem, gdyż stawia siebie w miejsce Chrystusa!

#2 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2010-01-17, godz. 23:55

Zaznaczyłem inną odpowiedź, ponieważ bardziej pasowałoby do nich określenie Anty-Duch, niż Anty-Syn.
Dlaczego? Ponieważ odbierają szeregowym głosicielom przywilej osobistego prowadzenia ich przez Ducha Bożego. Czyniąc to stawiają się niejako na Jego miejscu, pomiędzy Jezusem a drugimi owcami, podając jedyną słuszną wykładnię.
Ale z drugiej strony twierdzą, że od stosunku do nich zależy zbawienie, więc stawiają się także w miejscu Syna. Jeśli by była możliwość, to Zaznaczyłbym jednocześnie 2 ostatnie wersje.
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-18, godz. 00:44

zaznaczenie dwóch opcji jest możliwe

#4 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-01-18, godz. 22:00

Czy CK jest Antychrystem? To bardzo poważny zarzut pod adresem kierownictwa śJ i utrzymany w kolorystyce czarno-białej, typowej dla myślenia świadkowskiego.
Wg mnie działania Antychrysta są celowymi i w pełni świadomymi poczynaniami przeciwko Chrystusowi. CK głęboko wierzy w Boże prowadzenie i poprawność pojmowania rzeczywistości Bożej oraz w to, że podąża dokładnie śladami Jezusa. Nie działa z premedytacją przeciwko Chrystusowi, ale poważnie zbłądziło i nie chce lub nie potrafi dostrzec błędu. Ma gorliwość dla Pana, ale nie wg dokładnego poznania.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#5 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-01-18, godz. 22:02

CK głęboko wierzy w Boże prowadzenie i poprawność pojmowania rzeczywistości Bożej oraz w to, że podąża dokładnie śladami Jezusa.


a jaka jest pewnosc?

Wierzy lub tylko twierdzi, ze wierzy.

#6 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-01-18, godz. 22:11

a jaka jest pewnosc?

Wierzy lub tylko twierdzi, ze wierzy.

Żadnej pewności. Dlatego zakładam dobre intencje CK, a tylko Bóg wie jak to jest rzeczywiście. Może faktycznie tylko twierdzi, że wierzy.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#7 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-01-18, godz. 22:14

To mozna powiedziec o kazdej zorganzowanej grupie religijnej niestety - zadnej pewnosci.



Suma sumarum wszystko zalezy od czlowieka - jak postepuje i jak sie zachuje, dalczego tak a nie w druga strone. Po owocach czy jakos tak.

#8 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-18, godz. 22:19

Czy CK jest Antychrystem? To bardzo poważny zarzut pod adresem kierownictwa śJ i utrzymany w kolorystyce czarno-białej, typowej dla myślenia świadkowskiego.
Wg mnie działania Antychrysta są celowymi i w pełni świadomymi poczynaniami przeciwko Chrystusowi. CK głęboko wierzy w Boże prowadzenie i poprawność pojmowania rzeczywistości Bożej oraz w to, że podąża dokładnie śladami Jezusa. Nie działa z premedytacją przeciwko Chrystusowi, ale poważnie zbłądziło i nie chce lub nie potrafi dostrzec błędu. Ma gorliwość dla Pana, ale nie wg dokładnego poznania.

jest jednak jedno małe ale...... Z Bibli dokładnie wynika, że CI CO PRZEWODZĄ mają dużo wiekszą odpowiedzialność...... Ck samo o tym pisze ..... więc wiedzą o tym, zdają sobie sprawę z błędów w doktrynie, bo za "te rzeczy" każą innych wyrzucać poza nawias..... Najwyraźniej trudno więc uwierzyć w to, że są aż tak niewinni..... jak mawiają prawnicy nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, a Ci na stanowiskach, bardzo powinni się wczytac i zbadac, bo w końcu odpowiadają za miliony dusz.......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#9 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-19, godz. 14:12

bardzo inteligentny tytul tematu przypomina mi pytanie maturalne w ZSRR: Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin?


:D

#10 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-01-19, godz. 22:44

ŚJ należą do tych grup religijnych utożsamiających Jezusa z widzialnym jego przedstawicielstwem... Więc Sebastianie - 'przyganiał kocioł garnkowi'.
Pogląd KRK..nie odbiega zbyt daleko od tego świadkowskiego. 'Poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia'. Te słowa dalej obowiązują. Kościół - także ten (a w zasadzie przede wszystkim) hierarchiczny - jest mistycznym ciałem Chrystusa. Więc pozbawiając się łączności z tymże... pozbawiamy się łączności z Jezusem...
;)

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#11 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-20, godz. 07:42

zaznaczylem inną odpowiedz.
dla mnie CK to nie antychrysci na pewno :)

taka odpowiedz pojawia sie zazwyczaj wsrod innych wierzacych w Chrystusa ;)
CK to przywodcy religijni swiadkow Jehowy, tacy sami jak przywodcy adwentystow, mormonow, czy innych nawiedzonych kosciolow amerykanskich.

amerykanskie koscioly i ich ekspansja przypomina mi islam. nawiedzeni, czesto upolitycznieni, ideologiczni, samowybawiający się, prawie porwani z krzeseł do nieba. wszyscy tacy sami, tylko niezgodni w zakresie, kiedy, jak i kto ma byc pierwszy na salonach Chrystusa i czy wynika to z piramidy, zlotych tabliczek, nawroconych indian, pokolenia dziadków, grzechotników w apallachach czy ochrzczenia zmarlych.

reszta taka sama.

CK to centrum religijne specyficznego wyznania, nic więcej.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-01-20, godz. 07:43

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#12 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-01-20, godz. 13:06

Wg "Prowadzenia rozmów na podstawie Pism" -słowo antychryst znaczy przeciw Chrystusowi lub zamiast Chrystusa. Określenie to odnosi się do wszystkich , którzy zaprzeczają temu, co Biblia mówi o Jezusie Chrystusie, jak i do wszystkich przeciwników jego Królestwa oraz do każdego, kto jest wrogo nastawiony do jego nasladowców. Dotyczy takze jednostek, organizacji i narodów niesłusznie podających się za przedstawicieli Chrystusa lub bezprawnie przypisujacych sobie rolę Mesjasza.
Czy CK zaprzecza temu , co PŚ mówi o Chrystusie? Zaprzecza, bo Chrystusowi przyznaje rolę stworzenia Bożego, arcyanioła, znacznie niższej Osoby Boskiej, co stoi w sprzeczności z nauką biblijną o Synu Bożym. Ale jest to przede wszystkim kwestia błędu interpretorskiego niż celowe działanie przeciwko Chrystusowi. CK jest przekonane, że własciwie, poprawnie zrozumiało naukę Chrystusa- " patrzy, a nie widzi; słucha, a nie słyszy".

Kto jest antychrystem? "Któż jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, ze Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna" (1Jan 2:22). Czy CK zaprzecza, ze Jezus jest Mesjaszem albo, że Jezus jest Synem Bożym. Zdecydowanie nie...więc chyba nie jest antychrystem.

Moze antychrystem na obecną chwilę jest Mehmet Ali Agca...w końcu podaje się za Mesjasza. :D
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#13 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2010-01-20, godz. 17:02

To według tej definicji każdy świadek, mormon, czy inny, który mnie nie lubi po paru spotkaniach jest antychrystem? :P
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#14 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2010-01-20, godz. 20:00

Czy CK zaprzecza temu , co PŚ mówi o Chrystusie? Zaprzecza, bo Chrystusowi przyznaje rolę stworzenia Bożego, arcyanioła, znacznie niższej Osoby Boskiej, co stoi w sprzeczności z nauką biblijną o Synu Bożym. Ale jest to przede wszystkim kwestia błędu interpretorskiego niż celowe działanie przeciwko Chrystusowi. CK jest przekonane, że własciwie, poprawnie zrozumiało naukę Chrystusa- " patrzy, a nie widzi; słucha, a nie słyszy".

Twój przykład dot. CK kojarzy mi się z kierowcą, który jedzie pod prąd ale jest wewnętrznie przekonany że robi dobrze, jedynie źle zinterpretował znaki drogowe.
W bardziej drastycznym porównaniu, przekonanie CK że czyni właściwie, kojarzy mi się z SS, które również było w pełni przekonane o słuszności mordowania ludzi. Czy ich przekonanie wystarczyło aby nie okazali się mordercami? Podobnie CK - czy ich wewnętrzne przekonanie o słuszności swoich interpretacji wystarczy żeby nie okazali się antychrystem ?

#15 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-20, godz. 21:12

prawda!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#16 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-21, godz. 12:38

prawda!


qwerty, Twoj okrzyk mnie zaniepokoił ;)

prawda - czyli ta "prawda"?
prawda - ze są antychrystami?
prawda - ze nie są?
prawda - ze mam inne zdanie? no i to bylby fakt :rolleyes:

:D

pozdrowiska :)
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#17 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-21, godz. 17:09

:) Prawda! dotyczyła przedmówcy czyli paradise, i tak bardzo zgaedzałam się z jego poglądem, że dałam upust i napisałam emocjonalnie Prawda!
Pozdr
nie potrafiłam uwierzyć.......

#18 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-01-21, godz. 21:24

Z WTS-owskiej definicji antychrysta, chociażby z tej przytoczonej powyżej przeze mnie, wynika, że bardzo łatwo jest uzyskać przydomek antychrysta. Wystarczy być wrogo nastawionym wobec naśladowców Chrystusa lub wobec Królestwa Bożego. Antychrystem może byc każdy...również samo CK, jeśli zaprzecza biblijnemu wizerunkowi Jezusa. Są to wnioski wynikające z przypatrywania się poglądom Strażnicy.
Wg PŚ antychrystem jest przeciwnik Chrystusa. Sama nazwa sugeruje, ze mowa tu o osobie lub grupie osób, które pod każdym względem przeciwstawiają się Jezusowi Chrystusowi, wypierają się Chrystusa jako Mesjasza i wypierają się Ojca i Syna. Mega antychrystem jest szatan- Boży przeciwnik. Również niegodziwca z 2Tes 2;1-12 "przychodzacego za sprawą szatana z wszelką mocą wśród znaków i rzekomych cudów" i sprzeciwiajacego się Bogu można nazwac antychrystem. Ale nie uważam, aby było to trafne określenie odnoszące się do CK. Bo CK wierzy w Chrystusa Mesjasza oraz nie wypiera się Ojca i Syna, choć w skrzywiony sposób tłumaczy niektóre nauki bilijne. Za błędy doktrynalne i nieodpowiednie prowadzenie odpowie przed Bogiem. Nie my jesteśmy upoważnieni do sądzenia ludzi - osąd należy do Chrystusa. My nie posiadamy wnikliwości, nie potrafimy czytać w ludzkich sercach, nasz osąd mógłby być mylny. Pamietacie, co Pan Jezus powiedział do osób szukających potwierdzenia zasadności wykonania sądu nad grzesznicą- "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Tak łatwo przychodzi nam niekiedy rozrachunek z naszą świadkowską przeszłoscią i tak lekko rzucamy inwektywy pod adresem CK. Będąc zaangażowanymi śJ- pomyliliśmy się lub wprowadzono nas w błąd. A teraz co ...mamy doskonałe rozeznanie sytuacji i z przekonaniem możemy stwierdzić, że CK to antychryst. Cóż za odkrywcza myśl.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#19 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2010-01-21, godz. 21:43

CK to centrum religijne specyficznego wyznania, nic więcej.

No dokładnie! Nie demonizujmy CK. To po prostu zwykli prezesi w zwykłych, nowojorskich biurowcach. W sumie, to nawet bardzo odpowiedzialni. Bo niby co mają powiedzieć tym kilkunastu milionom klientów? że to wszystko, to bzdura? Ludzie chcą tego infantylnego towaru pt życie wieczne w raju. Jest klient, jest towar.

Czy prezesi McDonalda krzyczą, że to śmieciowe żarcie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych