Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pamiątka - Komunia


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-08, godz. 20:00

Lb 8:14 bp W ten sposób wyłączysz lewitów spośród synów Izraela, aby jako lewici należeli do mnie. Zatem jedno plemię z dwunastu, czyli lewici pochodzący z synów Aarona, byli wyodrębnieni do służby kapłańskiej. Wyj 28:1 bt Ty zaś rozkaż bratu twemu Aaronowi i jego synom, wybranym spośród Izraelitów, zbliżyć się do ciebie, aby Mi służyli jako kapłani:...

Było to bardzo ważne np: Ezd 2:62 bt Ci szukali swego rodowodu, lecz go nie odnaleziono: toteż zostali oni jako nieczyści wykluczeni z kapłaństwa, Tutaj warto zwrócić uwagę na szczegół; ,,wykluczeni z kapłaństwa", nie zaś 'wykluczeni z narodu izraelskiego'. Również wykluczenie z kapłaństwa, wcale nie oznaczało potępienia, lecz odwrotnie, to pozostałe plemiona jak i prozelici mieli być błogosławieni dzięki wyodrębnionym lewitom (kapłanom).


wybacz ale nie widze zwiazku

Odnosi się to do zasady NP, gdzie ród królewski i kapłański (Ob 5:10) tworzy 144 000 (odpowiednik lewitów)'wybranych z ziemi' (Ob 14:1, 3). Pozostali tworzą grupę t.zw. "drugie owce" z perspektywą życia na ziemi (Ja 10:16; Ps 37:11; Mat 5:5).


to twoja interpretacja

wybacz ze nie bede tego rozwijal


Zatem, jeśli ktokolwiek naruszyłby prawo spożywania części ofiarnej przysługującej kapłanom (poza nielicznymi wyjątkami), nawet w dobrej wierze, pozbawiałby się jakiegokolwiek zbawienia. Kpł 19:8 bt Kto będzie z niej jeść, zaciągnie winę, bo zbezcześcił świętość Pana. Taki człowiek będzie wykluczony spośród swojego ludu. Jest to odpowiednik NP, gdzie ktoś z drugich owiec spożywałby emblematy ciała Chrystusa, oznaczałoby się sprzeniewierzenie Bogu, co byłoby jednym z czynników niegodnego "jedzenia" t.zn. zbezczeszczenia świętości (1Kor 11:27-29). {o innych czynnikach, innym razem}



zupelnie mylisz przyklady

Symbolika SP ukierunkowuje proroczo do "braci" Jezusa, czyli pozostałych na ziemi mających nadzieją niebiańską, z grona kapłaństwa 144 000-cy (Heb 3:1). Zatem nie dotyczy to klasy z nadzieją ziemską, tak jak nie dotyczyło to innych narodów poza Izraelem. Te inne narody nie były przecież skazane na śmierć, lecz mieli w perspektywie czasu przyszłego uzyskać błogosławieństwo dzięki narodowi wybranemu.


nie wiem co masz na mysli podaj werset

w izraelu nie bylo klas
za Jezusa tez ich nie bylo
klasy wprowadzili swiadkowie ale chyba to nie jest argument

Nie będzie miał działu do (144 000) nieśmiertelnego życia w niebie (1Kor 15:53), a nie o życiu wiecznym w sensie ogólnym dotyczącego ziemi. Zapewne masz na myśli Ja 6:53, gdzie już wyjaśniałem, że w kontekście 63 wersetu, Jezus mówi o "jedzeniu ciała", jako Jego nauk a nie emblematów. Ponadto będę się naprzykrzał do znudzenia na takie powoływanie się na; 'kto nie będzie jadł, nie będzie miał życia'. Tym moim domaganiem się na tego typu słowa jest kontrargument; od Abla po Jana Chrzciciela nikt nie spożywał emblematów. I nikt się nie odnosi do tego zagadnienia (oprócz ,mirka' w nieudany sposób}, lecz szuka jakichś bocznych "furtek".




nie wiem o jakich bocznych furtkach piszesz
ale nie sa one potrzebne

od abla do jana spozywali w ofiarach. dlatego pawel pisze ze rzeczywistoscia jest cialo chrystusowe. to jest wlasnie przeslanie starego testamentu.

wiele razy pisalem aby zapoznawac sie z symbolika ST, NT staje sie wtedy zrozumialy
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#22 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-04-10, godz. 13:28

wybacz ale nie widze zwiazku

Powodem może być: Po pierwsze, że masz rację. Po drugie, że nie potrafię Ci przekonująco wykazać. Po trzecie, że nie jest Ci dane zrozumieć. Po czwarte, że nie chcesz zrozumieć, gdyż jest Ci z jakichś powodów niewygodne.

w izraelu nie bylo klas
za Jezusa tez ich nie bylo
klasy wprowadzili swiadkowie ale chyba to nie jest argument

Widocznie w Izraelu nie było szkół, a jeśli były, to czy bez klas? Nie wiem kiedy wprowadzono klasy w szkołach, ale na pewno było szybciej, niż powstanie nowożytnych ŚJ w 1931 r. Jak widzisz rozmijamy się w ich znaczeniu. Ty 'pawel77' zapewne doszukujesz się "dziury w całym", czyli w znaczeniu negatywnym stratyfikacji jak; niewolnictwo, system kastowy, system stanowy i system klasowy.

A przecież nie do takiej klasyfikacji dąży Bóg. Nie oznacza, że Bóg nie porobił różnych kategorii wśród swych stworzeń. Zobacz jak zaczął stwarzać; "według ich rodzajów", gdzie dalej dzielą się na rodziny, gatunki itp.(Rdz 1:21). Ponadto dzielimy się na; rodzaj męski i żeński, ludzi i aniołów (stworzenia duchowe w niebie). Także Zbór rozróżniał jako nadzorców, diakonów, proroków, nauczycieli itp. Czy dostrzegasz, że nie zarzucasz ŚJ, lecz Bogu, jakoby nie doprowadzał do zaszeregowania w różnych poziomach relacji między nimi?

nie wiem o jakich bocznych furtkach piszesz
ale nie sa one potrzebne

Gdybyś może dokładniej wczytywał się w to co pisałem, to byś zrozumiał. Ale podam jeszcze jeden przykład "bocznej furtki" (zakazanej), który ukazuje, że nie własne pragnienia decydują należeć do 144 000, co jest równoznaczne z przyjmowaniem emblematów podczas rocznicy Wieczerzy Pańskiej. Mam na myśli Szymona, który za pieniądze chciał otrzymać dar ducha świętego, czyli wejść w skład powołanych do nieban. Piotr, który taki dar miał, powiedział w imieniu Boga: Dz 8:20 bt «Niech pieniądze twoje przepadną razem z tobą - odpowiedział mu Piotr - gdyż sądziłeś, że dar Boży można nabyć za pieniądze. 21. Nie masz żadnego udziału w tym dziele, ...

od abla do jana spozywali w ofiarach. dlatego pawel pisze ze rzeczywistoscia jest cialo chrystusowe. to jest wlasnie przeslanie starego testamentu.

Pokaż mi, gdzie Jezus powiedział, że jak będą spożywać "cień" ofiar, to będzie tożsame z rzeczywistym "ciałem" Jezusowej ofiary? Dlaczego wprowadzasz w błąd? Czy naprawdę mam Ci wszystko wykazywać, że stare ofiary stały się bezwartościowe? Np.: Heb 10:6 bt całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie. 11. ... , które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów.

wiele razy pisalem aby zapoznawac sie z symbolika ST, NT staje sie wtedy zrozumialy

Ja też do tego zachęcam, ale robię to konkretnym odniesieniem związanym z danym wątkiem.

Otóż niegodną praktyką stosowaną w wielu Kościołach jest przyjmowanie Komunii wielokrotnie w ciągu roku. Wchodzi to w skład pogwałcenia okoliczności <czyńcie to na pamiątkę> uczestnictwa nakazu raz do roku. Właśnie idzie nam w sukurs ST odnośnie czasu uczestnictwa Paschy. Lb 9:2 bw Niech synowie izraelscy obchodzą Paschę w oznaczonym czasie. 3. Będziecie ją obchodzili w oznaczonym czasie czternastego dnia tego miesiąca [nissan] pod wieczór..... Jezus zastosowując się do tego wyznaczonego czasu, potwierdził ważność w dalszym ciągu tego zalecenia.

Które wyznania religijne są prawowierne tej wskazówce? Czy nie jest to dowód, kto pod tym względem niegodnie przyjmuje Komunię (1Kor 11:28-29)?

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-04-10, godz. 13:31

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#23 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-10, godz. 14:21

Użytkownik pawel77 dnia 2010-04-08, godz. 22:00 napisał
wybacz ale nie widze zwiazku
Powodem może być: Po pierwsze, że masz rację. Po drugie, że nie potrafię Ci przekonująco wykazać. Po trzecie, że nie jest Ci dane zrozumieć. Po czwarte, że nie chcesz zrozumieć, gdyż jest Ci z jakichś powodów niewygodne.


nie widze zwiazku bo go nie ma

nie rozwijalem tematu bo nie jest to ten temat

ale jesli admin nie wyrzuci to uzasadnie dlaczego nie


nie widze zwiazku dlaczego laczysz lewitow ze 144000

144000 to suma 12 tys z 12 pokolen

lewici natomiast byli odlaczeni dla sluzby przy swiatyni

z tego co zrozumialem uwazasz ze Jezus polozyl kres swiatyni?

spozywanie paschy obowiazywalo izrael a nie lewitow

i o tym tu jest mowa.
natomiast caly rytual i zwiazane z nim przepisy dotczace sluzby ofiarniczej to inny temat.

Użytkownik pawel77 dnia 2010-04-08, godz. 22:00 napisał
w izraelu nie bylo klas
za Jezusa tez ich nie bylo
klasy wprowadzili swiadkowie ale chyba to nie jest argument

Widocznie w Izraelu nie było szkół, a jeśli były, to czy bez klas? Nie wiem kiedy wprowadzono klasy w szkołach, ale na pewno było szybciej, niż powstanie nowożytnych ŚJ w 1931 r. Jak widzisz rozmijamy się w ich znaczeniu. Ty 'pawel77' zapewne doszukujesz się "dziury w całym", czyli w znaczeniu negatywnym stratyfikacji jak; niewolnictwo, system kastowy, system stanowy i system klasowy.


niczego sie nie doszukuje

chodzi mi tylko ze swiadkowie podzielili zbawionych

a biblia nie naucza o klasach.
przeciwnie Jezus mowi ze sa drugie owce ktore przyprowadzi i bedzie jedna owczarnia i jeden pasterz


Użytkownik pawel77 dnia 2010-04-08, godz. 22:00 napisał
nie wiem o jakich bocznych furtkach piszesz
ale nie sa one potrzebne

Gdybyś może dokładniej wczytywał się w to co pisałem, to byś zrozumiał. Ale podam jeszcze jeden przykład "bocznej furtki" (zakazanej), który ukazuje, że nie własne pragnienia decydują należeć do 144 000, co jest równoznaczne z przyjmowaniem emblematów podczas rocznicy Wieczerzy Pańskiej. Mam na myśli Szymona, który za pieniądze chciał otrzymać dar ducha świętego, czyli wejść w skład powołanych do nieban. Piotr, który taki dar miał, powiedział w imieniu Boga: Dz 8:20 bt «Niech pieniądze twoje przepadną razem z tobą - odpowiedział mu Piotr - gdyż sądziłeś, że dar Boży można nabyć za pieniądze. 21. Nie masz żadnego udziału w tym dziele, ... 11. ... , które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów.



zupelnie nie odniosles sie do tego co napisalem. zaserwowales natomiast przyklad ktory nic nie mowi o tym o czym tu mowimy
\

Użytkownik pawel77 dnia 2010-04-08, godz. 22:00 napisał
od abla do jana spozywali w ofiarach. dlatego pawel pisze ze rzeczywistoscia jest cialo chrystusowe. to jest wlasnie przeslanie starego testamentu.

Pokaż mi, gdzie Jezus powiedział, że jak będą spożywać "cień" ofiar, to będzie tożsame z rzeczywistym "ciałem" Jezusowej ofiary? Dlaczego wprowadzasz w błąd? Czy naprawdę mam Ci wszystko wykazywać, że stare ofiary stały się bezwartościowe? Np.: Heb 10:6 bt całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie.




bardzo prosze

caly system grzechu i oczyszczenia polegal na zasadzie

grzech rodzi smierc dlatego pismo mowi tam gdzie nie ma przelania krwi tam nie ma odpuszczenia

dlatego Bog dal zydom zakon ceremonialny ktory mial ich oczyszczac czy innymi slowy mowiac ofiara ginela w zastepstwie za grzesznika

rzeczywistosc stala sie w chrystusie ktory jako doskonala ofiara przelal krew za grzesznika, list hebr wyjasnia temat.
ofiary ktore skladali zydzi nie byly doskonale, dlatego tez, Bog poslal syna. Chrystus raz na zawsze zlozyl doskonala ofiare mila Bogu.

ofiary ktore sprawowali byly poprostu zapowiedzia golgoty

czy byly rowne?
oczywiscie nie, ale byly konieczne aby narod izraela nie byl obciazony grzechem
nie wiem czy dobrze ciebie zrozumialem, zapytales czy Jezus powiedzial...

masz na mysli czas terazniejszy?

jesli tak to nie mam pojecia jakie ofiary masz na mysli

Ja też do tego zachęcam, ale robię to konkretnym odniesieniem związanym z danym wątkiem.



drogi gambicie z szacunku do ciebie nie wypowiem sie

Które wyznania religijne są prawowierne tej wskazówce? Czy nie jest to dowód, kto pod tym względem niegodnie przyjmuje Komunię (1Kor 11:28-29)?




sa takie

ale napewno nie ma wsrod nich swiadkow

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2010-04-10, godz. 16:53

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#24 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-04-10, godz. 20:10

nie widze zwiazku dlaczego laczysz lewitow ze 144000
144000 to suma 12 tys z 12 pokolen
lewici natomiast byli odlaczeni dla sluzby przy swiatyni

Nie twierdzę, że da się wszystko idealnie porównać w szczegółach, ze Starego Przymierza (SP) na NP, bo nie o to Bogu chodzi. Lecz chodzi o główne zasady, podkreślam główne zasady, które są analogiczne. A lewitów łączę ze 144 000-cami, z powodu, że jak lewici byli wyodrębnieni do służby w świątyni ziemskiej, tak 144 000 jest wyodrębnionych jako kapłaństwo w świątyni niebiańskiej. Tak jak lewici reprezentowali cały naród izraelski, który wyszedł z Egiptu w liczbie 600 000. Toteż na pozostałe 11 pokoleń składa się owa liczba, a nie żadne 144 000-ce. Podobnie z pokoleniem lewitów liczba ich była inna niż 12 000, a jedynie jest to aluzja (cień) do rzeczywistego kapłaństwa w nowym niebie oraz nowej ziemi. Mówi o tym Księga Objawienia, ale dopiero w czasie przyszłym. Przy czym 7 rozdział prawdopodobnie nawiązuje do rządu 144 000 na ziemi, natomiast 14 rozdział 1-3 mówi o 144 000 w niebie.

z tego co zrozumialem uwazasz ze Jezus polozyl kres swiatyni?

Po części dobrze zrozumiałeś, gdyż Jezus położył kres świątyni ziemskiej (Mat 24:1-2), ale w jej miejsce powołał świątynie zbudowaną ze 144 000 ludzi po zmartwychwstaniu w ciałach duchowych w niebie. Wstępnie już na ziemi zostali tak nazwani 1Kor 3:16, ale rzeczywiste zrealizowanie nastąpi po "weselu Baranka" (Ob19:7). Ową świątynię ze 144 000 w niebie opisuje metaforycznie księga Ob 21:9-16, jako "oblubienicę Baranka".

spozywanie paschy obowiazywalo izrael a nie lewitow

Już przedstawiałem argumenty, że spożywanie ciała Jezusa (Paschy), ma dwa znaczenia. Pierwsze znaczenie spożywania ciała Jezusa, przyrównał Jezus do swych nauk (Ja 6:51, 63). {przeczytaj i potwierdź albo zaprzecz}. I takie spożywanie ciała (Paschy), dotyczy wszystkich w obrazie całego Izraela jak i obecnie wszystkiego rodzaju ludzi.

Drugie znaczenie spożywania ciała Jezusa (Paschy), dotyczy Emblematów. W tym przypadku nie dotyczy wszystkich, lecz wybranych przez Boga, a mających związek z nowym przymierzem. Te Emblematy obrazują rzeczy najświętsze, których nie mogą dotykać osoby nie wybrane przez Boga (do 144 tys.). Posłużmy się analogią SP. Lb 4:15 bw ... przystąpią Kehatyci, aby je nieść. Lecz nie będą dotykać się świętych przedmiotów, aby nie zginęli ... .

Zwróćmy uwagą na Arkę w której m.in. znajdowała się manna przyrównana do ciała Jezusa (Ja 6:58), a następnie: 2Sm 6:6 bt Gdy przybyli na klepisko Nakona, Uzza wyciągnął rękę w stronę Arki Bożej i podtrzymał ją, gdyż woły szarpnęły. 7. I zapłonął gniew Pana przeciwko Uzzie i poraził go tam Bóg za ten postępek, tak że umarł przy Arce Bożej. Ja tu dostrzegam związek, że osoby z nadzieją ziemską nie maja prawa dotykać (spożywać) symbolu podczas Wieczerzy Pańskiej.

chodzi mi tylko ze swiadkowie podzielili zbawionych

Jeśli to zrobili, to nie jest ich własna nauka wzięta znikąd, lecz z nauk Jezusa i innych proroków.

Dotyczące zbawionych na ziemi.

Ps 37:29 ns Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze. Mat 5:5 ns Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię. Łuk 2:14 ns "Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój wśród ludzi dobrej woli". 2Pi 3:13 ns Są (...) nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, ...

Dotyczące zbawionych w niebie.

Flp 3:20 bt Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Heb 3:1 bt Dlatego, bracia święci, uczestnicy powołania niebieskiego, ... Mat 22:30 bt Przy zmartwychwstaniu (...) będą jak aniołowie Boży w niebie.

Czyżby 'będą patrzeć a nie będą widzieć'? (Dz 28:26)

przeciwnie Jezus mowi ze sa drugie owce ktore przyprowadzi i bedzie jedna owczarnia i jeden pasterz

Owczarnia może oznaczać jeden i ten sam pogląd na nauki Boże. A teraz ile masz "pasterzy" o różnych opcjach interpretacyjnych?

ale napewno nie ma wsrod nich swiadkow

Nie mi sądzić. Jednakże nauki SJ odnośnie spożywania emblematów uważam za najbliższe poprawności. Ponadto w związku z szastaniem komunią na lewo i prawo w dniu dzisiejszym z przyczyn tragedii elity kraju. Z jakiego powodu te komunikanty udzielano, czy z powodu pamiątki śmierci Jezusa, czy z powodu przyczyny tragicznej śmierci katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem? Może to pytanie retoryczne odpowie, czy było to godne spożywanie.

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-04-10, godz. 20:37

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#25 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-10, godz. 20:18

drogi gambicie

twoje uzasadnienie do mnie nie przemawia

szanuje twoje zdanie i nie bede na sile staral ciebie przekonac.

moze innym razem wroce do tematu i napisze do twojego postu komentarz.

pozdrawiam
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#26 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2010-04-11, godz. 05:58

Po części dobrze zrozumiałeś, gdyż Jezus położył kres świątyni ziemskiej (Mat 24:1-2), ale w jej miejsce powołał świątynie zbudowaną ze 144 000 ludzi po zmartwychwstaniu w ciałach


Gdzie coś takiego powołuje Chrystus.. To jest woja czysta konfabulacja Podajesz Mateusza.. nic tam nie ma na temat tych liczb
Przypomnę Chrystus udoskonal zakon..

Piszesz

Gdybyś może dokładniej wczytywał się w to co pisałem, to byś zrozumiał. Ale podam jeszcze jeden przykład "bocznej furtki" (zakazanej), który ukazuje, że nie własne pragnienia decydują należeć do 144 000, co jest równoznaczne z przyjmowaniem emblematów podczas rocznicy Wieczerzy Pańskiej.


Tak czytam ten temat i zastanawiam się .. Czy ty Kpisz z Boga czu udajesz ze wierzysz..

A kto to decyduje o tym że jesteś w tej grupie 144 tysięcy.
Strażnica.. ?? Lub wstajesz rono i myslisz od dnia dzisiejszego jestem w tej grupie,,????

A Chrystus na kartach Ewangeli powiada..
Kto uwierzy we mnie życie wieczne mieć bezie.. Co Chrystus kpił w żywe oczey czy jak ..??
Według waszych liczb (znowu o liczbach .) to tylko ułamek ludzkości ba ułamek procenta ludzkości zbawienie mieć będzie.. A na świecie żyje około 7 miliardów ludzi.. rocznie umiera około 70 milionów ludzi ( statystycznie) . Myślisz ,że Chrystus przyszedł i poniósł ofiarę dla tak znikomej garstki ludzi jak to wy przedstawiacie.. ??

To według Twoich wyliczeń to jeno kierownictwo Strażnicy ma szanse się załapać na zbawienie.. Straszliwa wizja..
Podejrzewam ze do grupy zbawienia już nie mówię o tych 144 tysiącach nie załapiesz.. .
A ja wierzę że Chrystus zgodnie z obietnicą mnie zbawi..

Użytkownik godunow edytował ten post 2010-04-11, godz. 06:12

Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#27 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-11, godz. 07:18

godunow

porzucenie nauk straznicy nie jest latwe. potrzeba na to czasu, czasami trwa to bardzo dlugo. wierze ze gambit jest rozsadny i bedzie nad tym myslal. na sile nic nie da sie zrobic.
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#28 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2010-04-11, godz. 09:48

godunow

porzucenie nauk straznicy nie jest latwe. potrzeba na to czasu, czasami trwa to bardzo dlugo. wierze ze gambit jest rozsadny i bedzie nad tym myslal. na sile nic nie da sie zrobic.

Pawle ja nie namawiam do zarzucenia nauk Strażnicy.. Tylko pokazuje i daję pod rozwagę pewne kwestie.. Wiary nauki.. etc.
Bóg nam dal rozum do odkrywania nauki ..Odkryć naukowych.. Biblia to skarb wiary który pokazuje że wszystko pochodzi od Boga i wszystko się rozwija w pewnym por zadku prawnym fizycznym czy logicznym mu po przez swój rozum odkrywamy to jak to Bóg sformalizował..
Ale Biblia nie jest żadnym dokumentem naukowym na którego to dokumentu możemy budować teorie czy dowody naukowe..
Pozdrawiam
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#29 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-04-18, godz. 16:24

Kim jest oblubienica na weselu Baranka?

Ap 19:7 bw ... nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się; 21:9 bt ... «Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka».

Do zboru w Koryncie Paweł oznajmia:

2Kor 11:2 bw ... zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą, Ef 5:27 bgn Aby mógł je postawić przy sobie, jako wspaniałe zgromadzenie wybranych, (kościół, zbór) ...

Gdzie jest miejsce oblubienicy?

Ap 14:1 bt Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, ... 4. ... ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka,

Kim są goście na weselu Baranka?

Heb 11:13 bw Wszyscy oni poumierali (...) wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi [starej ziemi].

Również Jan Chrzciciel przyznaje, że nie należy do oblubienicy, lecz uznaje się za przyjaciela Jezusa.

Ja 3:29 bt Ten, kto ma oblubienicę, jest oblubieńcem; a przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, doznaje najwyższej radości na głos oblubieńca.

Również Jezus oznajmia, ze Jan Chrzciciel znajdzie się poniżej progu nieba.

Mat 11:11 bw Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on [Jan Chrz.].

Można wyobrazić sobie porównaniem graficznym obszar "wesela".

 

JHWH - gospodarz wesela

Baranek - Jezus, Oblubieniec

Oblubienica - dziewica, wybrani, 144 000

Niebo

 

Ziemia

Goście - Abel, Abraham, Mojżesz itp.

Przyjaciele - Jan Chrzciciel, "owce" (Mat 25:33-34;40), sprawiedliwi (Dz 24:15)

 

Izajasz proroczo potwierdza zasięg uczty weselnej obejmujący ziemię.

Iz 25:6-8 bp Jahwe Zastępów wyprawi na Górze tej wszystkim narodom ucztę z tłustych posiłków, ucztę z win najprzedniejszych, z potraw tłustych, soczystych, z win wyborowych. 7 Na tej Górze On zerwie zasłonę rozpostartą nad wszystkimi ludami, całun, który spowijał wszystkie narody. 8 Unicestwi On śmierć na wieki! I otrze Pan, Jahwe, łzę z każdego oblicza, i zdejmie hańbę ludu swojego z całej ziemi. - Tak rzekł Jahwe.

Tak więc tylko Jezus zawarł Nowe Przymierze z oblubienicą i tylko ona może spożywać emblematy. Nigdzie Jezus nie obiecał, że zmarłe Staro Testamentowe postacie będą mogły bez zawartego NP uczestniczyć w roli oblubienicy. Jeśli ktoś się nie zgadza, to niech zaprzeczy za pomocą Biblii.

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-04-18, godz. 16:30

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#30 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-04-19, godz. 20:00

Witaj

Ap 19:7 bw ... nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się; 21:9 bt ... «Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka

».

oblubienica to kosciol

gdzie tu jest napisane ze dotyczy to 144000

2Kor 11:2 bw ... zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą, Ef 5:27 bgn Aby mógł je postawić przy sobie, jako wspaniałe zgromadzenie wybranych, (kościół, zbór) ...


przeczytalem caly rozdzial i ani slowa o jakiejs grupie 144000


Ap 14:1 bt Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, ... 4. ... ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka



wizja jaka otrzymal Jan na temat pierwocin ktorzy pochodza z plemion izraelskich. nie jestem pewien ale dotyczy to chyba czasu konca szczegolnej laski ktora trwala 3,5 roku po smierci mesjasza

eb 11:13 bw Wszyscy oni poumierali (...) wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi [starej ziemi].



czy czekaja oni na powrotne przyjscie mesjasza?

jesli tak to na ktore zmartwychwstanie czekaja?

Ja 3:29 bt Ten, kto ma oblubienicę, jest oblubieńcem; a przyjaciel oblubieńca, który stoi i słucha go, doznaje najwyższej radości na głos oblubieńca.




kontekst mowi o tym ze Jan nie jest mesjaszem.

i jeszcze jedno czy ci ludzie ktorzy tam sluchali Jezusa to male stadko

wszak jest o nich powiedzialne ze sa oblubienica


Mat 11:11 bw Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on



hmmm i pomyslec ze mezowie wiary, Jan sa miejsi niz jacys goscie widmo. moze porownamy ich z np. koryntianami ktorych uwazasz za male stadko


z ktorego pokolenia pochodza koryntianie, bo jakos czytam i nie widze gdzie moge ich podpiac
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych