Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pory roku w Nowym Świecie


 • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-05-05, godz. 01:41

Pory roku w raju na ziemi – stanowisko przedstawione w jednym ze starszych wydań „Strażnicy”:Czy na podstawie 1 Mojżeszowej 8:22 mamy rozumieć, że znane obecnie pory roku o tak krańcowo odmiennych warunkach będą istniały w nowym świecie?Według 1 Mojżeszowej 8:22 Jehowa rzekł w swym sercu: „A póki ziemia trwać będzie, siew i żniwo, i zimno i gorąco, i lato i zima, i dzień i noc nie ustaną.” Już kilka lat temu pewien pytający poruszył wynikający stąd problem słowami:

„Moje pytanie dotyczy tego, co powiedziano w 1 Mojżeszowej 8:22. Jak długo istnieć będzie ziemia, tak długo występować ma zima. Wiemy, że obecnie zima przynosi z sobą uciążliwe warunki. Ulice pokryte są śniegiem i lodem, samochody się ślizgają, powstają wypadki, ludzie przewracają się na gołoledzi, mają przemoczone nogi, przeziębiają się; na pewno więc zima nie jest przyjemna. Czy uważacie, że to miałoby sens, kiedy będziemy żyć w doskonałych warunkach? Zmaganie się z tym nie jest chyba do pogodzenia z życiem w raju, nieprawdaż?”

Tego rodzaju uczucia są oczywiście zupełnie zrozumiałe. Czy jednak nawet obecnie zima jest zawsze tylko taka zła? To zależy od tego, jak się na nią zapatrywać. Jakże zachwycający jest widok padających płatków śniegu! Wzgórza, drzewa, pola, nawet i ulice miast w ciszy pokrywają się miękką, białą powłoką śniegu. Oglądanie tego naprawdę sprawia radość! Wiele ludzi dostrzega w swoim otoczeniu piękno tej pory roku, jeśli mieszkają na obszarach ziemi, gdzie te widoki występują. Rzecz jasną, że muszą odpowiednio wyposażyć swe pojazdy do podróży w takich warunkach albo mogą po prostu nie używać ich wtedy, gdy drogi są śliskie. Osoby odpowiednio ubrane nie odczuwają niedogodności, nie mają tez kłopotu z przemoczeniem nóg. Ludzka niedoskonałość daje się we znaki w każdej porze roku; tak więc i na lodzie lub śniegu niektórzy mogą się przewrócić, a inni przeziębić. Ale w okolicach, gdzie zima przyozdabia teren śnieżną bielą, nawet dziś, w obecnych warunkach zimowych, może ona być piękną i przyjemną porą roku. Naturalnie jest wiele miejsc na ziemi, w których zimą nie ma śniegu i lodu, a tym samym i dalszych okoliczności, jakie wynikają z ich obecności.

Oświadczenie 1 Mojżeszowej 8:22 trzeba oczywiście rozważać w połączeniu z innymi obietnicami dotyczącymi doskonałych warunków, jakie mają zapanować pod władzą Królestwa Bożego. Słowa Jehowy z 1 Mojżeszowej 8:22 oznaczały, że zniknąć miał stały klimat panujący na całej ziemi przed potopem. Dlaczego? Ponieważ wielki baldachim wodny, dzięki któremu takie warunki istniały, opadł; w wyniku tego nastały pory roku opisane w 1 Mojżeszowej 8:22. Ale tak jak Bóg spowodował nagły przewrót w warunkach życia na ziemi, wywołując przez potop za dni Noego obecne krańcowe nasilenia zimna i gorąca, tak też w Armagedonie i przy wprowadzeniu swego mesjańskiego Królestwa może On spowodować gwałtowne zmiany, które usuną uciążliwe przejawy zimy lub przykre cechy innych pór roku.

Czy dokona się to przez przywrócenie owego baldachimu wodnego? Czy Stwórca ponownie rozciągnie go w przestrzeni, aby wywołać na ziemi warunki cieplarniane i aby znowu zapanowała nad całym globem ziemskim jednakowa temperatura? Tego Biblia nie potwierdza, gdyż utworzenie przedpotopowej powłoki wodnej było częścią Bożego dzieła stwarzania podczas jednego z dni twórczych poprzedzających siódmy dzień, w którym przerwał to dzieło w stosunku do ziemi. Ten dzień Jego odpocznienia ma jednak trwać jeszcze tysiąc lub nieco więcej lat. Wystarczy więc powiedzieć, że Jehowa Bóg, który już wie, co będzie czynił, pokieruje sprawami doskonale. Przez swego Króla, Jezusa Chrystusa, spowoduje najbardziej pożądane i przyjemne warunki. Ta zmiana, która usunie przykre przejawy pór roku, będzie harmonizowała z przywróceniem przez Niego raju i ustąpieniem śmierci, bólu, smutku, choroby i płaczu. — Obj. 21:4; 5 Mojż. 32:4.

--
źródło: „Pytania czytelników” – „Strażnica” z 1964 roku, nr 12


.jb

#2 augustusgermanicus

augustusgermanicus

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 510 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2010-05-08, godz. 20:12

Pory roku w raju na ziemi – stanowisko przedstawione w jednym ze starszych wydań „Strażnicy”:


Czasy sie zmieniaja a belkot w Strasznicy ciagle ten sam
Umbre Summum

#3 jakulin0

jakulin0

  Site Admin

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPipPip
 • 1 Postów

Napisano 2011-10-28, godz. 06:44

Its really very good and important blog.I found many information at this time.Its very help full information for me and I would like to sharing this information others.Thanks for sharing this information………….metal roof
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych