Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami kieruje."


  • Please log in to reply
409 replies to this topic

#61 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-04, godz. 19:43

Dosiu, chyba cię lubię.


A to akurat nietrudne. Wszyscy mnie lubią, tylko niektórzy nie chcą się do tego przyznać :rolleyes:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#62 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-04, godz. 19:49

Dziękuje, tak między wierszami wyczytuje że jestem chyba odważny, przyznając się do tego.;)

A jak tam z tym ŚJ w rodzinie?

#63 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-06, godz. 14:25

Moja wiara nie wypływa z poznania jednego artykułu lub jego fragmentu ale z "całego nauczania". Nie jestem pewien czy ci to Dosiu zrozumiale wytłumaczyłem ale się starałem.:(

Tak sobie pomyślałam, że lubię być w tym wątku "tendencyjna" (w ogóle, to Lameczku fajny wątek założyłeś, bo można w nim być sobie tendencyjnym w każdym temacie, i jb nie kasuje, postów jako niezgodnych z tematem). Piszesz, że Twoja wiara wypływa z poznania "całego nauczania", zakładam, że miałeś na myśli jedyne słuszne nauczanie CK, bo przypomniała mi się
jedyna słuszna decyzja-nauka "Ciała Kierowniczego", w oparciu o Biblię, i w Imię Jehowy:

Gdy uczeni dochodzą do wniosku, że ten normalny proces nie będzie dłużej przebiegał, w związku z czym proponują usunięcie danego organu i bezpośrednie zastąpienie go organem innego człowieka, usiłują dojść do celu krótszą drogą. Kto jednak poddaje się takim zabiegom, ten po prostu żyje kosztem ciała innego człowieka.RÓWNA SIE TO LUDOŻERSTWU. Jakkolwiek Jehowa Bóg pozwolił człowiekowi jeść mięso zwierzęce, to jednak nie udzielił nikomu zezwolenia na próbę przedłużenia swego życia przez LUDOŻERCZE PRAKTYKI, polegające na przyjmowaniu do swego organizmu cudzego ciała, czy to przeżutego, czy też w postaci całego narządu lub w ogóle części ciała innego człowieka. ( Strażnica nr 14 z 1968 roku, s. 13)

I żeby nie opierać się na jednym artykule poznajmy następną "jedyną" słuszną decyzję w tej sprawie, w oparciu o Biblię i w Imię Jehowy:

Czy zbór powinien przedsięwziąć jakieś działanie, gdy ochrzczony chrześcijanin da sobie przeszczepić organ ludzki, jak na przykład rogówkę oka lub nerkę?
Zabranie określonej tkanki lub kości jednemu człowiekowi i przeszczepienie jej drugiemu jest sprawą, którą każdy Świadek Jehowy musi rozstrzygnąć zgodnie z własnym sumieniem. Strażnica nr 2 z 1982 roku, s.24)


Tak się zastanawiam, czy ta druga decyzja, jest przyzwoleniem na ludożerstwo, tak by wynikało z tej pierwszej....

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#64 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-06, godz. 19:05

Oj Dosiu, skąd ty takie starocie masz. Podaj proszę nie tylko stronę (bo w tamtych latach te strony były na prawdę duże) ale i tytuł artykułu no i jeśli możesz akapit to sobie sprawdzę.

A ponadto stawiasz takie zarzuty jakby na przestrzeni 20-30 lat nic nie zmieniało sie w poglądach innych religii, naukowców albo lekarzy.

Podaj proszę dokładniejsze dane cytatów to sprawdzę bo mam i nieraz czytałem te stare Strażnice i nic dziwnego nigdy nie znalazłem, może brak szczęścia.

:D Ciekawe czy dzisiejsza też nocka spokojna będzie.

#65 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-06, godz. 19:20

Oj Dosiu, skąd ty takie starocie masz.

Co za pytanie? Przecież "te starocie" spłynęły przez "kanał" od Jehowy.
Zaczynam się zastanawiać, jak traktujesz Biblię...to dopiero "staroć", choć też od Jehowy.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#66 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-06, godz. 20:16

To ty je w kanale znalazłaś?

To jak podasz więcej danych czy muszę czytać całą stronę, gazetowa stronę - dodam.

#67 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-07, godz. 09:27

To ty je w kanale znalazłaś?

Oczywiście,że w "kanale":
The Watchtower z 1 grudnia 1962, s.725 (Strażnica nr18 z 1963, s.18)

W jaki sposób Bóg udostępnia zrozumienie swych proroctw? Przy pomocy swego Słowa, swego świętego ducha i przez swe ziemskie narzędzie, czyli kanał. (…) Celem objaśnienia proroctwa biblijnego Bóg uważał za właściwe dodatkowo posłużyć się ziemskim kanałem informacyjnym (…) Że Jehowa posługuje się dziś takim kanałem i że ten kanał jest złączony ze Społeczeństwem Nowego Świata świadków Jehowy niewątpliwie pokazują fakty.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

"Szukajcie a znajdziecie", szukaj i czytaj, namiary podałam, a jak przeczytasz troszkę więcej, to może szybciej zrealizujesz cel, który sprowadził Cię na to forum ;) .

D.

#68 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 13:56

Nie ma tam tego. Prześlij proszę skan.:D

#69 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-08-07, godz. 19:37

Podaj proszę dokładniejsze dane cytatów to sprawdzę bo mam i nieraz czytałem te stare Strażnice i nic dziwnego nigdy nie znalazłem, może brak szczęścia.


Nie ma tam tego. Prześlij proszę skan.:D


bez komentarza.
pozdrawiam Andrzej

#70 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 20:35

bez komentarza.


And nie rób takich oczu, w przeciwieństwie do was mam te Strażnice.

W wydaniu Polskim i drukowane w Polsce w roku 1963 Strażnice miały 12 stron, 6 (słownie sześć) kartek formatu a4.

Na takie cytaty każdy może sie powoływać.:o

#71 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-08-07, godz. 20:45

And nie rób takich oczu, w przeciwieństwie do was mam te Strażnice.

W wydaniu Polskim i drukowane w Polsce w roku 1963 Strażnice miały 12 stron, 6 (słownie sześć) kartek formatu a4.

Na takie cytaty każdy może sie powoływać.:o

niejeden taki jak ty tutaj wpadał, niejeden kłamał i próbował bronic WTS, niejeden robił bagno i kolejne przekrety co do waszej prawdziwosci, i wszyscy w koncu odpadli i pod naporem faktów postanowili zniknąć - odliczanie czas zacząć, ile wytrzyma iam.


p.s. wciaz mi nie odpowiedziales na pare pytan

#72 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 21:02

The Watchtower z 1 maja 1961, s.273 (Strażnica nr13 z 1963, s.11)



To poniżej jest najlepsze :lol:
The Watchtower z 15 maja 1964, s.305 (Strażnica nr22 z 1964, s.8)


Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Niestety moja droga, w strażnicy nr 13 z 1963 roku s.11 nie ma tych słów. To ostatnia strona z Pytaniami czytelników: " Co zawierała skrzynia przymierza"

To poniżej jest najlepsze :lol:
The Watchtower z 15 maja 1964, s.305 (Strażnica nr22 z 1964, s.8)


I znowu nic. Strażnica nr 22 z 1964 roku na stronie 8 zamieściła artykół "Lojalność wobec organizacji Jehowy" opowiada S.A. Liwag. Nie znalazłem tego cytatu. Sorry.

niejeden taki jak ty tutaj wpadał, niejeden kłamał i próbował bronic WTS, niejeden robił bagno i kolejne przekrety co do waszej prawdziwosci, i wszyscy w koncu odpadli i pod naporem faktów postanowili zniknąć - odliczanie czas zacząć, ile wytrzyma iam.


p.s. wciaz mi nie odpowiedziales na pare pytan


A czy muszę? Może mi się nie chce.

(Strażnica nr6 z 1961, s.15)


(Strażnica nr16 z 1965, s.3)



I znowu pudło, Strażnica 6 z 1961 strona 15 artykuł "Udział w dobrobycie ludu Bożego" nie znalazłem tego cytatu.

A tak na marginesie cytuj proszę większe fragmenty zawierające jakis werset, łatwiej wtedy sie szuka. Możesz tak?


(Strażnica nr16 z 1965, s.3) tu artykuł z ponumerowanymi akapitami, może tak podała byś chociaż akapit, bo druk mały, papier pożółkły, jakość druku kiepska oczy mi siądą. Nie bądź okrutna. To jak podasz ten akapit?

#73 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-07, godz. 21:13

Niestety moja droga, w strażnicy nr 13 z 1963 roku s.11 nie ma tych słów. To ostatnia strona z Pytaniami czytelników: " Co zawierała skrzynia przymierza"



I znowu nic. Strażnica nr 22 z 1964 roku na stronie 8 zamieściła artykół "Lojalność wobec organizacji Jehowy" opowiada S.A. Liwag. Nie znalazłem tego cytatu. Sorry.



A czy muszę? Może mi się nie chce.



I znowu pudło, Strażnica 6 z 1961 strona 15 artykuł "Udział w dobrobycie ludu Bożego" nie znalazłem tego cytatu.

A tak na marginesie cytuj proszę większe fragmenty zawierające jakis werset, łatwiej wtedy sie szuka. Możesz tak?


(Strażnica nr16 z 1965, s.3) tu artykuł z ponumerowanymi akapitami, może tak podała byś chociaż akapit, bo druk mały, papier pożółkły, jakość druku kiepska oczy mi siądą. Nie bądź okrutna. To jak podasz ten akapit?

Lameczku, to Ty chyba odbierasz z jakiegoś innego "kanału" jak tych cytatów znaleźć nie możesz.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#74 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 21:28

Zapewne, ty oczywiście masz te Strażnice ale nawet tytułu artykułu nie podasz.

Wiesz co moja droga, może robię takie wrażenie ale aż takim idiotą nie jestem.

Domyślam się dlaczego w moim egzemplarzu nie mogę tego znaleść ale ty zapewne o tym nie masz zielonego pojęcia.
"Rewelacje" z netu każdy może kopiować, problem pojawia się gdy ktoś próbuje je weryfikować.:)

#75 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-07, godz. 21:45

Domyślam się dlaczego w moim egzemplarzu nie mogę tego znaleść

Ja też się domyślam. Jak większość świadków nie masz dostępu do tych materiałów.

Zatem polecam ci stronę ze skanami:
http://www.piotrandryszczak.pl/

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#76 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 22:03

Dosia bądź poważna, gdzie te skany.

Kłamczucha z ciebie, nie ze mnie.
Jeśli chcesz i możesz podjechać na Górny Śląsk to pokaże ci prawie kompletny zbiór Strażnic z lat 60-tych, do jednej reklamówki się mieści. W moim zboże tylko około 5 osób ma je.
Możesz przyjechać z mężem aby nie było że próbuje się "molestować" albo deprawować.;)

Może ten Piotr to rodzina Sebastiana i on by ci pomógł.

#77 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-08-07, godz. 22:08

A czy muszę? Może mi się nie chce.

ciesze sie, ze tak jawnie podejmujesz kolejny krok ku zabiciu swego sumienia i porzucenia tego forum!


oto ja przepowiadam wam forumowicze, iż "iam" nazwany przez was 'lam' z tego forum odejdzie wkrótce.


(aczkolwiek cicha nadzieja pozostaje, iż nas nie zostawisz i dalej bedziesz dostarczał miejscami ubaw po pachy! :D :D :D )


swoja drogą, jestes strasznie tendencyjny w obronach nauk WTS, co tobą kieruje? strach przed smiercia? chec dobr materialnych w 'nowym swiecie'? czy musisz miec nad soba po prostu ludzi ktorzy Ci beda mowic co masz robic, mowic i myslec? jaka masz motywacje tkwic w tak nudnym i tendencyjnym systemie - strasznie infantylnym zreszta - jaki tworzy WTS?

#78 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-07, godz. 22:16

Dosia bądź poważna, gdzie te skany.

Kłamczucha z ciebie, nie ze mnie.

Przeczytałeś podaną przeze mnie stronę?

D.

Jeśli chcesz i możesz podjechać na Górny Śląsk to pokaże ci prawie kompletny zbiór Strażnic z lat 60-tych, do jednej reklamówki się mieści. W moim zboże tylko około 5 osób ma je.

A swoją drogą chciałabym poznać taki zbór, gdzie pięć osób ma kompletny zbiór "Strażnic" z lat 60-tych.

D.

#79 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 23:43

Żartujesz, całą stronę wraz z odnośnikami miałem przeczytać w 2 godziny?

A co do poznania, czy mam cie kolejny raz zapraszać.

#80 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-08-08, godz. 08:50

Stop!

Chce od wszystkich stron wyjąsnienia sprawy tej Straznicy. w ciągu 24h. Podawanie informacji nieprawdziwych kompromituje cały ruch antyStraznicowy. Osobiście ufam Piotrkowi i nie sądze by podał fałszywy skan ale pomyłka może zdarzyć się każdemu. No chyba ,że iam kłamie umyslnie i robi z nas idiotów.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych