Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Umrzeć z wykrwawienia w szpitalu? Przecież to nie średniowiecze."


  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#261 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-02, godz. 11:59

Mam wrażenie że w tej kwestii jest więcej pytań niz odpowiedzi.

Czy leukocyty na pewno przedostają się z krwi matki do organizmu dziecka.

Na pewno, dawno to już udowodniono i zbadano, podałam ci linki do stron.

A jeśli już to czy wszystkie "rodzaje" krwinek białych? Nie ma znaczenia, jakie rodzaje krwinek białych przedostają się w mleku matki, bo CK zabrania WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU, więc bez względu na rodzaj są przez Ck zabronione. Czyli bez względu na rodzaj, jest to zabroniona krwinka biała. (Chyba, że przedstawiasz mi jakieś "nowe światło", w którym CK, dopuszcza jakieś "szczególne" rodzaje krwinek białych.)


Jest tylko jedna dla mnie ważna informacja, naukowcy dalej badają te mechanizmy i jeszcze 10-20 lat temu niektórzy mieli inne poglądy na ten temat.


To znaczy, że jeśli 20 lat temu jeszcze o czyś nie wiedziano, i czegoś nie odkryto, to wszelkie badania, na przestrzeni tych 20 lat nie maja znaczenia, a obecny stan wiedzy musimy sprowadzić do tego sprzed 20 lat? Jeśli ktoś miał 20 lat temu inny pogląd niż, dzisiejsi naukowcy, po przeprowadzeniu szczegółowych badań i doświadczeń, to mamy jemu wierzyć, a nie obecnej nauce?

To może wrócisz do poglądów "niewolnika" sprzed kilkudziesięciu lat, i uznasz, że:

"...medycyna bierze swe pochodzenie w demonologii i wykorzystywała swój czas do połowy ubiegłego stulecia na próbach wypędzania demonów. Przez ostatnie półwiecze próbowała wypędzać zarazki". (Golden Age, 5 sierpnia 1931, s. 728)





Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

Może jednak posłuchaj rady

Padre Antonio
D.

#262 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-09-02, godz. 12:06

Jakbym czytał Strażnice....

Jak to szło: Pracę archeologów w ciągu następnych 20 lat na pewno udowodnią prawdziwy kształt pala, na którym zginął Chrystus, albo historycy na pewną wykażą słuszność roku 607 w najbliższych 10 leciach itd.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#263 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-02, godz. 13:46

Świadkowie Jehowy nie mają zamiaru sprawdzać, czy coś co pisze CK jest prawdą. Nawet jeśli w Strażnicy napisze się największe bzdury i brednie, szeregowy Świadek Jehowy je zaakceptuje.
Przykład takiego zachowania mamy tutaj, na toczącej się na kilku stronach polemice (chociaż to określenie, to zbytnie pochlebstwo dla lama).

Widać również, jak świetnie działa metoda indoktrynacji i prania mózgu. Manipulacja jest tak wyrafinowana, że nawet w świetle faktów, po przedstawieniu dowodów Świadek Jehowy nie zmieni zdania wtłoczonego mu do głowy.

Mój ojciec również nie akceptuje faktu, że Jerozolima nie padła w 607 roku. Artykuły w necie niewiarygodne, książki historyczne niewiarygodne, oficjalna historia Jerozolimy (dostępna w necie i w wersji drukowanej) bez znaczenia. Ważne, że CK w pokrętny osób tłumaczy, że musiał być 607, bo wtedy wychodzi 1914 i wojna. To nic, że Russel wskazywał różne daty. Ważne, że z jedną trafił.

Tutaj lam pokazuje ten sam schemat postępowania.
Niestety jest to sukces WTSu.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#264 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-09-02, godz. 19:51

Ciekawostka - Iam idzie w ślady Reya. Tak samo jak on rozpaczliwie szuka czegokolwiek co potwierdziło by w to co wierzy, a gdy nie znajduje zaczyna podważać wszystko
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#265 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-06, godz. 16:41

Ciekawostka - Iam idzie w ślady Reya. Tak samo jak on rozpaczliwie szuka czegokolwiek co potwierdziło by w to co wierzy, a gdy nie znajduje zaczyna podważać wszystko


Zniknął...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#266 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-09-06, godz. 16:56

Zniknął...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

pewnie doszedł do wniosku, że jednak nie jest w stanie odpowiedzieć nan twoje pytanie i nie da się w żaden sposób podważyć zasadności tego pytania.
Albo po prostu wymiękł jak wielu śJ przed nim.
Czesiek

#267 ws2005

ws2005

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 165 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-09-06, godz. 18:50

a ja myślę, że lam nas jeszcze zaskoczy :) tzn. przejrzy materiały i odpowie, w końcu wspominał coś na temat danego słowa

Użytkownik ws2005 edytował ten post 2010-09-06, godz. 18:50

Bo tylko własne upodlenie ducha ugina wolnych szyję do łańcucha

#268 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-09-06, godz. 19:50

Przerzucił się na inne forum:


http://www.brooklyn....runmodule&id=21


Jest tam bardzo aktywny chociaż co ciekawe w kwestii krwi nie próbował zabierać głosu.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#269 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-06, godz. 20:30

Zniknął...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


A może pakuje plecak na Zlot do Karpacza ? :)

#270 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-09-07, godz. 07:08

Przerzucił się na inne forum:


http://www.brooklyn....runmodule&id=21


Jest tam bardzo aktywny chociaż co ciekawe w kwestii krwi nie próbował zabierać głosu.

a ja mówiłem, ze tak bedzie. ze zniknie nagle z forum. tylko ne pamietam gdzie ten post napisalem, hehe


a tak na marginesie: jeszcze go wykluczą przez nas, hahsahsha

#271 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-19, godz. 15:27

A to skąd wiesz? Masz jakieś dowody?

A ponadto co nowego to wnosi do tematu albo jakie ma znaczenie ile krwi jest w mięsie?

Widzę, że rozpocząłeś już nową dyskusję na temat krwi, a nie odpowiedziałeś mi jeszcze na wcześniejsze pytanie, które brzmiało:
Czy Stwórca wie, że leukocyty w sposób fizjologiczny przedostają się z organizmu matki, do organizmu dziecka, poprzez łożysko i pokarm, czyli bez przeszkód są przekazywane z jednego organizmy do drugiego, i nie jest to pogwałceniem boskiego prawa.
Natomiast, jak lekarz chce użyć leukocytów w celach leczniczych, to Ciało Kierownicze, tego zabrania, pomimo, że Bóg fizjologicznie na to pozwala?

Czy Ciało Kierownicze w tym wypadku nie chce być mądrzejsze od Boga?

I w jaki sposób wykombinowało, że właśnie leukocytów nie można dostarczać innemu organizmowi, jeśli Bóg, w swojej mądrości, na to w sposób naturalny pozwolił?

A brzmiało dlatego tak, ponieważ CK twierdzi, że dopuszczalne są pewne składniki krwi, ponieważ fizjologicznie są przekazywane np. przez łożysko do płodu.

Leukocyty też są fizjologicznie przekazywane przez łożysko do płodu, również są przekazywane z mlekiem matki. Trzeba też podkreślić, że tylko około 2-3% znajduje się we krwi, natomiast reszta w innych częściach organizmu. Dlatego też gdy dany Świadek godzi się na przeszczep jakiegoś narządu, przyjmuje więcej leukocytów, niż gdyby ich otrzymał podczas transfuzji krwi. A zatem zakaz przeciwko przyjmowaniu leukocytów jest pozbawiony podstaw, nawet tych, które sobie samo CK narzuciło.

To ja sobie pozwolę jeszcze raz powtórzyć pytanie: czy Ciało Kierownicze w tym wypadku nie chce być mądrzejsze od Boga, jeśli sam Bóg zezwala na swobodne przenikanie leukocytów z jednego organizmu do drugiego?


Pozdrawiam cieplutko

Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych