Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchodzę !


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#21 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-08-05, godz. 21:19

Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.


Czyli zostajesz u Świadków a forum opuszczasz? Czy dobrze rozumiem?

#22 miszmasz

miszmasz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 57 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-08-06, godz. 18:48

Nie odpowiada, to chyba wszystko wyjaśnia :)

#23 slawo66

slawo66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 05:02

ja jestem po odejściu od organizacji półtora roku i ani chwili nie żałuje tego kroku mam czyste sumienie wobec przyjaciół i znajomych nie czuje żebym kogoś oszukiwał swoboda wypowiedzi na różne kontrowersyjne tematy czuje się po prostu sobą i jest mi z tym bardzo dobrze żałuje tylko że nie przeprowadziłem tego "rozwodu" dużo wcześniej widocznie nie każdy może być Hansem Klosem Pozdrawiam

Użytkownik slawo66 edytował ten post 2010-08-07, godz. 05:03


#24 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-07, godz. 11:26

1Krl 18:21 "Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł: "Jak długo będziecie utykać, mając dwa różne poglądy? Jeśli Jehowa jest prawdziwym Bogiem, to idźcie za nim, a jeśli Baal, to idźcie za nim"

Każda decyzja podjęta w szczerości serca jest lepsza od obłudnego udawania że jest się kimś kim się nie jest.

#25 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-08-07, godz. 20:43

Każda decyzja podjęta w szczerości serca jest lepsza od obłudnego udawania że jest się kimś kim się nie jest.


Ja pamiętam takiego znajomego który miał matkę ŚJ i potem sam jako dorosły przyjął chrzest. Później jednak uznał, że nie pasuje do tej religii ponieważ nie chce mu się robić tego wszystkiego co Organizacja nakazuje i zrezygnował. Starszy który z nim rozmawiał przyznał: "w sumie to masz rację - z niewolnika nie ma pracownika". Znajomy był szczery.

Ja będąc ŚJ też niektóre rzeczy robiłem tak jakby pod przymusem bo tak naprawdę to mi się nie tego nie chciało robić. Głównie chodziło o głoszenie, zwłaszcza zaczepianie na ulicy albo chodzenie od domu do domu. Już miałem tego dość...

Użytkownik ble edytował ten post 2010-08-07, godz. 20:47


#26 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-08, godz. 21:26

1Krl 18:21 "Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł: "Jak długo będziecie utykać, mając dwa różne poglądy? Jeśli Jehowa jest prawdziwym Bogiem, to idźcie za nim, a jeśli Baal, to idźcie za nim"

Każda decyzja podjęta w szczerości serca jest lepsza od obłudnego udawania że jest się kimś kim się nie jest.



troche mnie to uderzylo lam, wiesz. ten werset dotyczy tylko grupy ludzi, ktorzy zyli w jakis prymitywnych czasach, gdzie za wiare w innego boga mordowalo sie do siodmego pokolenia i do pnia. w zwiazku z tym, ze takie zachowanie uwazam za wyjatkowe obludne i obrzydliwe, powodujace u mnie pod wplywem dosc mocno rozbudowanej wyobrazni zmrozenie serca, uwazam za wyjatkowa hipokryzje cytowanie tych starozytnych slow do ludzi wspolczenie zyjacych. cytowanie takich slow ujawnia tylko pozadliwosc serca cytujacego i pokazuje jak jest malostkowy i niebezpieczny, opetany systemem religijnym i wyzutym z uczuc. zaprawde milosc SJ i innych podobnych jest plytka i warunkowa, w zwiazku z tym bede walczyl z tym zachowaniem do konca nie poddajac sie bezmyslnemu systemowi, traktujacego ludzi jak smieci. nie zasluguje na to aby jako wolny czlowiek traktowano mnie jak innych, ktorzy sa po za. jestem swiadkiem w ostatnim czasie dwoch tragedii dzielacych ludzi za poglady. te rodziny zachowuja sie jak patologiczne potwory, a ich byli "bracia" jak roboty z programem w glowie.

mialem pecha urodzilem sie w tym wiec musze sobie z tym dac rade, ale nie zycze sobie aby ktos nazywal mnie obludnikiem i stosowal wobec mnie teksty z horrorow.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#27 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-08, godz. 21:29

Oj drabie coś ci sie pomieszało, zapewniam cię wtedy nikt z tych do których skierowano te słowa nie zginął.

Najpierw pomyśl potem mów. To taka rada na przyszłość.

#28 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-08, godz. 21:41

Oj drabie coś ci sie pomieszało, zapewniam cię wtedy nikt z tych do których skierowano te słowa nie zginął.

Najpierw pomyśl potem mów. To taka rada na przyszłość.



jasne jeszcze w dodatku wyszedlem na niedouczonego, ktory nie mysli i palnął glupote, przeciez nie mordowano.

to przepraszam nie wiedzialem, widocznie inna biblie mam.

lam, masz niesamowita zdolnosc wychwytywania w wypowiedzi najbardziej nieistotnego szczegolu i zmiany dyskusji w innym kierunku, tez tak robilem, pomijasz sedno, istote wypowiedzi, nie skupiasz sie na rzeczywistym problemie.

ja o plytkosci uczuc, ty o tym, ze tym razem za baala nie zgineli i bog jest dobry i w zwiazku z tym moje slowa to tylko nieprzemyslana wypowiedz.
przykre.

ale widac ze stosujesz dokladnie ta zasade o ktorej powiedzial ten pan:


Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-08-08, godz. 21:42

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#29 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-14, godz. 09:00

Mądra decyzja - pozdrawiam .

Gruby drabie , rzuć tą organizacje . Ułożysz sobie życie bez niej i powiesz , że jest super . A tak za 20 lat powiesz , romeo z Forum mi mówił a ja mogłem już to zrobić 30 lat temu . Może już czas - Księga Kaznodziei Salomona 3;1 .

Skywalker - mądra decyzja . Księga Kaznodziei Salomona 3;7 część b .

#30 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 22:01

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.


Lubię męskie decyzje Sky.. :)

#31 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-08-20, godz. 05:54

nie ma bata, jeszcze tu wroci.

#32 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-20, godz. 06:39

Mądra decyzja - pozdrawiam .

Gruby drabie , rzuć tą organizacje . Ułożysz sobie życie bez niej i powiesz , że jest super . A tak za 20 lat powiesz , romeo z Forum mi mówił a ja mogłem już to zrobić 30 lat temu . Może już czas - Księga Kaznodziei Salomona 3;1 .



dzieki za radę, romantyku ;) widac, ześ wrazliwy człek :)

raczej ułożylem to zycie, tak jak chcialem. wiecej mnie nie ma niz jestem, swiat stoi otworem. udalo mi sie uniknąć rozdarcia, rozterki, bolu oderwania. oto mi chodzilo i to wypracowalem, taki mialem cel. nie wiem, taki charakter, taka wiedza, albo po prostu siła wewnetrznego słońca, ktorego zawsze gdzies nałapię tułając się po swiecie.

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2010-08-20, godz. 06:40

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#33 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-20, godz. 11:49

Pozdrawiam .

Gruby drab - pozdrawiam .

#34 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-21, godz. 20:21

Pełen szacun dla Ciebie Sky. Trzeba mieć jaja, żeby być takim jak Ty. To nie religia przez nas wyznawana decyduje jakimi jesteśmy, to my decydując się na coś wybieramy kim chcemy być - to jest nasza wolność, którą Bóg szanuje. On pozwala nawet na to byśmy się go wyparli, bo chce abyśmy mogli wybrać go dobrowolnie. W tym przejawia się Jego miłość. Nie uważam, że odejście od grupy wyznaniowej oznacza jednoznacznie odejście od Boga.
Sky szukaj, a znajdziesz...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych