Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ze mną albo przeciwko


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 18:32

Drodzy forumowicze !
W ostatniej rozmowie z Ś.J dojrzałą kobietą dowiedziałam się ,że Jezus stawia sprawę jasno ,że nie ma wielu dróg do Boga ,bo on sam powiedział ,że kto nie jest z nim to jest przeciwko niemu i dlatego jeżeli się nie chce być w organizacji to według tych słów występuje się przeciwko Jezusowi i mnie opętali odstępcy a chronologia to tylko przykrywka pod moje niegodziwe serce. W tej chwili nie mogę normalnie ,logicznie myśleć ,bo jestem tym zszokowana .Co o jej słowach sądzicie ? Proszę o wasze wnioski. Kania

#2 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 20:00

Słyszałam to samo od wielu świadków. Niby oficjalnie troche to było łagodzone ale w prywatnych rozmowach tak właśnie się mówiło. To nic nowego. Mnie osobiście zawsze to szokowało, bo to tak jakby Jezusa utożsamiać z jakimś faszystowskim przywódcą. Jesteś ze mną a jak nie giń marnie.
Ma

#3 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-04-26, godz. 23:50

Kania. Ja mam podobne doświadczenia do twoich. Kiedy kilkanaście lat temu opuszczałem Kościół Katolicki bo nie mogłem się zgodzić z wieloma doktrynami i praktykami - w tym mechanicznym klepaniem różańca, nauką o czyśćcu i adorowaniem przedmiotów materialnych (obrazów itp.). To mój ksiądz powiedział że mi Bóg rozum odebrał. Ale podobnie zostałem potraktowany przez Świadków Jehowy, gdy po kilkunastu latach bycia ŚJ oświadczyłem, że ich nauki nie są zgodne w stu procentach z Biblią. Tak to już bywa.

Pozdrawiam. ;)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#4 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-04-27, godz. 09:54

Kania no to jak ci to SJ powiedzieli, to musi byc prawda
widzialas kiedys zeby oni sie mylili ?
:D

co wiecej skoro nie jestes z nimi to za niedlugo nie beda sie do ciebie odzywali :) i po jakims czasie bedzie ten dzien blogoslawic :)
Wytrwalosci zycze
Voldemort

#5 Alabama

Alabama

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 108 Postów

Napisano 2005-04-27, godz. 10:48

Kaniu.
Jeśli Ciebie mamią odstępcy tak jak twierdzą śJ. To spytaj się ich o stopkę redakcyjną z "Przebudźcie się!" która przez wiele lat podawała:

"...czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy danej przez Śtwórcę, że zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo"

Spytaj ich jak ten Stwórca ma na imię? I dlaczego teraz zmienił zdanie?

Pozdr. :D

#6 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-04-27, godz. 16:56

Droga Kaniu!
O ile ja dobrze pamiętam to Jezus powiedział: Kto nie jest przeciwko nam ten jest z nami. Gdy uczniowie powiedzieli mu, że ktoś w jego imieniu naucza i wyrzuca złe duchy a oni mu zabraniali bo nie chodził z nimi. Z tego wynika, że brak przynależności do Organizacji jeśli zachowało się nauki Jezusa i kroczy drogą prawości nie warunkuje potępienia. Tak więc głowa do góry.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#7 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2005-04-27, godz. 19:32

Ś.J uważają ,że ten człowiek który nauczał i wypędzał demony w imie Jezusa nie był potępiony przez niego ,ponieważ nie było wtedy jeszcze zboru dopiero po wylaniu ducha św.powstały zbory i to jest dowód ,że jest jedna religia .Tylko czy pełna nauk nie biblijnych? I czy w 1 w. zbory były jednomyślne ? Teraz to ja nic już nie wiem.Kania.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych