Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZNALEZIONE RZECZY


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 XYZ

XYZ

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2011-03-13, godz. 23:10

Witam,
chce poruszyć kwestię: co Biblia mówi o znalezionych (NIE UKRADZIONYCH) rzeczach? Szukam wszędzie i nie mogę znaleźć ;/ Co sądzi o tym Bóg? Czy należy rzecz zwrócić jeśli możemy znaleźć właściciela tzn telefon komórkowy czy portfel, karta sim, etc.

#2 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2011-03-14, godz. 00:06

Witam,
chce poruszyć kwestię: co Biblia mówi o znalezionych (NIE UKRADZIONYCH) rzeczach? Szukam wszędzie i nie mogę znaleźć ;/ Co sądzi o tym Bóg? Czy należy rzecz zwrócić jeśli możemy znaleźć właściciela tzn telefon komórkowy czy portfel, karta sim, etc.

Biblia to pewnie nie precyzuje..ale sumienia nie da się oszukać :)

#3 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-03-14, godz. 17:44

co Biblia mówi o znalezionych (NIE UKRADZIONYCH) rzeczach? Szukam wszędzie i nie mogę znaleźć ;/ Co sądzi o tym Bóg?

Kpł 5:22 bt albo jeżeli kto znalazł rzecz zgubioną i zaparł się tego,(...) dotyczącą jakiejkolwiek rzeczy, przez którą człowiek może zgrzeszyć
Kpł 6:3 bw albo znalazł rzecz zgubioną i zaparł się tego, (...) grzeszy;

Ponadto
Rz 13:1 PNS Niech każda dusza będzie podporządkowana władzom zwierzchnim, bo nie ma władzy, jak tylko za sprawą Boga; istniejące władze zajmują swe względne pozycje za sprawą Boga.

TYTUŁ V
BEZPODSTAWNE WZBOGACENIE

Art. 405. Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości. żródło


Użytkownik gambit edytował ten post 2011-03-14, godz. 17:48

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych