Skocz do zawartości


Zdjęcie

Użycie broni


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-11-27, godz. 10:43

ŚJ nie są nastawieni pokojowo, gdyż czekają na rychłą wojnę Armagedonu, która zmiecie wszystkich prócz ŚJ:

„Prawdziwi chrześcijanie miłują pokój. (...) Ale nie są pacyfistami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Dlaczego? Ponieważ z utęsknieniem wyglądają wojny Boga...” (Przebudźcie się! Nr 9, 1997 s. 23).

To że połknąłem niechcąco jedno słowo "ludzkich" w cytacie nie oznacza, że ten cytat nie mówi tego, że NIEBIAŃSCY ŚJ wezmą udział w niszczeniu katolików, protestantów, prawosławnych i innych.
Ja nie pisałem że klasa ziemska będzie to robić, choć początkowo uczono, że i ci żyjący na ziemi wezmą udział w Armagedonie:

W 1916 roku Russell pytającemu: „Jaki dział będzie mieć Kościół w wiązaniu królów?”, nawiązując do Ps 149:5-9, tak odpowiedział:

„Biblia pokazuje, że Kościół będzie miał w tym ważny udział, lecz w jaki sposób to będzie czynione, dopiero czas pokaże. Bóg nie objawił w jaki akurat sposób plan Jego będzie wykonany. Powinniśmy znajdować się w odpowiednim stanie do wykonania naszego działu, gdy czas na to nadejdzie, lecz całą tę sprawę musimy z zadowoleniem pozostawić w rękach Pańskich. W armiach tego świata zastępy wojska do ostatniej chwili nie wiedzą kiedy atak ma być uczyniony, aż dany jest rozkaz do ruszenia naprzód. W słusznym czasie, my również otrzymamy nasze rozkazy” („Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” Chicago 1947 [ang. 1917] s. 238; szerzej o tym patrz też s. 542-543).

W innej, znanej swej książce, Russell nauczał:

„Że święci uczestniczyć będą w dziele niszczenia dzisiejszych królestw, nie ma żadnej wątpliwości, albowiem napisane jest: ‘Tać jest sława wszystkich świętych Jego; aby wiązali pętami królów jego, a szlachtę ich okowami żelaznemi; aby postąpili z nimi według prawa zapisanego’ (Psalm 149:8, 9)” („Nadszedł Czas” 1919 s. 105).

Tak więc to żaden pacyfizm, żadna neutralność.
ŚJ mogliby uczyć się od np. kwakrów:

„Prawda, że rząd nie zawsze uwalnia tych, którzy przeciwni są uczestniczyć w wojnie, jednak ustanowiono bardzo chwalebne prawo pod tym względem w przeszłości, w odniesieniu do tych, którzy tak jak my uważamy wojnę za niesprawiedliwość. Na przykład Przyjaciół, czyli Kwakrów uwolniono od służby wojskowej na podstawie specjalnego szlachetnego prawa” („Nowe Stworzenie” 1919 [ed. ang. 1904] s. 736).

Użytkownik Roszada edytował ten post 2011-11-27, godz. 10:49


#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2011-11-27, godz. 12:57

Wiatam.Mam pytanie odnośnie użycia broni i służby wojskowej .Czemu nie ?

Dodam że nie jestem Świadkem Jechowy i stąd te pytanie.

Wg mnie najsłuszniejszym jest to co wyczytujemy w Tanach - Starym Testamencie. Zacznę od tego, że w Izraelu odróżnia się zabójstwo od morderstwa (jest to istotne dla całej dyskusji) - to raz, jak i nie ma niczego negatywnego samego sobie w służbie wojskowej - to dwa. Natomiast w Nowym Testamencie w świetle judaizmu nie dostrzegam żadnej nowości w temacie wojskowym czy użycia broni, a więc dedukuję, że ta sprawa jest niezmienna.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2011-11-27, godz. 17:16

ŚJ nie są nastawieni pokojowo, gdyż czekają na rychłą wojnę Armagedonu, która zmiecie wszystkich prócz ŚJ:

„Prawdziwi chrześcijanie miłują pokój. (...) Ale nie są pacyfistami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Dlaczego? Ponieważ z utęsknieniem wyglądają wojny Boga...” (Przebudźcie się! Nr 9, 1997 s. 23).

A czy jesteś pacyfistą w sensie absolutnym (100%), czy tylko robisz porównania krytyczne? Czy uważasz, że Bóg nikogo nigdy nie zabił fizycznie i nigdy nie zrobi tego w przyszłości? Jeśli udzielisz odpowiedzi twierdzącej, to będziesz miał pogląd podobny do Andrzeja Wołyńskiego z Ukrainy, który określa się Христианская община (Chrystiańska wspólnota, lub chrześcijańska - nie znam ukraińskiego).

- Czy to znaczy że i Sam nikogo nie zabija?
- Tak!

źródło

Poszedł tak daleko, że sprawozdanie z Ja 2:15-16, o biciu ludzi biczem i wywracaniem stolików w sposób dosłowny jak przedstawia to wiele kościołów włącznie ze ŚJ, jak np. na tych ilustracjach otwórz-1 - otwórz-2 - otwórz-3 Takie przedstawianie uważa, że w ten sposób robi się z Jezusa chuligana YouTube. (źródło)

Przyznam, że ten Andrzej W. jest pod mym wrażeniem. Tyle opisów biblijnych, które opisują jak Bóg Uśmiercał np. w potopie, Egipcjan w morzu Czerwonym, anioł Jahwe zabił 185 tys. Asyryjczyków itp, a on, że robi się z Boga zabójcę. Skoro Bóg polecił: Wyj 20:13 Nie zabijaj. Następnie: 1Ja 3:15 bt Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego. Skoro Bóg sam nadaje prawo, a potem by te własne prawo łamał, to stawiał by siebie w roli potępionego. Zatem, aby Bóg nie był zabójcą, to nikogo nie może zabić, ani w przeszłości, ani w przyszłości. Wszystkie te opisy są interpretacją zobrazowaną przenośnią.

Zacznę od tego, że w Izraelu odróżnia się zabójstwo od morderstwa (jest to istotne dla całej dyskusji)

I z tym rozróżnieniem znaczeniowym, też sobie dobrze radził, ale to do dalszej dyskusji.
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2011-11-27, godz. 20:08

Skoro Bóg polecił: Wyj 20:13 Nie zabijaj. Następnie: 1Ja 3:15 bt Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego. Skoro Bóg sam nadaje prawo, a potem by te własne prawo łamał, to stawiał by siebie w roli potępionego. Zatem, aby Bóg nie był zabójcą, to nikogo nie może zabić, ani w przeszłości, ani w przyszłości. Wszystkie te opisy są interpretacją zobrazowaną przenośnią.

typowy błąd jaki nie omieszkałby wytknąć (a takie uwagi już spotkałem) żyd. W oby dwóch przypadkach jest mowa wg źródeł o mordercach, a nie o zabójcach. To co piszesz używając błędnych pojęć chociażby w świetle judaizmu świadczy o budowaniu teorii bez podstaw nauk Izraela. No, ale jak chcesz...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych