Skocz do zawartości


Zdjęcie

GTW


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 wroclawski

wroclawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2005-05-10, godz. 08:44

Czy rzeczywiscie SJ sa organizacja, w ktorej wszyscy maja rowmy status czy tez sa w ich zborach kliki, ukladziki miejscowe czy grupy trzymajace wladze?

Jesli znacie przyklady takich rzeczy to prosze o wypowiedzi.
(z mojej obserwacji i rozmow z nimi wynika, ze szeregowi czlonkowie WTS odczuwaja takie rozwarstwienie)

#2 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-05-10, godz. 12:50

Jasne, że sa kliki. W moim zborze było tak, że taki jeden starszy i jego rodzina byli bogaci dość i trzymali sie tylko z niektórymi wybranymi przez siebie do towarzystwa. I było tak ze jedni drugim zazdroscili ze przyjaźnia się z nimi. Jeżdża z nimi na ogniska i tam takie różne. To były osoby zwykle czymś się tam wyróżniające np. zasobami, urodą lub byli wyjątkowo gorliwi. Oni udawali takich madrych i dobrych. W rzeczywistości jak poznałam ich bliżej to nie byli ani mądrzy ani dobrzy tylko kasę mieli. Inni trzymali się w swoich grupach najczęściej odpowiadających sobie statusem materialnym. Organizowali przyjęcia, ogniska. Jak ktos z przeciętniaków został zaproszony to czuł sie niesamowicie wyróżniony.
Ma

#3 wroclawski

wroclawski

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów

Napisano 2005-06-03, godz. 09:07

czy ktos ma jeszcze podobne doswiadczenia
prosimy o wypowiedzi:)

"kto jeszcze chciałby wziąć udział ?"
hehe

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-06-05, godz. 06:05

W rzeczywistości jak poznałam ich bliżej to nie byli ani mądrzy ani dobrzy tylko kasę mieli. Inni trzymali się w swoich grupach najczęściej odpowiadających sobie statusem materialnym.

i właściwie Ma trafiła w sedno sprawy KASA.
Nie wiem czy ja mam takie wrażenie czy co - ale ten system klik przypomina mi trochę system kastowy w Indiach - i każdy powinien być szcześliwy ale zgodnie z przynależnością do swojej kasty ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych