Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚJ w literaturze, filmie, etc.


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#101 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-02-04, godz. 11:32

Toż i dlatego to napisałam :lol: Z lubością teraz celebruję każde święto, żeby odbić sobie tyle lat bez prezentów :)


Słusznie :)
[db]

#102 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-02-04, godz. 14:25

Pewnie, że słusznie. Wiesz jaką frajdą jest udział w wyborach? :) Pomijam co później robia wyborcy ... Urodziny czy imieniny w pracy, wigilia, etc. wcale (albo nie koniecznie) bez pijaństwa, niemoralności i kłaniania się do cielca ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#103 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-02-04, godz. 14:47

Wiem :) I w mojej krótkiej karierze dwukrotnego wyborcy zdarzyło mi się już nawet raz świętować wynik :)

Mój facet jest abstynentem, mnie wystarczą dwa piwa, żeby nic nie pamiętać, więc piję bardzo niewiele, oboje odczuwamy wstręt do papierosów i wszystkiego, co dymi, natomiast obżarstwo, "niestosowne ruchy biodrami" (czyli taniec według którejś z publikacji) to dwie rzeczy, które lubię nawet bardzo. :) I zawsze zastanawiałam się, dlaczego najedzenie się i pośmianie w towarzystwie ludzi, którzy nie posiadają "Oświadczenia dla służby zdrowia" ma być gorsze od wypicia paru kielonków z gorliwymi braciszkami.

Ale to nie ten temat chyba, więc tyle na temat ŚJ w sztuce ode mnie. :)
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#104 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2008-02-04, godz. 16:18

I zawsze zastanawiałam się, dlaczego najedzenie się i pośmianie w towarzystwie ludzi, którzy nie posiadają "Oświadczenia dla służby zdrowia" ma być gorsze od wypicia paru kielonków z gorliwymi braciszkami.


Odpowiedź jest banalnie prosta Emka ;-)
Jedni i drudzy piją tak samo (podobnie wśród jednych i drugich znajdziesz abstynentów), jednak jeśli będąc śj wypijesz z ludźmi ze świata i się upijesz, to istnieje ryzyko, że owi ludzie będą rozpowiadać jak to się pije ze świadkami i że oni też piją do upadłego i biedni bracia głosząc, stracą jeden z argumentów przemawiający za jedyną prawdziwą...
Natomiast im bardziej 'braciszkowie' z którymi się napijesz są 'gorliwi' tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktokolwiek się o tym dowie, a to tak ładnie współgra z zasadami 'organizacji': skoro mamy jakiś problem wewnątrz, to należy to ukryć przed światem.

Pozdrawiam.
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#105 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-08-28, godz. 08:31

Do listy książek dorzucam Strzał w serce Mikala Gilmora - bardzo wymowny wątek z śJ (i świetna książka)
Leonard Cohen Piękni przegrani - chyba na końcu jest skojarzenie śJ z makulaturą o końcu świata

O ile mnie pamięć nie myli, w filmie Biegnij Lola, biegnij jest kilkusekundowy montaż zdjęć o nawróceniu na prawdziwą

No i New Radicals nagrali kiedyś kawałek o urokliwym tytule Jehovah Made This Whole Joint For You (chyba z płyty Maybe You've Been Brainwashed Too)- wokalista wychował się w rodzinie śJ

#106 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-08-28, godz. 09:23

Maybe You've Been Brainwashed Too

Heh...
[db]

#107 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-01-29, godz. 16:16

Smaczek o śJ w filmie Trzeba zabić tę miłość - profesjonalnie potraktowany epizod.

#108 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-02, godz. 21:09

Philip K. Dick
"VALIS"


Psychotechnik odprowadził Grubasa do jego pokoju, w którym stały dwa łóżka, zamiast sześciu prycz, a potem do pokoju, w którym należało wypełnić kwestionariusz. Stała tam dziewczyna, grubokoścista Meksykanka z szorstką ciemną skórą i wielkimi oczami, ciemnymi i płonącymi, jak dwa źródła ognia. Grubas stanął jak wryty ujrzawszy te płonące, spokojne wielkie oczy. Dziewczyna trzymała na telewizorze czasopismo, które otwarte było na stronie z prymitywnym malunkiem przedstawiającym Raj Zwierząt. Grubas rozpoznał czasopismo jako „Strażnicę”. Uśmiechająca się do niego dziewczyna była świadkiem Jehowy.
Dziewczyna odezwała się łagodnym, modulowanym głosem, ale nie do psychotechnika, tylko do Grubasa:
– Nasz Pan Bóg przygotował dla nas miejsce na mieszkanie, gdzie nie będzie bólu ani lęku. Widzisz, zwierzęta leżą szczęśliwie obok siebie, lew obok jagnięcia, i tak będzie z nami, przyjaciółmi, którzy się kochają, bez cierpienia i śmierci, na zawsze z naszym Panem Jehową, który nas kocha i nigdy nas nie opuści, gdziekolwiek będziemy.
– Debbie, proszę stąd wyjść – powiedział psychotechnik.
Nie przestając uśmiechać się do Grubasa dziewczyna wskazała na obrazku krowę i baranka.
– Wszystkie zwierzęta, wszyscy ludzie, wszystkie żywe istoty duże i małe, będą się pławić w blasku miłości Jehowy, kiedy nadejdzie królestwo. Myślisz, że to będzie w odległej przyszłości, ale Jezus Chrystus jest z nami dzisiaj! – Po tych słowach zamknęła pismo i choć nadal uśmiechnięta, ale już w milczeniu wyszła z pokoju.
– Przepraszam za to – powiedział psychotechnik do Grubasa.
– O rany – jęknął zdumiony Grubas.
– Czy ona pana zdenerwowała? Bardzo mi przykro. Nie wolno jej czytać tej literatury, ktoś musiał to dla niej przemycić.
– Nic mi nie będzie – powiedział Grubas. Zdawał sobie sprawę z tego, co się działo. Był olśniony.
– Zanotujemy kilka informacji – powiedział psychotechnik, biorąc notatnik i pióro. – Data urodzenia?
Ty baranie, pomyślał Grubas. Ty pieprzony baranie. W waszym cholernym domu wariatów jest Bóg, a wy tego nie wiecie. Patrzycie, a nie widzicie. Macie tu desant, a nawet tego nie wiecie.


Kiedyś Dikey wspominał o wątku ŚJ w tej powieści, więc postanowiłam to odnaleźć i zamieścić.
.jb

#109 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-02, godz. 22:04

Nasz kolega PKDick pisze takie powieści? No, no, jestem pod wrażeniem! Ma chłop talent, trzeba mu to przyznać...

#110 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-02-02, godz. 22:15

Philip K. Dick
"VALIS"



Kiedyś Dikey wspominał o wątku ŚJ w tej powieści, więc postanowiłam to odnaleźć i zamieścić.


:unsure: Akcja powieści dzieje się w wariatkowie?Pacjentka tegoz szpitala czyta strażnice?to wobec tego,czy Jehowa ja tam wysłal,aby głosiła prawde umysłowo chorym?Czy moze autor subtelnie ostrzega czytelnikow powieści przed skutkami kontaktu z WTSem?Kurcze,ale mi sie pytań nazbierało, :unsure:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#111 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-02-03, godz. 08:35

:unsure: Akcja powieści dzieje się w wariatkowie?Pacjentka tegoz szpitala czyta strażnice?to wobec tego,czy Jehowa ja tam wysłal,aby głosiła prawde umysłowo chorym?Czy moze autor subtelnie ostrzega czytelnikow powieści przed skutkami kontaktu z WTSem?Kurcze,ale mi sie pytań nazbierało, :unsure:

Odpowiedzi znajdziesz w treści wzmiankowanej książki. Długa nie jest, a P.K. Dicka warto poczytać tak czy owak.
[db]

#112 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-03, godz. 14:05

We wstępie do książki "Życie Pi" jest bardzo króciutka wzmianka o śJ...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#113 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-04, godz. 00:22

We wstępie do książki "Życie Pi" jest bardzo króciutka wzmianka o śJ...

Z ciekawości sprawdziłam. Wzmianka ta wygląda tak:

I właśnie tego dnia zagadnął mnie jakiś czerstwy i bystrooki starszy pan z grzywą białych jak śnieg włosów. Potwierdziłem, że w Kanadzie jest surowy klimat i że w niektórych prowincjach mówi się po francusku, powiedziałem mu też, że lubię Indie, i tak dalej - jednym słowem, ucięliśmy sobie pogawędkę typową dla ciekawego świata Indusa i zagranicznego turysty. Na informację o tym, czym się zajmuję, zareagował, otwierając szeroko oczy i kiwając z aprobatą głową. Zrobiło się późno. Podniosłem rękę, żeby zwrócić uwagę kelnera.
I wtedy starszy pan powiedział: „Znam pewną historię, która sprawi, że uwierzy pan w Boga”.
Opuściłem rękę. Byłem jednak ostrożny. Czyżby pukał do mych drzwi świadek Jehowy?
- Czy pańska historia rozgrywa się dwa tysiące lat temu w odległym zakątku imperium rzymskiego? - zapytałem.
- Nie.
Może to jakiś islamski ewangelista?
- Czy nie chodzi wobec tego o siódmy wiek i Arabię?
- Nie, nie. (...)


.jb

#114 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-07, godz. 19:37

W początkowych scenach filmu "Siostry Magdalenki" widać bęben ozdobiony kopią ilustracji, którą można znaleźć w publikacji "Największy ze wszystkich ludzi".
--
szczegóły: link
.jb

#115 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-13, godz. 21:34

"Pożegnanie Jehowy"
.jb

#116 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-02-13, godz. 23:15

Dialog w filmie "The Women": "-Co pani sobie mysli... skradac sie do mnie w ten sposob? - A pani? Obchodzi pani dom jak Swiadek Jehowy!" :P
Dołączona grafika

#117 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-19, godz. 22:07

Dave Hitt, "Blood Witness"

Jest to przeznaczona dla osób dorosłych powieść o świadku Jehowy, który... staje się wampirem. Autor zapowiedział publikowanie na swojej stronie kolejnych odcinków (w wersji dźwiękowej).

http://www.davehitt.com/blog2

http://bloodwitness.com
.jb

#118 Harm

Harm

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2009-02-22, godz. 22:21

Serial "Odwróceni" 2 policjantów w busie przed akcja, jeden mówi do 2 wyglądasz jak ŚJ prawie, i późniejsza rozmowa jego przez domofon z przestępcą w celu wywabienia go, i jego odezwa a jak Cie pogonie kociaku - jakoś tak nie chce mi się szukać teraz płyty

#119 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-10-01, godz. 00:01

Opis sprawy rozwiązywanej w jednym z odcinków serialu kryminalnego "Magia kłamstwa":

Głęboko wierzący chłopiec z rodziny świadków Jehowy zostaje oskarżony o zamordowanie swojej nauczycielki. Świadek widział, jak chłopak uciekał z miejsca zdarzenia.
--
link


.jb

#120 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-12-22, godz. 02:53

Sporo tytułów wymieniono także tutaj: Jehovah's Witnesses in Science Fiction
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych