Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Forum


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-07-30, godz. 12:59

Polecam nowe, ciekawe Forum chrześcijańskie

http://www.forumchrzescijanskie.pl

Mysle, że każdy, kto chciałby podyskutować na tematy stricte biblijne znajdzie tam coś dla siebie.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#2 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-08-02, godz. 15:54

Tytuł działu:
Jaką rolę w naszej wierze pełni każdy z naszych 3 Bogów?



I tak właśnie nasza młodzież rozumie doktrynę o Trójcy ;)
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#3 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-08-05, godz. 19:19

Cześć. :)

A ja dzisiaj dowiedziałem się na "soc religii" http://niusy.onet.pl...=pl.soc.religia o istnieniu pewnego forum chrześcijańskiego. Przeglądnąłem pobieżnie tematy, oraz kilka wątków i widzę że jest bardzo ciekawe. Jeśli ktoś chce poświęcić się zgłębianiu i dociekaniu prawd biblijnych, oraz wymianie poglądów, to pewnie i tam warto zaglądnąć.

http://www.forum.nastrazy.pl/index.php

Pozdrawiam.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#4 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2005-08-06, godz. 01:37

Cześć. :)

A ja dzisiaj dowiedziałem się na "soc religii" http://niusy.onet.pl...=pl.soc.religia o istnieniu pewnego forum chrześcijańskiego. Przeglądnąłem pobieżnie tematy, oraz kilka wątków i widzę że jest bardzo ciekawe. Jeśli ktoś chce poświęcić się zgłębianiu i dociekaniu prawd biblijnych, oraz wymianie poglądów, to pewnie i tam warto zaglądnąć.

http://www.forum.nastrazy.pl/index.php

Pozdrawiam.

Świetne Forum. Wszystko tlumaczymy cytatami z Świętych Pism Russella:))

1 List do Koryntian 15:29
"Cóż tedy uczynią ci, którzy się dają chrzcić za umarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie bywają wzbudzeni, to po cóż się dają chrzcić za nich?"
[...] Jak rozumiecie ten werset biblijny?
_________________
"Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom... w ich niedoli" Jak 1:27
Powrót do góry


Henryk
Uczestnik


Płeć:
Dołączył: 06 Mar 2004
Posty: 435


Wysłany: Nie Lip 03, 2005 8:27 pm Temat postu:
aolsza napisał:
Jak rozumiecie ten werset biblijny?

Przepraszam za obszerny test... – VI Tom...
Chrzest dla umarłych
Bo inaczej cóż uczynią ci, którzy się chrzczą nad umarłymi, jeśliż zgoła umarli nie bywają wzbudzeni? - 1 Kor. 15:29.

562

Fałszywe zrozumienie myśli Apostoła, wyrażonej w powyższych słowach, prowadziło w “ciemnych wiekach” do chrztu zastępczego; lud chrześcijański, którego przyjaciele umarli bez chrztu, chrzcił się w zastępstwie tych. Poprawne poglądy, co do istoty rzeczywistego chrztu szybko wykazują nam bezpodstawność takiej procedury. Dana osoba nie może więcej poświęcić się za inną osobę, tak jak nie jest w stanie przenieść swego naturalnego czy duchowego życia na drugą osobę. To fałszywe zrozumienie słów Apostoła prowadziło jednakowoż do pomieszania pojęć u, wielu, którzy nie pojmowali, jak wielkie odstępstwa miały miejsce tuż po śmierci apostołów i jak dzikie i bezpodstawne teorie i zwyczaje wyłoniły się na horyzont Chrześcijaństwa.
Przedmiotem Apostoła było zmartwychwstanie umarłych i on tu właśnie podpiera i opracowuje tę doktrynę. Najwidoczniej czyniono napady na wiarę Kościoła w Koryncie odnośnie Zmartwychwstania umarłych. Jako argument w wierszu powyżej przytoczonym, zwraca uwagę Kościoła na fakt, że oni wszyscy byli ochrzczeni i że ich chrzest przedstawiał, czyli symbolizował śmierć, jak to widzimy z poprzedniego. Później przez wykazanie im bezpodstawności tego nowego stanowiska, zapytuje czy miałoby sens lub wartość takie poświęcenie na śmierć, jak ich chrzest podaje, gdyby nowa teoria, że zmarły nie zmartwychwstanie, była prawdziwą. Poświęcili się, aby być członkami, aby umrzeć razem, jeden za drugiego dla społeczności z Chrystusem i by w ten sposób być umarłymi z Nim i jako członkowie Jego ciała, członkowie wielkiej ofiary pojednania ofiarować się na korzyść umarłego świata, ponieważ mieli nadzieję w obiecane zmartwychwstanie.
563

http://www.forum.nas...topic.php?t=414

O Prawdach Biblijnych;)))))


PS
Znam to Forum od ok 1 roku i jakos nie odwazyłem sie go polecić, ot dziwne, czemu?:))
Argumentem Apostoła jest, że całe stanowisko chrześcijaństwa razem stoi albo upada. Jeżeli nie ma zmartwychwstania umarłych, to wtedy ci, którzy zasnęli w Chrystusie, są zgubieni tak, jak i reszta świata; i jeżeli tak się ma sprawa i nie ma nadziei na przyszłość ani dla Kościoła, ani dla świata przez Kościół, to, dlaczego poświęcamy nasze życie na śmierć? Jesteśmy ochrzczeni w śmierć z Chrystusem, ochrzczeni dla umarłych w tym celu, abyśmy z czasem mieli społeczność z Nim, jako Życiodawcy świata - Nasienie Abrahamowe.

#5 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-08-06, godz. 09:04

Masz rację. To jest słabością wielu forów. Jedni czasami argumentują swe poglądy "tomami" Russela, a inni "katechizmem", albo jakimiś innymi apologetami z kręgu swej religii, zamiast Biblią. Nietety taka jest cena wolności. Każda religia, ma swoich "Russelów" (i swoich Ojców) :P :D Dlatego, żednej takiej wypowiedzi na forum nie można przyjmować z hura-optymizmem. A praktycznie rzecz biorąc, nie ma forum na którym nie powiedziano by jakiejś głupoty. To oczywiste. :rolleyes: Ja nie bronię nikogo, ani nikogo nie reklamuję. To forum, to było dla mnie nowe odkrycie (zasłyszane na soc-religii) i chciałem się tylko tym podzielić, w stosownym do tego dziale.

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych