Skocz do zawartości


Zdjęcie

O krwi w blogu.


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-08-12, godz. 16:56

W blogu tutaj: http://blog.tenbit.p...iadkowie-jehowy

dziwna odpowiedz

Pytanie 5:
Dlaczego nie pozwalacie robić transfuzjii krwi? Co by było gdyby twoja mama by była ciężko ranna i tylko ty byś mogła ją uratować dając jej swoją krew, zrobiłabyś to?? Czy wiesz ile osób umarło bo rodzina nie pozwalała na transfuzję krwi?

Kapłańska 7:26 - nie można jeść żadnej krwi, jest one święta. A co t za różnica, kiedy ktoś np. spożywa coś doustnie, a kiedy dożylnie? Co do pytania o mojej mamie - nie zrobiłabym tego. Świadkowie Jehowy mają przy sobie specjalne karteczki z oznajmieniem, że w razie wypadku nie chcą przyjąć transfuzji. moja mama też taką ma. No ja też. Ale żeby to jakos strasznie nie wyglądało, npiszę, że są środki zastępcze, króre działają na korzyść organizmu. A teraz powołam się na Papieża Jana Pawła ll. Powiedział kiedyś, że jego komplikacje zdrowotne były spowodowane transfuzją. Zawsze możee być możliwość, że po transfuzji moga nastąpić drgawki czy coś. I nie wiem, czy wiesz, ale obok sprzętu do transfuzji znajduje sie sprzęt do reanimacji! I wiem, że śmierć przez niepodanie krwi, to absolutnie nieliczne przypadki. Więcej ludzi umiera przez podanie niż przez niepodanie krwi!!!


Dobre co ?

:)

#2 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-08-12, godz. 18:17

Też czytałem :) nieźle nakręcona siostrzyczka, hehe

Jak mozna krew spożywać dożylnie? A już całkiem rozwalił mnie ten tekst:

"I wiem, że śmierć przez niepodanie krwi, to absolutnie nieliczne przypadki. Więcej ludzi umiera przez podanie niż przez niepodanie krwi!!!"

Czy w Organizacji ludzie korzystają jeszcze czasem z mózgu?

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#3 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-08-12, godz. 19:11

ciekawe czy ta osóbka która to pisała wie, że te środki zastępcze działają z opóźnieniem...?

#4 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-08-15, godz. 13:38

No cóż moge powiedzieć ? :(

:)

#5 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2005-08-15, godz. 17:11

Dokładnie z taka samą argumentacją spotkałam się rozmawiając nie z 14latkami, a z 40letnimi pionierkami (odnośnie statystyk umieralności). Zresztą, fatalnie ta odpowiedź brzmi, i nie nastawiłaby mnie pozytywnie do SJ, gdybym miała ich poznać jedynie z owego bloga :P Więc może dziecko odwala kawał dobrej roboty?... :P
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#6 Machabeusz

Machabeusz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów

Napisano 2005-08-24, godz. 20:30

Odpowiedź rozbraja :D ale musimy wziąść poprawkę, żę osóbka która to pisała ma pewnie niewiele ponad dziesięć lat.

#7 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2005-08-24, godz. 23:12

Niezła jest:)) :

Chcę zaznaczyć, że są środki zastępujące krew, które działają o wiele lepiej. Jeśli ktoś umarł przez nieodanie krwi, toto jest to jeden z naprawdę nielicznych przypadków, a nawet powiem więcej: nie słyszałm o takim.

Z tej samej www;)))))

#8 artur olczykowski

artur olczykowski

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 474 Postów

Napisano 2005-08-26, godz. 01:14

To brzmi smiesznie i mozna sie naprawde niezle ubawic :D


Jednak kiedy pomysle o tych wszystkich ludziach, a w szczegolnosci nie mogacych o sobie swiadomie decydowac dzieciach, ktore umarly, bo rodzice byli przekonani, ze Bog wymaga od nich ofiary, a nie milosierdzia, to powiem wam szczerze, ze nie tyle ogarnia mnie gniew, co prawdziwa zalosc i smutek, ze mozna miec tak spaczone pojecie Boga i cierpiec tak bezssensownie... :(
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#9 Adams

Adams

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano 2005-09-11, godz. 10:42

Witam wszystkich. Odnośnie kwestii krwi napisano już wiele. W jednym z postów na tutejszym forum ktoś słusznie zauważył: " nie mam nic przeciwko jeśli krwi odmawia osoba dorosła, ma do tego pełne prawo bo jest pełnoletnia, ale nie mozna do takiej ofiary zmuszać dzieci i jeszcze wciskać kit, że to podoba sie Bogu!" To nie jest cytat słowo w słowo ale coś koło tego. Mam podobne zdanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych