Skocz do zawartości


Fly

Rejestracja: 2006-02-13
Poza forum Ostatnio: 2011-01-06, 15:36

Moje posty

W temacie: Rok 607 już w sprzedaży !!!

2010-12-09, godz. 16:11

Czekam a pierwszą część tego dzieła.
Na razie mają jakieś problemy z wydaniem.
Nie wiem, czemu wydali najpierw drugą część. Ale to ich sprawa.

O ile pamiętam, pierwsza część dotyczyła chronologii nie związanej z rokiem 607pne. Furuli pisał tam o głównych założeniach swoejej chronologii a szczegółowo odnosił się do okresu Imperium Persji. Natomiast część II niemal w całości jest poświęcona obronie roku 607pne, głównie przez bardzo szczegółową analizę tabliczki VATcośtam.
Dlaczego wydaje się po polsku najpierw część drugą? Łatwo się domyślić. Wydanie jest finansowane przez świadków Jehowy, dla których kwestia roku 607pne nie jest tylko ciekawostką dla pasjonatów staroci...
Wiem też że w polskie wydanie będzie poprawione w związku z lukami i przekłamaniami jakie wykrył Jonsson w pierwszym wydaniu. Jak ktoś ma wiedzę, czas i ochotę, to zachęcam do wnikliwej lektury. Znam takich :-) Mi się już chyba nie chce.

W temacie: Amerykanizm - WTS Inc.

2010-10-22, godz. 16:56

fakt.

siła wypływająca ze zdania sobie sprawy, ze urodziłem się i wpadłem w ten świat jak spadochroniarz przez słomiany dach -
musi człowieka olśnić. należy się skupić i spokojnie pomyśleć.
jestem tu przez przypadek, uwarunkowany, na chorobę, starość i śmierć, proszę nie żądać ode mnie czegoś więcej, proszę nie wymagać, abym był oceniany przez pryzmat wiary w coś co jest zupełnie nieweryfikowalne.

jestem myślącą istotą - i jeżeli miałbym dojść do wniosku, ze przez jakąś amerykańską korporację bóg przekazuje mi swoją wolę, że zaistniał taki niesamowity potężny cud, a moze on zaistnieć bo w tej "logice" nie mogę tego wykluczyć, bo twierdziłbym przecież, ze bog stworzyl wszechswiat i wszystkie skomplikowane systemy i struktury otaczającej mnie rzeczywistośc, więc może wszystko, to w tej ciągłości "logicznej" wymagam jednej prostej rzeczy, która dla wybitnego chemika, fizyka, nieskonczonego matematyka, uzdrowiciela, poswiadczonego swiadectwami nie powinna stanowić najmniejszego problemu, powinna okazać się błahostką na pstryknięcie palca.

mianowicie:
chciałbym zobaczyć zdjęcia adama i ewy i reszty naszej rodziny
taki album przy kominku. ognisko, noe, arka w tle...

czy istnieje chociaż jeden powód, dla którego bóg nie mógłby tego dla nas zrobić?
pytam poważnie. album zdjęć i miliony ludzkich istnień uratowanych.


telepatia - o! TAK
jpg - NIE

byłoby po sprawie
to tak apropo pozytywnego nastawienia :)


Rewelacyjny post. Aż usiadłem z wrażenia po przeczytaniu. To takie oczywiste... Masz talent drabie do ubierania w słowa.

W temacie: Śmiertelny przypadek z Polski

2010-09-09, godz. 15:13

Może masz rację a może nie. To chyba nie jest niejednoznaczna sytuacja. Nie wiesz wszystkiego, co nie przeszkadza ci jednak oskarżać ludzi o morderstwo.
Może chodziło o krew... A może 94-letnia siostra nie chciała jechać do szpitala? Może mając w perspetywie śmierć wolała odejść w domu w otoczeniu bliskich a nie anonimowo, samotnie, w obcym i zimnym miejscu?
Większość ludzi oddaje chorych staruszków do szpitala żeby tam umarli bo zwyczajnie boją się patrzeć na umieranie. I nie jest to oznaką miłości...

Uprzedzając spodziewany kontratak - nie jestem ani trochę zwolennikiem świadkowskiej doktryny o krwi. Ale nie bardzo też lubię rzucanie na oślep tak poważnymi oskarżaniami gdy się nie wie wszystkiego.

W temacie: Rwanda: Nauczyciele ŚJ odmówili udziału w Ingando

2010-07-18, godz. 11:56

A ja rozumu.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Nocka, to głupie co napisałaś, wiesz? Dlaczego zyczysz rozumu ludziom, którzy odmówili udzialu w imprezie, ktora de facto sprowadza się do dwutygodniowego prania mozgu przez partię rządzącą?

W temacie: Podróże służbowe członków CK i rodziny Betel

2010-06-21, godz. 16:40

Akurat mam za sobą kilkunastogodzinny lot w klasie ekonomicznej. I powiem, że jak miałbym tak podróżować regularnie i jeszcze mając 80 lat na karku, to chyba bym podziękował dość szybko. Latanie klasą biznes przez starszych panów z CK w pełni rozumiem. Natomiast hotele 5-gwiazdkowe niekoniecznie.