Skocz do zawartości


Oko-Rentgen

Rejestracja: 2006-05-19
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje tematy

"Czy Świadkowie Jehowy są kreacjonistami?"

2007-09-14, godz. 08:22

Świadkowie Jehowy są przekonani, że opis stwarzania zawarty w biblijnej Księdze Rodzaju jest prawdziwy. Nie można ich jednak zaliczyć do tak zwanych kreacjonistów. Dlaczego? Po pierwsze, wielu kreacjonistów uważa, że wszechświat, Ziemia i życie na niej powstały jakieś 10 000 lat temu w ciągu sześciu dni 24-godzinnych. W rzeczywistości pogląd ten nie ma uzasadnienia biblijnego.* Kreacjoniści akceptują też wiele innych niebiblijnych nauk. Natomiast Świadkowie Jehowy opierają swe wierzenia wyłącznie na Słowie Bożym.

Co więcej, określenie „kreacjoniści” w niektórych krajach odnosi się do fundamentalistycznych grup chrześcijańskich aktywnie uczestniczących w życiu politycznym. Starają się one nakłaniać władze, prawników i nauczycieli do wprowadzania ustaw i szerzenia nauk popierających określone poglądy religijne.

Świadkowie Jehowy zachowują neutralność w sprawach politycznych. Szanują prawo władz do ustanawiania i egzekwowania przepisów (Rzymian 13:1-7). Poważnie traktują słowa Jezusa, który powiedział, że jego uczniowie „nie są częścią świata” (Jana 17:14-16). Działalność Świadków Jehowy daje ludziom możliwość dostrzeżenia korzyści płynących ze stosowania zasad Bożych. Nie popierają oni jednak fundamentalistów, którzy chcieliby za pomocą ustaw zmusić ludzi do respektowania zasad biblijnych. Taka postawa byłaby zaprzeczeniem chrześcijańskiej neutralności (Jana 18:36).

źródełko


"Czy nauka zaprzecza Księdze Rodzaju?"

2007-09-14, godz. 08:09

WIELU twierdzi, że nauka zaprzecza biblijnej relacji o stwarzaniu. Ale w rzeczywistości przeczy tylko poglądom tak zwanych chrześcijańskich fundamentalistów. Niektórzy z nich błędnie utrzymują, iż według Biblii wszystkie materialne dzieła stwórcze powstały jakieś 10 000 lat temu w ciągu sześciu 24-godzinnych dni.

Tymczasem Biblia nie popiera takiego stanowiska. Gdyby było inaczej, sporo odkryć naukowych dokonanych w ostatnim stuleciu zdyskredytowałoby tę Księgę. Dokładna analiza jej tekstu nie ujawnia jednak żadnej sprzeczności z uznanymi faktami naukowymi. Dlatego też Świadkowie Jehowy nie zgadzają się z wieloma kreacjonistami i innymi „chrześcijańskimi” fundamentalistami. A czego naprawdę uczy Pismo Święte?

Kiedy nastąpił „początek”? (...)

Geolodzy szacują wiek Ziemi mniej więcej na 4 miliardy lat, a według astronomów wszechświat może liczyć nawet 15 miliardów lat. Czy odkrycia te — bądź ich ewentualne przyszłe modyfikacje — zaprzeczają Księdze Rodzaju 1:1? Nie. Biblia nie precyzuje wieku „niebios i ziemi”. Nauka nie zaprzecza więc relacji biblijnej. (...)

Ile trwały dni stwarzania? (...)

źródełko


Kwestia krwi: wolność wyboru

2006-09-02, godz. 19:28

wątek wyodrębniony z dyskusji "Przebudźcie Się! 08.2006"

A zatem podtrzymuję swoje zdanie: jeśli ktoś chce być DOBRYM świadkiem Jehowy MUSI być poplecznikiem Brooklynu. Może również nie być SJ. Życie to sztuka wyborów.

Całkowicie się z tym zgadzam, że albo członek zboru popiera naukę CK albo wylatuje.
Na własne myślenie nie ma miejsca w życiu "dobrego ŚJ" i wszelkie kwestionowanie decyzji CK
jest zabronione...ba nawet może szybko doprowadzić do naznaczenia lub wykluczenia. Pozdrawiam.

słowniczek:
naznaczony = prawie wykluczony, bez głosu na zebraniach (w trakcie) + indywidualne x

Moze To Hit Tygodnia: "turlaj Dropsa"

2006-08-08, godz. 18:07

z watku: http://watchtower.or...s...ost&p=31583

np. "turlaj dropsa"


Hehehe, ja nie mogę....to się nadaje na hita tygodnia.
"Turlaj dropsa" - hahaha.....no normalnie mnie to dzisiaj powaliło....
Gratki Bracie_Jaraczu za wydobycie tego "dropsika" z zapomnianej wnęki.
Pozdrawiam.

Nagroda dla 1000-go uzytkownika

2006-05-27, godz. 20:34

Nagroda dla 1000-go uzytkownika zostanie przeslana na jego adres.

W sklad nagrody wchodzi paczka o objetosci 1 m^3 traktatow najnowszego wydania, rower na rozrzut traktatow po miescie w stylu "paperboy" i kapelusz licencji WT chroniacy nie tylko przed nowym swiatlem. Rower jest oczywiscie dobrze naoliwiony i bez hamulcow, bo nie zatrzymujemy sie niepotrzebnie na "naszej drodze". W razie wypadkow i skaleczen WT myje rece i nie placi rety inwalidzkiej.
Do przesylki dolaczona zostanie mala porcja "grzybkow do pizzy", ktore znacznie przyspiesza monotonna prace i rozluznia zmysly. (O tych grzybkach wspominal kiedys brat_jaracz) http://watchtower.or...indpost&p=18682
1m^3 = 1m x 1m x 1m (prosze sie przygotowac)

A juz niedlugo: Nagroda dla 2000 uzytkownika - czyli:

------------------------------------------------------------------------------------------------
-Bezposredni bilet do raju bez dyskusji z bogiem. Sponsorowany przez CK.-
------------------------------------------------------------------------------------------------