Skocz do zawartości


matt

Rejestracja: 2003-08-18
Poza forum Ostatnio: 2010-09-09, 09:48

Moje tematy

Gunnar Samuelsson i jego doktorat

2010-08-30, godz. 08:53

Witam po bardzo długiej nieobecności,

Od znajomego śJ dostałem informację o jakimś szwedzkim kapłanie nazwiskiem Gunnar Samuelsson. Ów człowiek przeczytał Biblię i napisał doktorat, obroniony przed dwoma miesiącami, w którym twierdzi, że:

"Jezus nie mógł zostać przybity do krzyża, ponieważ nie ma dowodów, że Rzymianie krzyżowali więźniów dwa tysiące lat temu, jak twierdzą naukowcy"

Powyższe nie jest cytatem z pracy (chyba) tylko z tłumaczeniem leadu z jakiejś internetowej publikacji. Nie chce mi się już zajmować tematem krzyża, mój czas przeminął dawno temu. Więc jeśli ktoś ma jeszcze chęci i możliwości zgłębienia tematu to proszę bardzo się tym zająć. Będę uważnie śledził wątek.

Tutaj macie przykładowe wyniki googlania:
http://www.google.co...lient=firefox-a

z pozdrowieniami,
Marcin Majchrzak

Baza danych śJ?

2008-08-02, godz. 08:25

Koledzy,

Mój syn chodzi do klasy ze świadkiem Jehowy. A raczej to rodzice zostali parę miesięcy temu formalnie śJ, a on nie miał oczywiście wyjścia. Chłopak powiedział kolegom w klasie, że jest zapisany (on i rodzice) na jakiejś stronie czy w jakimś komputerze, nawet że można tam wejść przez internet. Dotyczyć to miało właśnie wstąpienia do organizacji.

Niestety, moje dziecko słabo pamięta jak to było dokładnie, a nie sądzę również by jego kolega miał pełną świadomość gdzie ich dane zostały zanotowane.

Czy zbory prowadzą jakąś elektroniczną rejestrację swoich członków? Ale nie w postaci arkusza Excela, ale coś w rodzaju dostępnej z zewnątrz centralnej bazy danych?

(przenieście ten temat, chyba złe subforum wybrałem...)