Skocz do zawartości


Nilrem0

Rejestracja: 2007-01-20
Poza forum Ostatnio: 2011-04-04, 19:04

Moje tematy

Dlaczego ewolucja jest głupia

2011-01-01, godz. 22:17

Wykład pewnego pastora na temat : 100 POWODÓW dla których EWOLUCJA jest GŁUPIA
Nie jest problemem znaleźć materiały potwierdzające słuszność teorii ewolucji, natomiast materiały polemizujące z jej słusznością są zdecydowanie rzadsze.
W serii filmików do których link zamieszczam poniżej przedstawione jest stanowisko delikatnie mówiąc sceptyczne ;-)Czy Ew. Judasza & Jezus=Anioł

2007-12-07, godz. 16:30

Do zaskakującego wniosku doszedł pewien forumowicz innego forum :

Mam w rękach polski przekład Ewangelii Judasza. Chciałem tylko kilka słów komentarza bo ... więcej nie warto. Odnośnie tej "Ewangelii" (to chyba zbyt wielkie słowo, zważywszy, że jest to raptem kilka zwojów i to autorstwa mojej nieulubionej SEKTY Gnostyków Koptyjskich, traktującej wiarę w sposób Mistyczno-Duchowy do potęgi entej), to zaskakuje kilka spraw. Kiedy Chrystus jest nagabywany przez Judasza o swoje Boże pochodzenie, ten unika tematu (wyraźnie). Kiedy uczniowie mówią do Chrystusa (być może pytani przez Niego ???): "Mistrzu ty jesteś Synem naszego Boga" ten ripostuje: "Skąd mnie znacie ? Zaprawdę, powiadam wam, żadne wasze pokolenie nie pozna mnie". Są to słowa co najmniej niezwykłe. Zdanie to może oznaczać nawet tyle co: "Tysiące Pokoleń uzna mnie za Boga a ja jestem kimś zupełnie innym". Oczywiście to ostatnie zdanie to tylko moja hipoteza. Ale mam podstawy by taką hipotezę wyciągać. Oczywiście nie dyskwalifikuje boskości Chrystusa ale zastanawiam się kim jest. Czy aby napewno Synem Boga ?? Zdążamy do sedna. Chrystus mówi do Judasza: "Podejdź, abym mógł cię nauczyć o tajemnicach, których żaden człowiek nigdy nie widział. Istnieje bowiem wielkie i nieskończone (Niebo), którego granic nie widziało żadne pokolenie Aniołów, a w którym mieszka Wielki Niewidzialny Duch (Bóg). I pojawił się tam Świetlisty Obłok (jakby Boże Tchnienie), i żekł: niech powstanie Anioł, aby stanął przy mnie. Wielki Anioł, oświecony, boski SAMOISTNY (bingo !!! czyż Chrystus nie powiedział Judaszowi kim jest ?) wyłonił się z obłoka. Za jego przyczyną (Samoistnego) czterech innych Aniołów powstało [...] i stanęli przy Samoistnym. Samoistny powiedział: Niech powstaną Anioły aby Mu (Bogu) służyć. I powstały niezliczone zastępy". Uważam, że nie jest to tekst, który wymaga interpretacji. Nie ma w nim zagadek, przenośni ani ukrytych tabu. Chrystus chciał swojemu najlepszemu przyjacielowi powiedzieć prawdę o Niebie i o swoim stworzeniu. To tyle na teraz ... Oczywiście nie ma co dyskutować nad samym Judaszem, bo ten nie jest bohaterem tematu, który ciągnę.BTW Odnoszę jakieś dziwne wrażenie że forumowicz ten może być spokrewniony z Colargolem ;)

Bony świąteczne

2007-11-28, godz. 21:26

"Czy poczułbyś się zakłopotany, gdyby Jezus posłuchał twojej ulubionej muzyki?" (Strażnica - 15 maja 1994, str. 18)

Wręcz przeciwnie, poczułbym się szczęśliwy że Jezus słucha takiej samej muzyki :D


----------------------------------------------

Tak się zastanawiam nad jedną sprawą. Jaki jest stosunek ŚJ do przyjmowania od pracodawców Bonów świątecznych ?? Są te śr. pieniężne wydawane z okazji Babilońskich świąt. Skoro nie obchodzą świąt, nie mogą wspierać org. charytatywnych powiązanych z innymi religiami itp. Nie przyjmują prezentó z okazji urodzin, imienin itp.. Wydawałoby się że Bony takie także nie powinny być przyjmowane.

A jak to wygląda w rzeczywistości ?

Czego to człowiek (ŚJ) nie wymyśli :)

2007-07-04, godz. 13:08

Potęga ludzkiej wyobraźni w połączeniu z plotkami i ploteczkami potrafi zaowocować śmiesznymi pomysłami. Jako że jest to forum o ŚJ - przypadki będą związane właśnie z nimi ;)

1. Pewnego razu w dyskusji z ŚJ, podając przykłady tego co napisano w Strażnicy spotkałem się z wypowiedzią że odstępcy drukują fałszywe numery Strażnic żeby na ich podstawie oczerniać organizacje.

2. W pewnym małżeństwie ŚJ, mężczyzna odsunął się od organizacji (został wykluczony ?). Ze względu na posiadaną dużą wiedzę Biblijną i rozeznanie w naukach WTS w związku z relacjami mąż-żona dostał taką "wytyczną" od starszego że może sypiać z żoną ale nie może z nią rozmawiać.

3. Pewien ŚJ upierał się przy twierdzeniu że ksiądz (KK) na kazaniu czytał Strażnicę.

:D :D :D

Zapraszam do przytaczania ludzkiej pomysłowości :)

Korekty w materiałach Organizacji

2007-06-13, godz. 16:07

W nawiązaniu do tematu -- Chcesz pomóc w rozwoju witryny Brooklyn...
Ogłoszenie z brooklyn.org.pl:
Informacje o miejscach i terminach zgromadzeń tutaj: linkTak sobie przeglądałem skany ulotki, promującej zjazd, z planem programu i dotarłem na koniec ostatniej strony i ...

W związku z "pomaganiem" proponuję aby każdy kto tylko może, na końcu tej ulotki u dołu strony w miejscu gdzie jest : "www.watchtower.org" dopisał : ".pl" :D

Minimalny nakład pracy od nas - tylko dwie literki - jeden ruch ręką -- A jak wiele zmienia :D
Niesamowity ten świat, taki szczegół a tak wiele zmienia :D

P.S. Może coś się jeszcze znajdzie B)