Skocz do zawartości


tomasson19

Rejestracja: 2007-07-23
Poza forum Ostatnio: 2011-10-03, 08:30

Moje tematy

Najbardziej oświecona grupa religijna?

2008-07-14, godz. 09:45

Ostatnio mój ojciec stwierdził, że świadkowie Jehowy to najbardziej oświecona i wykształcona grupa religijna ze wszystkich. Powiedział, że u nich jest najwięcej mądrych i trzeźwo myślących ludzi, bo wybrali przecież jedyną, najlepszą drogę życiową.

Co sądzicie na ten temat?

Korzystanie ze stypendium, przyjęcie awansu

2007-09-24, godz. 13:52

Nie wiem czy było to już poruszane na forum, ale nie mogę się powstrzymać, żeby tego nie skomentować...

Po raz kolejny w Strażnicy można znaleźć fragmenty obrzydzające zarówno wykształcenie, jak i pracę zarobkową: oto i ten fragment ( Strażnica nr 15, 1.08.2007, str. 27, ak.6) :

"Wielu dzisiejszych sług Jehowy ma przed sobą podobne wyzwania. Jako prawdziwi chrześcijanie, starają się być w pracy zarobkowej uczciwi, pilni i sumienni (Kolosan 3:22,23). Czy to we własnej, czy w cudzej firmie, zazwyczaj wykonują swe zadania bardzo dobrze, a nawet się wyróżniają. Gdy otrzymują propozycję awansu, stają przed poważnym wyborem. CZY POWINNI JĄ PRZYJĄĆ I ROZWINĄĆ SKRZYDŁA? Świetne wyniki często osiągają też nasi młodzi współwyznawcy w szkole. Dlatego nieraz dostają nagrody lub stypendia otwierające drogę do dalszej edukacji na renomowanych uczelniach. CZY MAJĄ SIĘ WZOROWAĆ NA KOLEGACH ZE SZKOŁY I KORZYSTAĆ Z TAKICH OFERT?"

Moje pytania w związku z powyższym:
1. Czy przyjęcie awansu to grzech niewybaczalny?
2. Czy ŚJ nie wolno rozwijać skrzydeł w pracy zawodowej, to też jest zabronione?
3. Jeżeli ktoś jest zdolny to dlaczego ma nieskorzystać ze stypendium lub innej pomocy? Oznacza to, że mam nieprzyjąć stypendium, jeżeli takowe otzymam?