Skocz do zawartości


lantis

Rejestracja: 2004-03-26
Poza forum Ostatnio: 2011-08-18, 13:55

Moje tematy

Skan listu TS (żart)

2009-04-01, godz. 12:27

Cześć :)

Udało się nam dotrzeć do ciekawego listu TS do, który rozwija ten wątek. Widać, nie na domach Betel się skończy: http://www.brooklyn....hp?readmore=188

Konspekt wykładu o Świadkach Jehowy

2007-06-23, godz. 12:13

Wiedza przeciętnego Polaka o ŚJ jest żenująco niska i ten fakt Towarzystwo Strażnica potrafi wykorzystać. Chodzą po domach, nie przyjmują transfuzji krwi i przepowiadali końce świata - to chyba max. Dodatkowo krążące mity o ŚJ (głoszenie za "dulary", rajskie noce /chociaż osobiście z tym się nie spotkałem/, mieszanie krwi) działają na korzyść TS.

Pomyślcie sobie co by się stało gdyby większość ludzi wiedziała o zmianach doktryn, fałszywych proroctwach, zakazie transplantacji itp. u ŚJ?

Proponuję ułożyć plan wykładu o ŚJ - same podstawy. Materiałów w internecie jest mnóstwo.

"Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej"

2007-05-05, godz. 21:33

Dostałem e-mail od czytelniczki Brooklynu z linkiem do strony www odłamu ŚJ działającego na wschodzie: "Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej" - ang. "THE TRUE FAITH JEHOVAH'S WITNESSES" ASSOCIATION. Opierają się na naukach Rutherforda i propagują nauki Strażnicy z lat 50 XX wieku.

Link: http://the-true-jw.oltenia.ro/

Może to ci Rutherfordyści o których kiedyś pytał Iszbin?

Konflikt ze Świadkami Jehowy

2006-12-18, godz. 16:36

źródło: http://www.jezus.com...c...26&Itemid=2

Kościoły katolicki i prawosławny wystosowały wspólny apel do władz miasta Lwowa i obwodu lwowskiego z prośbą o obronę ich wiernych od przemocy ze strony Świadków Jehowy.

Dokument podpisali przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego, Ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego, Ukraińskiego Kościoła prawosławnego patriarchatu kijowskiego i Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła prawosławnego.

"Jehowici wzywają do przemocy wobec wiernych tradycyjnych wyznań", "Kościół szuka ochrony od zuchwalstwa Świadków Jehowy", "Precz ze Świadkami Jehowy!" - to tytuły artykułów, jakie pojawiły się na pierwszych stronach lwowskich czasopism w ubiegłym tygodniu.

Konflikt został sprowokowany broszurą rozpowszechnianą przez Świadków Jehowy na Ukrainie, zatytułowaną: "Koniec religii fałszywej już blisko". Na okładce broszury na tle świątyń katolickich i prawosławnych przedstawiono prostytutkę dosiadającą wielogłowego zwierzęcia. "Biblia wskazuje, że ta prostytutka to światowy system religijny" - objaśnia tekst, który przekonuje, że "przyszedł czas stanowczych działań", ponieważ "zniszczenie religii fałszywej jest już blisko".

W niektórych miejscach obwodu lwowskiego doszło do żywiołowych bójek ulicznych między wiernymi Kościołów tradycyjnych a jehowitami, którzy rozdawali swoją literaturę.

Zdaniem autorów apelu duchowieństwa katolickiego i prawosławnego, Świadkowie Jehowy świadomie atakują Kościół, obrażają uczucia chrześcijan i rozpalają wrogość wyznaniową. "Nie występujemy przeciwko szeregowym Świadkom Jehowy" - zapewniał na łamach gazety "Ekspres" (14-21 grudnia) ks. Orest Fredyna, wikariusz generalny archieparchii (archidiecezji) lwowskiej Ukraińskiego Kościoła grekokatolickiego. "Jednak nie mamy też prawa milczeć, gdy organizacja Świadków Jehowy obraża naszych wiernych. Uważam, że państwo musi bronić chrześcijan w tej sytuacji oraz zainteresować się tym, czy działalność Świadków Jehowy jest zgodna z naszym prawodawstwem."

Lwowski biskup pomocniczy Marian Buczek, który podpisał apel w imieniu Kościoła rzymskokatolickiego powiedział KAI, że jego zdaniem Świadkowie Jehowy "bałamucą ludzi". - Oni rozbijają małżeństwa i rodziny, a ostatecznie rozbijają społeczeństwo - mówił hierarcha wyliczając metody Świadków Jehowy: chodzenie po domach, zaczepianie ludzi na siłę, wydawanie broszur przywożonych zza granicy.

Zdaniem biskupa Buczka władza nie może wiele zrobić, bo na Ukrainie wystarczy 10 osób, by zarejestrować wspólnotę religijną. Państwo, podobnie jak Kościół, powinno jednak uświadamiać ludziom, co im grozi. - Wiemy, że tam jest rygor gorszy niż w wojsku. Jest to sekta totalitarna. Ludzie są zniewoleni całkowicie - powiedział bp Buczek wyrażając radość, że apel podpisali wspólnie przedstawiciele różnych Kościołów.

za KAI

Film: Świadkowie Jehowy

2006-12-16, godz. 14:40

Na video.google.com można znaleźć film o Świadkach Jehowy:
http://video.google....8...8&q=jehovah

Jest to wersja angielska i można sobie ją ściągnąć na dysk.

Proponuję zrobienie napisów do tego filmu - sprawa jest o tyle uproszczona, że mam już ten film z polskim lektorem tylko w bardzo marnej jakości (przegrywane z VHS na DVD).

Szukam osoby która podejmie się przepisania słów tego polskiego lektora do pliku tekstowego.
Wystarczy puścić sobie film w odtwarzaczu (na komputerze lub odtw. DVD) i zdanie po zdaniu wpisywać tekst do notatnika.
Płytę DVD wyślę pocztą.

Gdy już będziemy mieli taki tekst - poprawi się go i zsynchronizuje z ściągniętym filmem (to już zrobi ktoś inny).

Pzdr