Skocz do zawartości


Magdalena

Rejestracja: 2004-04-15
Poza forum Ostatnio: 2010-03-18, 23:28

Moje posty

W temacie: Jakie posty czytasz a jakie omijasz na forum?

2007-05-16, godz. 10:53

Zawsze czytam posty moich ulubionych użytkowników, nie powiem których B)
Długi post mnie nie zniechęca, jeśli jest łatnie (komunikatywnie i poprawną polszczyzną) napisany i na interesujący temat. Najbardziej cenię opowieści o osobistych doświadczeniach forumowiczów.
Omijam szerokim łukiem spamerów, kataryniarzy i rzucających cytatami biblijnymi na prawo i lewo.

W temacie: Autolustracja

2007-04-11, godz. 14:03

No cóż... wydało się :D

Zdemaskowała mnie piwnica, pszczółka Maja i taczanka na stepie.
Przynależność do SKO, LOK i ZHP też pewnie wkrótce wyjdzie na jaw :ph34r:

W temacie: Stare i nowe światła: gwałt jako cudzołóstwo

2007-03-30, godz. 10:08

Jeżą mi się włosy na głowie gdy uda mi się w telewizji zobaczyć panienki na dyskotekach, prowokujące i zachowaniem i ubiorem. I słowo daję nie dziwię się, gdy oni mówią "sama chciała".
Dziękuję Bogu, że mam synów bo nie wiem co zrobiłabym gdybym miała taką córkę.

Masz synów. I gdyby jeden z nich zgwałcił taka dziewczynę to co bys powiedziała? Synusiu, ona sama chciała? Ja bym w takiej sytuacji uznała swoja porażkę wychowawczą jako matka i jako kobieta.

Każda panienka, dla której niewygodna jest ciąża może powiedzieć, że została zgwałcona. A gwałt trzeba udowodnić. Mieć obdukcję od lekarza sądowego. A z drugiej strony co dziecko winne? Ono jest niewinne i je należy zabić?


Anowi, tak bardzo spłycasz temat, że aż nie chce mi się gadać.

Z drugiej strony, to bardzo przykre, że jesteś w ten sposób nastawiona do zgwałconych kobiet i do ich praw.
A później się dziwimy się, że istnieją faceci, co patrzą na nas jak na dziwki, bo mamy na sobie bluzkę z głębszym dekoltem, spódnicę z „nieprzyzwoitym” rozporkiem i pończochy a do tego podejrzanie dobry humor.
Ktoś tych mężczyzn wychowuje. Inne kobiety.

W temacie: O kobietach i mężczyznach :)

2007-03-29, godz. 13:33

A oto jak ten pojazd marzeń stjuningowali Bojownicy JM:

- Autopilot;
- Automatycznie zwężający się przy wjeździe do garażu lub w miejsce parkingowe;
- Kolor lakieru dopasowujący się do sukienki;
- Pedały sterowane obcasem od szpilki;
- I klakson automatycznie reagujący na fazę cyklu. Żeby tuż PRZED trąbił dwa razy głośniej;
- Zasobnik puderniczka + tusze wbudowany w lusterko wsteczne;
- Awaryjny lakier do paznokci w gnieździe od zapalniczki;
- Tapicerka dopasowująca się do aktualnego balejażu;
- Samotankujący żeby był, najlepiej kiedy śpię;
- Podświetlenie zegarów z opcją opalania;
- Dwumiejscowy, z tyłu miejsce na buty i duuuży bagażnik;
- Kosmetyczka w konsoli środkowej;
- Przy zderzeniu samochód automatycznie bierze winę na siebie;
- Inteligentny musi być ten samochód, żeby zawsze wiedział o którą lewą jej chodzi o "tę", czy "tę drugą" lewą;
- Do tego by można dorzucić inteligentną automatyczną skrzynię biegów sprzęgniętą z gazem, która by wiedziała intuicyjnie, który bieg jest aktualnie w modzie;
- Automatyczny korektor makijażu w razie deszczu;
- Zawsze-mający-chęć-cię-wysłuchać komputer;
- Musi być różowy;
- Żeby był szczupły;
- Żeby był lepszy niż ma koleżanka!!!
- Żeby miał opcję napędzania pedałami, żeby można było zrzucić zbędne kilogramy;
- Żeby choć on jeden ją naprawdę kochał...
- Wewnątrz musi być oświetlenie, w którym wygląda się pięknie w każdej sytuacji;
- Apteczka, w której skład wchodzi: lakier, pilniczek, tipsy;
- Solarium na tylnej kanapie;
- Komputerowy system powiadamiania o uszkodzonym makijażu;
- Poduszki. Duuużżoo poduszek - wietrznych, bezwietrznych, zawietrznych i po...
- Niech mnie głaszcze wszędzie, nic za to nie chcąc w zamian. :lol: :D :lol:JA CHCĘ TAKIE AUTOOOOO !!!!!
Nawet nie musi byc różowe :P

W temacie: Prześladowani Chrześcijanie

2007-03-29, godz. 12:27

Giną, bo wierzą w Chrystusa.

W krajach Trzeciego Świata zabijanych jest coraz więcej chrześcijan. W niektórych państwach ich sytuacja jest gorsza niż w Rzymie za czasów Nerona
W jednej ze szkół w nigeryjskim mieście Gombe chrześcijańska nauczycielka uczyła muzułmańskie dzieci. W dniu, w którym przeprowadzała trudne egzaminy, obrażeni na nią podopieczni oskarżyli ją o"zbezczeszczenie Koranu".
Kobieta została wywleczona z klasy na boisko szkolne. Tam dzieci dokonały na niej zbiorowego linczu. Rozwścieczony, krzyczący "Allah Akbar!" tłum długo bił i kopał leżącą nauczycielkę. Według nigeryjskiej gazety "This Day" konającą kobietę podpalono.
Co roku na całym świecie dochodzi do tysięcy zbrodni na wyznawcach Chrystusa. Zarówno duchowni, jak i wierni są zarzynani, bici, topieni, kamienowani i paleni. Nie pozwala się im praktykować wiary, wtrąca do więzień i obozów koncentracyjnych. Na porządku dziennym jest palenie świątyń.
- Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Ico ciekawe, padają ofiarą wyznawców tych religii, które powszechnie uznawane są za najsilniej dyskryminowane: muzułmanów, hinduistów czy buddystów -powiedział "Rz" dr Grzegorz Kucharczyk, autor książki "Pod rządami półksiężyca" (wydana przez Christianitas).
Krzyż to zakazany symbol
Szczególnie w krajach muzułmańskich chrześcijanie traktowani są jak obywatele drugiej kategorii. Na terenie Arabii Saudyjskiej zabronione są nawet prywatne praktyki chrześcijańskie. Za posiadanie Biblii grozi zaś aresztowanie przez specjalną policję religijną. Doszło nawet do tego, że tamtejszy rząd zwrócił się swego czasu do skandynawskich ambasad, aby nie wywieszały flag narodowych... bo widnieje na nich symbol krzyża.
Grzegorz Kucharczyk zwraca uwagę na zaskakującą asymetrię. -Arabia Saudyjska pakuje miliony petrodolarów w budowę meczetów w Europie. Jednocześnie nie dopuszcza nawet myśli o tym, żeby pozwolić na zbudowanie na swoim terenie kościoła -podkreślił.
Wyjątkowo ostre, zinstytucjonalizowane prześladowania wymierzone w chrześcijan stosowane są jednak przede wszystkim w krajach komunistycznych - ChRL, Korei Północnej, Wietnamie, Laosie.
Obozy i egzekucje
Według amerykańskiej organizacji International Christian Concern w obozach koncentracyjnych w Korei Północnej przebywa od 50 do 100 tysięcy chrześcijan. - To, co dzieje się w tym kraju, to prawdziwy horror. Za samo posiadanie Biblii ludzie są stawiani przed plutonem egzekucyjnym. Cała ich rodzina trafia zaś do obozu -powiedział "Rz" Jeremy Sewall z ICC. Tortury, głód, wyjątkowo ciężka praca, mrożące krew w żyłach eksperymenty medyczne. Ze zbudowanych według sowieckich wzorców obozów mało kto wychodzi żywy. -W Korei można czcić tylko jednego boga: Kim Dzong Ila. To wyjątkowo zazdrosny bóg, który nienawidzi wszelkiej konkurencji - podkreślił Sewall.
Zachodu to nie obchodzi
Według ekspertów każdego dnia na prześladowania narażonych jest 200 milionów wyznawców Chrystusa. Niestety, nie mogą liczyć na pomoc potężnych krajów chrześcijańskich z Europy i Ameryki. - Cywilizacja zachodnia odchodzi od swoich chrześcijańskich wartości i nic jej nie obchodzą cierpienia współwyznawców w Trzecim Świecie. Ze względu na polityczną poprawność Europejczycy po prostu wstydzą się upomnieć o wyznawców Chrystusa -mówi Sewall.
Podkreśla, że najważniejsze światowe media, takie jak "New York Times", CNN czy BBC, po prostu odmawiają pisania o prześladowaniach chrześcijan. - Ci ludzie czują się opuszczeni i zapomniani - powiedział "Rz" Jeremy Sewall.
PIOTR ZYCHOWICZ

Ostatnie przypadki prześladowań chrześcijan na świecie
Irak
Dwa dni temu w położonym na północy Kirkuku zamordowano w bestialski sposób dwie katolickie zakonnice. Jedna miała 85, druga 79 lat. Jedna została zaszlachtowana w ogrodzie własnego domu, drugą mordercy dopadli w łóżku, gdzie leżała po przebytej kilka dni wcześniej operacji.
Trynidad i Tobago
Nieznani sprawcy zamordowali protestanckiego pastora podczas odprawiania porannej mszy. Morderca przystawił mu pistolet do głowy i dwukrotnie nacisnął spust. Kevin Austin zginął na miejscu. Brutalnego mordu dokonano na oczach wiernych, w tym wielu małych dzieci.
Uzbekistan
Sąd skazał ewangelickiego duchownego Dimitra Szestakowa na cztery lata pobytu w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Uznano, że propagował religijny ekstremizm. Warunki panujące w uzbeckich łagrach określane są jako straszliwe.
Chiny
W prowincji Henan brutalnym represjom poddano żonę jednego z tamtejszych pastorów. Gdy upomniała się o skonfiskowane jej rzeczy - telefon komórkowy, komputer i Biblię - została brutalnie pobita przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Następnie osadzono ją w areszcie za "zakłócanie porządku publicznego". p.z.

Żródło:
http://www.rzeczposp.../swiat_a_1.html