Skocz do zawartości


jb

Rejestracja: 2003-04-13
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje tematy

Korea: Śmierć niemowlęcia w kontekście odmowy zgody na operację z użyciem krwi

2010-12-13, godz. 04:34


13.12.2010

Korea Południowa, Seul: Zmarło dwumiesięczne niemowlę, którego rodzice, świadkowie Jehowy, odmówili zgody na operację z zastosowaniem krwi.


Serwis Korea JoongAng Daily podał szczegóły tej sprawy:

Chora dziewczynka, dotknięta wrodzoną wadą serca, urodziła się w sierpniu bieżącego roku. Lekarze z Seoul Asan Hospital stwierdzili konieczność przeprowadzenia operacji, co jednak spotkało się ze sprzeciwem rodziców dziecka.

W tej sytuacji zwrócono się do sądu w celu uzyskania zgody na operację. Wymagało to zaangażowania ze strony przedstawicieli szpitala, zespołów ds. etyki oraz prawników. W październiku uzyskano zgodę sądu. Rodzice jednak nie zastosowali się do tego postanowienia i przenieśli niemowlę do innego szpitala, gdzie – jak twierdzili – tego typu operacji z powodzeniem dokonuje się bez użycia krwi.

Śmierć dziecka nastąpiła krótko po jego przeniesieniu, przed operacją.

Matka stwierdziła, że nawet gdyby mogła znowu powrócić do tej chwili, to nadal by obstawała przy operacji bez zastosowania krwi.

Serwis The Korea Times podaje również, że sędzia miał wspomnieć o istnieniu możliwości postawienia rodzicom dziewczynki zarzutów dzieciobójstwa, ponieważ mieli świadomość, że ich córka umrze, jeżeli nie przejdzie operacji.

--
szczegóły: link

UK: Gwałciciel umykał sprawiedliwości przez 25 lat, bo ŚJ nie podjęli działań

2010-12-10, godz. 21:59

Dołączona grafika

08.12.2010

Anglia: Gwałciciel umykał sprawiedliwości przez 25 lat – a to dlatego, że świadkowie Jehowy nie podjęli działań po tym, jak przestępstwa, których wspomniany dopuścił się w obrębie tej społeczności, zostały ujawnione.


Anthony Burns (54 lata), mieszkaniec Wisbech, dopuścił się przestępstw seksualnych wobec dziewczynki, która w chwili rozpoczęcia się tego procederu miała dziewięć lat.

Przestępstwa miały miejsce w Eastbourne i Northamptonshire, w okresie od 1977 aż do 1984 roku, kiedy to ofiara ujawniła fakty na ten temat.

Obecnie, podczas procesu, sprawcy przedstawiono cztery zarzuty czynów nierządnych, usiłowania gwałtu oraz gwałtu. Burns został skazany na 11 lat więzienia, a jego dane dożywotnio zostaną umieszczone w rejestrze przestępców seksualnych.

Sędzia Charles Wide QC wspomniał o winie organizacji świadków Jehowy w związku z zaniechaniem kontaktu z policją w kwestii wykorzystywania seksualnego, którego dopuścił się jeden z członków tego wyznania. Wide stwierdził także między innymi, iż sposób, w jaki świadkowie Jehowy w 1984 roku potraktowali dotyczącą sprawy skargę, był całkowicie niewłaściwy i widocznie skierowany bardziej na ich własną reputację niż czynienie sprawiedliwości. Sędzia jednak dodał przy tym, że uznaje fakt, iż były to inne czasy.

Sprawca od sędziego usłyszał również o tym, że efekty doznanych nadużyć pozostaną obecne w życiu ofiary i już przyniosły dla niej skutki w postaci zniszczonych związków i dwóch nieudanych małżeństw.

--
szczegóły: 1, 2

Wspólne zamieszkiwanie rodziny podzielonej wyznaniowo, prawa lokatorów

2010-12-08, godz. 00:14

Pełnoletnie rodzeństwo (katolicy) mieszka w jednym mieszkaniu z ojcem i jego drugą żoną (oboje ŚJ). Ojciec jest właścicielem mieszkania, które zostało przez niego wykupione po śmierci matki wspomnianego rodzeństwa. Rodzeństwo dokłada się do czynszu i innych opłat. Dano im wybór: podporządkują się zasadom świadków Jehowy albo mają się wyprowadzić. Czują się obrażani i zastraszani, a przychodzący do nich goście są wyrzucani, obrażani, dochodzi przy tym do rękoczynów. Ponadto ojciec podobno zawyża opłaty. Dalej córka relacjonuje:

Teraz ojciec robi wszystko żeby nas wyrzucić bo świadkowie jehowy nie mogą a raczej nie powinni mieszkać z ludźmi z innego wyznania. Ojciec ma swoich "doradców" w postaci braci ze zboru, którzy nie tylko nie widzą problemu w jego zachowaniu ale także je aprobują.


Sprawa została opisana na forum prawnym: link

UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

2010-12-06, godz. 00:48


Anglia, Liverpool: Świadek Jehowy skazany za nadużycia seksualne wobec dziewczynki.

Będący świadkiem Jehowy Geoffrey Massey (54 lata), mieszkaniec Leasowe (półwysep Wirral), został skazany na trzy lata i cztery miesiące więzienia za wykorzystywanie seksualne trzynastoletniej dziewczynki.

Zarzuty dotyczyły czynności seksualnej z dzieckiem oraz doprowadzenia lub nakłaniania dziecka do podjęcia czynności seksualnej. Dalszym zarzutem było wykonywanie dziewczynce obscenicznych zdjęć. Do nadużyć dochodziło w domu sprawcy.

W toku sprawy okazało się także, iż sprawca płacił swojej nieletniej ofierze za milczenie o jego czynach wobec niej.

Początkowo, podczas przesłuchania, dziewczynka zaprzeczyła, że Massey zrobił cokolwiek złego. Twierdziła także, że oskarżony płacił jej za sprzątanie. Ostatecznie jednak, w czasie ponownego przesłuchania, odbywającego się już po uzyskaniu przez policję dalszych informacji, opowiedziała ona o tym, co miało miejsce.

Nieprzyzwoite zdjęcia wykonane przez sprawcę nie zostały odnalezione, ponieważ usunął je ze swojego komputera.

Dziewczynka ma na koncie przedawkowanie.

--
szczegóły: link

Niemcy: Świadek Jehowy śmiertelną ofiarą sprzeczki

2010-11-08, godz. 02:52


06.11.2010

Niemcy, Frankfurt (Heddernheim)


Świadek Jehowy został śmiertelnie ugodzony nożem przez młodego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny trzynastej. Ofiara, Burkhard N. (45 lat) oraz będący sprawcą Aristide B. (22 lata) – a wraz z nimi również około trzydziestu pięciu świadków Jehowy – uczestniczyli w spotkaniu w miejscowej Sali Królestwa, gdzie później miał także miejsce poczęstunek (kawa i ciasto). Między mężczyznami doszło do sprzeczki i sprawca sięgnął po nóż do ciasta, a następnie dwukrotnie ugodził nim swojego oponenta w klatkę piersiową.

Powody zaistniałej kłótni nie są znane. Reanimacja podjęta przez służby medyczne nie powiodła się i ofiara zmarła. Sprawca zbiegł. Śledztwo w toku.

Część serwisów informacyjnych podaje, iż sprawca tego przestępstwa to współwyznawca ofiary. Natomiast z relacji rzecznika policji wynikało, że poszukiwany nie jest świadkiem Jehowy, ale najwyraźniej chciał nim zostać

Artykuł w „Bild” przedstawia sprawcę jako miewającego wcześniej problemy psychiczne, wysportowanego oraz nieprzewidywalnego i niebezpiecznego.

Dołączona grafika

Uzbrojony oddział policji wkroczył do domu sprawcy, ale zbiegłego przestępcy nie było na miejscu.

--
szczegóły: 1
, 2