Skocz do zawartości


Sarah7

Rejestracja: 2008-06-09
Poza forum Ostatnio: 2008-06-27, 21:01

Moje posty

W temacie: Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

2008-06-13, godz. 11:48

Niestety nie ja założyłam ten temat. Tylko wyraziłam swój pogląd poparty doświadczeniem. A odpowiadałam w innym wątku, na temat darów Ducha świętego. Jakoś o "matce boskiej" nie chce mi się już pisać. Nie z braku dowodów, a zmęczenia wynikającego z wielu wersji.
Wspomniałam już, że mam wielkie wątpliwości co do niektórych nauk, które głosi moja Organizacja. Dziwi mnie jednak fakt, że wszystko co piszę jest dla was bzdurą, skoro w tych tematach, w których się wypowiadałam zawarte były poglądy czysto chrześcijańskie, wygłaszane w Szkołach Chrystusa. Wiem, że w niektórych krajach Europy i świata zawierane są małżeństwa homoseksualne w KK. Tyle. To było pytanie, na które chciałam dostać odpowiedź.
Pozdrawiam. :-)

W temacie: Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

2008-06-12, godz. 21:50

Doczekasz się, tyle, że po niedzieli. Uprzedzam, że nie ja będę to oceniała, bo nie mogę, ale moja znajoma. Dokładnie się przysłucha.
Owszem śJ zaprzeczają wstawiennictwu Maryi w Kanie Galilejskiej, ale nie ma chyba nic w tym dziwnego?
Chodziło mi o całą doktrynę KK, z którą zbory protestanckie się nie zgadzają... :-(
Mam takie jedno pytanie. Dlaczego KK zgadzają się na śluby homoseksualistów, skoro dla Boga jest to obrzydliwością?
Dodam, że pytam z ciekawości, a nie ze złośliwości. :-)

W temacie: Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

2008-06-12, godz. 21:25

A co z innymi chrześcijanami, np. Zielonoświątkowcami? Odniosłeś się do śJ, ale przecież protestanci też tego nie uznają. Ciekawi mnie Twoje zdanie odnośnie chrześcijan ewangelicznych, którzy czytają Słowo Boże, głoszą je, dużo częściej występuje u nich obecność i dary Ducha świętego? (Rozmawiałyśmy w klasie na ten temat, która składa się z kilku śJ, katolików i protestantów).

Drogi Hi fi. :-) Przesłałam mojej znajomej (nie jest niedouczoną katoliczką, tylko mocno wierzącą katoliczką) tę stronę z liturgią. Stwierdziła, że prawdą jest, że duża część z tego, jest wygłaszana u niej w kościele, lecz bardzo rzadko całość. O "matce boskiej" jest znacznie więcej niż na przedstawionej tutaj liturgii. Podkreśliła jednak, że to u niej w kościele, więc nie wypowiada się za wszystkie KK.
Pozdrawiam. :-)

W temacie: Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

2008-06-12, godz. 21:03

Poza tym Maryja nie musi wypraszać łaski dla ludzi, bo wystarczającym dowodem Bożej łaski jest doskonała ofiara Jezusa Chrystusa. Poprzez łaskę zbawieni jesteśmy! Tzw. poprzez ofiarę Chrystusa zbawieni jesteśmy, a nie przez prośby o wstawiennictwo Maryi. Ale to moje zdanie. Nikomu go nie narzucam. :-)

W temacie: Modlitwy do Maryi w liturgii Mszy Św.

2008-06-12, godz. 20:49

Nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać. Jeśli jesteś jednym z tych katolików, którzy Biblie czytają, a nie są tylko niedzielnymi gośćmi, to znam takich mało i wiem o nich niewiele. Dlatego nie o nich się wypowiadam. Tylko o tych (jak sam ich nazwałeś) niedouczonych katolików, których jest bardzo wiele (za wiele). Z którymi mam zaszczyt codziennie rozmawiać.
Byłam na mszy. Nie ukrywam, że miałam z tego powodu nieprzyjemności. Tyle, że byłam dzieckiem to mi jakoś wybaczyli. Teraz raczej by tego nie zrobili. Wolę nie ryzykować. Ale poproszę znajomą z klasy(jest katoliczką), aby się dokładnie przysłuchała, to mi potem powie.
Ja nikogo nie atakuję, tak szczerze jesteś pierwszym katolikiem, który inaczej to wszystko tłumaczy.
A jak wspomniałam wcześniej, znam ich bardzo wielu...