Skocz do zawartości


Matrix

Rejestracja: 2008-07-23
Poza forum Ostatnio: 2009-09-05, 09:37

Moje posty

W temacie: Szczecin

2009-08-28, godz. 09:03

30.08 14:00 Galaxya moze tak 31,08,09 ? galaxy? Wiecie sami jak to jest... niedziela zebranko, akurat na głoszenie umowiony nie jestem ale mam prace w kazdy weekend.

W temacie: "Przekrój": "Świadkowie Jehowy chcą krwi"

2009-05-21, godz. 18:32

-wypowiedz z silnym ładunkiem emocjonalnym. Spokojnie, Andrzeju, już Ci wyjaśniam. Syn Twój jest Świadkiem, stara się przestrzegać wytycznych Organizacji w kontekście krwi. Oświadczenie te ma na celu uniknięcia przetoczenia krwi, swoista polisa zabezpieczająca przed tym. Zapewne syn Twój zna Twoje zdanie w tej kwestii, a chce mieć pewność, komfort psychiczny, że w razie swojej niedyspozycji znajdzie się osoba która podziela jego stanowisko w tej sprawie i będzie go w tym reprezentować. Zapytaj proszę swojego syna o te kwestie, dlaczego Twoich danych nie umieścił w swoim oświadczeniu na temat krwi- jestem przekonany, że powie Ci coś bardzo podobnego, co napisałem powyżej. Jeżeli niepokoi Ciebie fakt, że w oświadczeniu tym figuruje nieznana Ci osoba, porozmawiaj o tym z synem, może uda się byś poznał tego kogoś- wiem, ironizuję teraz ;) A poza tym, znam przypadek, kiedy to podeszła wiekiem siostra wpisała dane swojego syna ( nie będącego ŚJ) który zobowiązał się, przyrzekł mamie, że co by się nie stało, ten uszanuje jej stanowisko w sprawie krwi, kwestia zaufania, żaden z braci starszych, a było to kilka lat temu nie zakwestionował tego. Nie jesteś już w szoku, wiesz już co kierowało Twoim synem, jakie motywy i dlaczego umieścił w tym oswidczeniu nieznaną Tobie osobę? Pozdrawiam 

W temacie: Niewierzący ŚJ obecni na Pamiatce

2009-05-21, godz. 17:46

Brzmi to prawie jak teoria ewolucji, słabe jednostki są sukcesywnie pomijane, wypierane a w końcu.... wykluczane. Faktycznie, jest tak jak celnie zauważyła Ida w wypowiedzi powyżej. Częstotliwość kontaktów towarzyskich, wspólne spędzanie czasu poza oficjalnymi zebraniami zborowymi jest wprost proporcjonalna do zaangażowania teokratycznego. Nikt nie pochyla się nad jednostkami mniej aktywnymi- tacy są zagrożeniem.

W temacie: Zajmowanie miejsc na Sali Królestwa

2009-05-21, godz. 14:00

Z tego co pamiętam, to sugestia odnośnie zajmowania różnych miejsc na Sali pojawiła się tylko raz na łamach NSK, w jakimś ogłoszeniu, czy innej małej rubryczce. Oczywiście celem tej zachęty było wzajemne „rozszerzanie” się.

Co ciekawe, w slangu Świadkowskim nie występuje bardziej adekwatny i popularny zwrot „integracja” bo przecież wiadomo, że w publikacjach „integracja” wystepuje w negatywnym kontekście, wieczorki zapoznawcze, spotknia integracyjne np. w nowej szkole itp.

Coś w rodzaju „drogi elektronicznej” którą są przekazywane publikacje do tłumaczenia, do drukowania, a „Internet” służy jedynie niecnym celą i narzędzie Szatana. Kiedyś nie doceniałem Organizacji, ale zobaczcie jak można jedną małą zamianą określenia czegoś, słowa które znaczy dokładnie to samo zmienić nastawienie emocjonalne. To jest świat zerojedynkowy.....

W temacie: "Przekrój": "Świadkowie Jehowy chcą krwi"

2009-05-21, godz. 13:40

Z tym noszeniem Oświadczeń dla dla służby zdrowia, czy dyrektyw, jak zwał tak zwał, to przyznaje się, ze nigdy nawet tego nie wypełniałem, nie mówiąc o noszeniu, chociaż jestem aktywnym ŚJ co warto podkreślić w tym temacie.
Ale na zgromadzeniach zauważyłem w ostatnim czasie nową Świadkowską modę, breloczek przyczepiany do torebki/kluczy ze znanym wszystkim logiem przekreślonego czerwonym kółkiem worka krwi, i chyba napis „żadnej krwi”. Zastanawiałem się nad intencją osób przypinających sobie takowe gadgety, bo przecież z prawnego punktu widzenia nie jest to zabezpieczenie przet przetoczeniem krwi, nie każdy może nawet skojarzy o co biega. Może to swoisty sposób zwrócenia na siebie uwagi, taki symbol przynależności, szpan- no nie wiem. Poza tym obiektywnie rzecz biorąc cały ten brelok wspomniany przeze mnie wcześniej, ta czerwona grafika na nim wzbudza u mnie odruch wymiotny, nie jest to szczególnie piękne i estetyczne...