Skocz do zawartości


Mario

Rejestracja: 2008-11-21
Poza forum Ostatnio: 2009-08-23, 23:02

Moje posty

W temacie: Kto odziedziczy ziemię?

2009-06-15, godz. 17:29

No dobrze, poddaje się w tym momencie. Troche rozbierznie cytują te dwa fragmenty. Ale ostatecznie to kto posiądzie ziemię Twoim zdaniem?


A Ty jesteś Świadkiem Jehowy? Bo gdybyś był, to byś w życiu nie zadał takiego pytania ;)
Każda Sala należy prawnie do Towarzystwa. Zbór bierze pożyczkę z Nadarzyna, buduje Salę, spłaca pożyczkę, a potem wszystko przepisuje na Nadarzyn.


No własnie, sprawa nie jest tak prosta. Wiele sal krulestwa jest zwyczajnie podnajmowana. I nie można jej przekazać Towarzystwu. Sam pamiętam taką sytuację sprzed 3 tygodni może, (może miesiąca) że starsi postanowili z funduszu zborowego wziąć trochę kasy na spłatę czynszu. Bo była zaległość z kwartału. I potem wszyscy głosowali czy się zgadzają. Sala piękna, ale jedynie podnajmowana.
Stąd moje pytania.
Pozdrawiam

W temacie: Prawne umocowanie Świadków Jehowy

2009-06-15, godz. 17:07

Fanatyzm, to słowo etykieta.
Reklama, fanatyzm. Popatrz na Islam. Tam to dopiero mają kocioł z fanatyzmem. I kto winien?

W temacie: Prawne umocowanie Świadków Jehowy

2009-06-15, godz. 16:09

A może cię z kimś mylę? Jeśli nie, to napisz coś więcej, jak wyglądał ten proces? Jak poznawałeś tzw. "prawdę"? Co jest tak atrakcyjnego w przekazie ŚJ? raj? życie wieczne? jakaś konkretna dziewczyna? czy może coś innego?
Wcale nie drwię z Ciebie, po prostu zaintrygowałeś mnie."

Spieszę z odpowiedzią, Świadków Jehowy podobnie jak większość spotkałem zupełnie przypadkowo - na ulicy. I pewnie bym nie kontynułował rozmowy z nimi, gdyby w sposób bardzo elegancki, taktowy nie zaprosili mnie do dyskusji. Dowiedziałem się od nich kilku interesujących rzeczy o których wcześniej nie wiedziałem. O tym, że Jezus miał rodzeństwo, że Bóg ma niepowtarzalne imię, dzięki któremu nie możemy go pomylić z innymi, itp. Że ziemia nie została uczyniona po to by nie miała by być zamieszkana, itp. Potem to się już potoczyło. Na dzień dzisiejszy cieszę się, że mogę poznawać prawdę i że w niej trwam, jak uważam. Odpowiadając na reszte dziwnych pytań, zapewniam, że nie przeszłem z żadnego kościelnego zakonu ani innej instytucji zrzeszonej z Watykanem do jakiejkolwiek innej religii, tego świata. A jeszcze co jest atrakcyjnego, dziewczyna? Owszem, w zborze jest wiele atrakcyjnych kobiet. Co jest atrakcyjnego w przekazie Świadków Jehowy? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy osobiście.
pozdrawiam

W temacie: Prawne umocowanie Świadków Jehowy

2009-06-15, godz. 15:29

Wiążą się z tym określone uprawnienia, jak chociażby przekazywanie ściągniętego przez władze państwowe podatku religijnego i innych wpływów do kas Kościołów posiadających status stowarzyszenia prawa publicznego.


Właśnie, połączenie religii z świeckim państwem może niestety prowadzić do niezłej mieszanki wybuchowej. To troche ślepy zaułek. BYć w opozycji do państwowych władz zwierzchnich - nie dobrze. Zbratać się z władzą, może przyniesie owoce ale szybko wszystko sie moze zmienic. Co robić?
To jest pytanie. Jak umocować się żeby to miało sens i biblijne podstawy?

W temacie: Kto odziedziczy ziemię?

2009-06-15, godz. 08:25

To podobnie jak z Salami Królestwa bracia budują budują a jak już wybudują to jest przepisywane na własność Towarzystwu

A skąd masz takie informacje o tym przepisywaniu?