Skocz do zawartości


domino

Rejestracja: 2008-12-14
Poza forum Ostatnio: 2009-05-06, 14:38

Moje posty

W temacie: Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

2009-01-20, godz. 16:31

Domino, nie pisz Cześku tylko Czesiek, bo inaczej to on zarzuci Tobie manipulację tak, jak kiedyś to zarzucił świadkom i Dosi... ;) Zdrobnianie imion to wg. niego manipulacja...


Oj tam. Przecież nie muszę tańczyć tak jak zagra mi Czesiek. ;) Bez względu na zarzuty pozostanę sobą gdyż nie mam sobie nic do zarzucenia. ;)
Pozdrawiam.

W temacie: Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

2009-01-20, godz. 15:37

Wiem komu zaufałem. Natomiast kim ty jesteś abym miał tobie zaufać?


Kimś kto Cię nie indoktrynuje, kto nie mówi Ci jak masz żyć. Kimś kto usiłuje Ci powiedzieć, że jesteś wolny, że nie musisz się Boga bać.
Jeśli wolisz zaufać tym, którzy zaszczepili Ci strach - ok. Mnie nic do tego. ;) To Twój wybór. ;)

W temacie: Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

2009-01-20, godz. 15:33

Jeśli tak to będąc na dach wieżowca idź na spacer do parku nie schodząc z dachu schodami ani nie używając windy i przekonaj mnie, że wszystko jest względne.


Wiesz, da się, trzeba tylko zgłębić tajniki lewitacji. Nie umiesz chodzić po jeziorze ale że Jezus potrafił - uwierzyłeś. Jak to jest?

I bądź łaskaw skończyć z tą psychomanipulacją względem mnie.


Pisaniem ludziom "karą za grzech jest śmierć" uprawiasz psychomanipulację Cześku. Ja to z Tobą normalnie rozmawiam. Jeśli nie wiesz do czego służy forum dyskusyjne to co tu robisz? Przestanę do Ciebie pisać natychmiast kiedy przestaniesz mi odpisywać. To proste. ;)

Pozdrawiam.

W temacie: Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

2009-01-20, godz. 14:38

a czytałeś może Dianetykę?


Nie czytałem ale teraz przeczytałem recenzję, być może się skuszę. ;) Dzięki.

Czesiu chyba tego nie rozumie jak Ty, bo jest Inny! Inność tego który jest Inny pozostanie dla nas na zawsze tajemnicą. A jednak pomimo inności Innego może dojść do dialogu.


Ja wiem, że nie rozumie ale jeśli nikt mu nie powie to... dalej nie będzie rozumiał i posługiwał się wyłącznie Biblią co z mojej perspektywy jest obrazkiem smutnym. Wchodzę na to forum i co widzę? Ludzie "wałkują" Biblię. Wałkują, wałkują - robią to latami, niektórzy przez całe życie i co...? I nic. I im bardziej ją wałkują to tym bardziej się wzajemnie indoktrynują, straszą Bogiem i różne takie. A na pewne pytania jak odpowiedzi nie było - tak nie ma nadal. I wtedy przychodzi "nadczłowiek domino" he he :lol: i radzi aby wyjść poza Biblię, poczytać coś innego. Ja wiem, że nie jestem rozumiany i wiem dlaczego. Ale kiedyś mogę zostać zrozumiany bo być może kiedyś Czesław (może za 10 lat) - wyjdzie w końcu poza Biblię i wtedy przypomni sobie początek 2009 roku i tego pyskatego "nadczłowieka domino" i przyzna mu rację. Przyzna, że można wyjść poza Biblię i nie być nazistą jednocześnie. ;) Też kiedyś byłem jak Czesław - ktoś mi kiedyś mówił mądre rzeczy a ja go wyśmiewałem. Ale po kilku latach zrozumiałem, że tamten człowiek miał rację. :) A opluwania się nie boję, mnie to nie rani już.

Pozdrawiam.

W temacie: Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

2009-01-20, godz. 14:07

Bo wielu tworzy sobie boga na własne wyobrażenie i udaje, że jest to ten jeden Bóg, który objawił się chociażby poprzez Swojego Syna, Jezusa Chrystusa.


Jezus nie był Bogiem, był istotą na bardzo wysokim poziomie rozwoju duchowego ale nie był Bogiem. I zauważ, że to co wiesz o Bogu - jest Twoim wyobrażeniem Boga. Widziałeś kiedyś na własne oczy Boga? Nie widziałeś, wszystko co o Bogu wiesz - wiesz z książek, z kazań... nieważne skąd ale to wszystko ma wspólny mianownik - wiesz to z DRUGIEJ RĘKI. Wiesz to, co ktoś Ci powiedział i temu kto Ci to powiedział też ktoś kiedyś powiedział i tak dalej... i tak dalej.... Nie obawiasz się manipulacji w tej sytuacji? ;)

A ty o tym wiesz lepiej niż Pan Jezus?


O widzisz i ciekawą kwestię poruszyłeś. Bo nawet gdybym był na wyższym stopniu rozwoju duchowego niż Jezus to nie mógłbym Ci tego powiedzieć wprost, gdyż zostałbym wyśmiany - czyż nie tak? :) Widzisz, wiedza biblijna o Jezusie jest uboga bo tam są tylko 4 ewangelie a jak zapewne wiesz - tych ewangelii jest więcej. I przyjmując za prawdę tylko to, co jest w tych 4 ewangeliach a pozostałe odrzucając - przyjmujemy CZYJĄŚ prawdę czyli kogoś kto ustalił, że w Biblii są tylko 4 ewangelie. Dlatego ja nie sądzę aby wiedza o Jezusie przekazana w Biblii była do końca obiektywna, wolę tu być ostrożny, tym bardziej, że przez 2000 lat - słowa Jezusa mogły zostać przeinaczone, źle zrozumiane. Ewangelii nie pisał sam Jezus, pisali je inni ludzie i już samo to jest dowodem, że otrzymaliśmy informacje "z drugiej ręki". Nie sądzę aby Jezus straszył ludzi Bogiem i sądem. Przestępcy powiedział : "będziesz ze mną w raju". Nie groził mu Bogiem, sądem. ;) To jest wiesz - co najmniej zastanawiające.