Skocz do zawartości


edd

Rejestracja: 2005-03-22
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje tematy

Pionierzy wspieraja drugich

2010-07-02, godz. 08:04

Swego czasu wprowadzono program "pionierzy wspieraja drugich", ktorego celem bylo wyciaganie do sluzby nieregularnych, badz slabszych glosicieli. Kazdy pionier staly dostawal takiego delikwenta, ktorym mial sie zajmowac, czyli regularnie (min. raz w tygodniu) umawiac sie do sluzby i uczyc "sztuki" gloszenia.
Dzis jednak program ten przestaje istniec jak donosi najnowszy list do zborow:

18 czerwca 2010

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

Dotyczy: zakończenia programu „Pionierzy wspierają drugich”


Drodzy Bracia!

Zainicjowany w roku 1998 program „Pionierzy wspierają drugich” okazał się znakomitą formą pomocy udzielanej przez pionierów głosicielom w skuteczniejszym pełnieniu służby polowej.
Otrzymaliśmy od pionierów i głosicieli wiele budujących listów, w których dziękowali za to postanowienie
i opisywali liczne wynikające z niego korzyści (1 Tes. 5:11). Program ten umożliwił też pionierom nabycie cennego doświadczenia w pomaganiu innym w głoszeniu od domu do domu, dokonywaniu odwiedzin ponownych i prowadzeniu studiów biblijnych. Obecnie wielu pionierów regularnie zaprasza głosicieli do udziału w różnych dziedzinach służby kaznodziejskiej.
Z uwagi na te znakomite wyniki, a także z innych praktycznych powodów, uważamy, że program "Pionierzy wspierają drugich” osiągnął swój cel. Dlatego ogłaszamy jego zakończenie z dniem 31 sierpnia 2010 roku. Możecie przekazać tę informację wszystkim pionierom i głosicielom, którzy obecnie uczestniczą w tym programie. Nie ma jednak potrzeby podawać komunikatu całemu zborowi. Mimo zaprzestania tego programu należy zachęcać pionierów i doświadczonych głosicieli, by upatrywali sposobności do pomagania drugim. Od czasu do czasu na łamach Naszej Służby Królestwa będą podawane praktyczne wskazówki, jak można to robić.
Zechciejcie serdecznie pochwalić pionierów za ofiarność i lojalne wspieranie organizacji. Zasyłamy Wam gorące, chrześcijańskie pozdrowienia i najlepsze życzenia.

Wasi bracia


Kopia dla: nadzorców podróżujących

PS do sekretarza:
Ze względu na powyższe wskazówki należy dnia 31 sierpnia 2010 roku usunąć z akt zboru i zniszczyć następujące listy do gron starszych dotyczące programu „Pionierzy wspierają drugich”: z 5 listopada 2004 roku, 1 października 1999 roku i 20 stycznia 1998 roku. Przy tej okazji można również zaktualizować zborowy egzemplarz Skorowidza do listów — dla gron starszych
(S-22).


Szczerze mowiac dziwie sie ze tak zachwalaja ten program a jednak zostaje zakonczony. Chyba nie konczy sie czegos co przynosi pozytywne rezultaty? A moze armagedon sie zbliza i bedzie goniec gloszenia...? ;)

Zgromadzenia okręgowe 2010

2010-03-16, godz. 06:36

Jak Co roku SJ planuja kampanie zapraszania ludzi na zgromadzenia okregowe. W tym roku tak bedzie wygladalo zaproszenie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Telefony Nadarzyn

2009-04-27, godz. 09:23

Chce ktos spis wszystkich korporacyjnych telefonow Nadarzyniakow, NO i pionierow specjalnych? :D

O rodzinie ŚJ w "Sprawie dla reportera"

2009-02-20, godz. 15:08

Wczoraj w TVP 1 w "sprawie dla reportera" odcinek byl posiwecony rodzinie SJ, ktorych podpalil ojciec nie bedacy SJ. Pokazano takze jak SJ wspolnie odbudowuja wspolnie gospodarstwo. Splonal dach domu i budynki gospodarcze oraz zwierzeta.

Chyba tu mozna obejrzec: LINK Ja nie moge sprawdzic.

Zakładanie studiów

2009-01-05, godz. 09:22

W ostatnich tygodniach zbory otrzymaly wytyczne z Nadarzyna odnosnie nacisku na zakladanie studiow.
Mianowice nakazano starszym ustalic jedna sobote w miesiacu "dniem zakladania studiow" (tak jak niedawno byly 'dni z czasopismami'), gdzie tematem zbiorki beda wlasnie studia i sposoby na ich zakladanie. Tego dnia kazdy bedzie mial obowiazek starac sie zakladac studia. W zwiazku z tym tez przygotowano specjalne zaproszenie, ktore jest jednoczesnie zaproszeniem na zebrania:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z tego co pamietam to juz byly tego typu akcje i jakichs wiekszych efektow z tego tytulu nie bylo, przynajmniej mi znanych. Ciekawe skad taka mobilizacja ponownie... Czyzby nie bez kozery nie podaje sie juz statystyk w NSK bo brakuje m.in. studiow? ;)