Skocz do zawartości


Obik

Rejestracja: 2009-10-30
Poza forum Ostatnio: 2009-12-27, 10:37

Moje posty

W temacie: superfakty.info

2009-12-27, godz. 10:40

widzisz, a ty sie prowokacji dopatrywales.... i kto tu jest zlosliwy?
Ps. zamiast prac brudy publicznie mogles mi w cztery oczy ( dwie tastatury) napisac ze cie gleboko zranilem i czjesz sie dotkniety moim uogolnieniem..... oj kiepski z ciebie byl starszy ...albo juz wszystko zapomniales :)


Zacząłeś dobrze szkoda że nie wytrwałeś w tym.
Masz do mnie pretensje i piszesz jak powinienem postąpić lecz sam tak nie robisz.
Zastanawiające.

Gdyby wszystko było takie proste jak budowa cepa to miałbyś rację. Jednak wiele imion które nawiązują w swojej treści do Imienia Bożego przybiera formę Jeh- i tak jest w przypadku hebrajskiego imienia Jehoszua. Ot taka prosta wymiana samogłoski jak w języku polskim gdzie np. dąb odmienia się na dębu.


Imiona przybierają formę JEH ponieważ tak robią tłumacze. Forma JAH jest udowodniona polecam artykuł Jahszua - imię zgorszenia

Odnoszenie zasad pisowni z języka polskiego na hebrajski mogę potraktować jedynie jako przejaw poczucia humoru. :)

W temacie: superfakty.info

2009-12-01, godz. 21:54

Czesiek
Jeśli chodzi o prawdę to przeważnie jest prosta. W przypadku imienia jeśli ustalimy poprawną formę imienia Stwórcy to od niego powinniśmy wyprowadzić imię Syna. Wydaje mi się że zasadność takiego rozumowania wykazałem w swoim artykule o imieniu. Jeśli coś w nim jest niezrozumiałe to chętnie uzasadnię szerzej swoje stanowisko.

easypadcx
Zaskoczyłeś mnie przeprosinami. Spodziewałem się złośliwości a tu proszę taka miła niespodzianka.

qwerty
Ja nie czytałem tego forum ale mój przyjaciel chyba to robił. Nie pamiętam można jednak to sprawdzić w jego historii odejścia. Dla nas obu decydująca była lektura książki „Kryzys sumienia”.

W temacie: superfakty.info

2009-12-01, godz. 10:30

Witaj Obik
Czy możesz mi wyjaśnić co to za pan ten Jahszua?
Bo jeśli masz na myśli Pana Jezusa i chcesz być bardziej żydowski od apostołów to hebrajską formą imienia Jezus jest Jehoszua i wypadałoby nie przekręcać tego imienia.


Jeśli imię naszego Pana miałoby brzmieć Jehoszua to znaczy że prawidłową formą imienia Bożego byłoby Jehovah a nie Jahweh. Co znaczy końcówka „hovah” w przetłumaczeniu z hebrajskiego to wyjaśniłem w moim artykule „Fałszerstwo imienia Bożego”. Przypominam że w imieniu naszego Pana jest zawarte imię Stwórcy „Jah zbawia”.

W temacie: superfakty.info

2009-12-01, godz. 08:34

Witam
Jestem jedną z osób prowadzących tą stronę.
Wyjaśniam więc że poglądy na niej zawarte nie są ostateczne, mogą ulec zmianie lub pogłębieniu. Od niedawna jesteśmy po za zborem Świadków Jehowy i obecnie wgłębiamy się w Słowo Boże. Wszystko jest dla nas nowe i codziennie wpadamy w zachwyt nad prawdami odkrywanymi w Biblii.

Mimo ze dostajemy listy w stylu „nie ze wszystkim się zgadzam” to jednak nie otrzymujemy szczegółowej informacji z czym konkretnie i DLACZEGO. Gdybyśmy otrzymywali takie uzasadnienie wykazujące na czym polega nasz błąd to może sami byśmy zmienili zdanie.

Poglądy na temat masonów nie wynikają ze studium Biblii tylko osobistych poszukiwań mojego przyjaciela. Są mi one obojętne gdyż nie przybliżają nas do Pana Jahszua a niepotrzebnie budzą kontrowersje. Z tego powodu każdy z nas podpisuje się pod swoim artykułem.

Nie wiem jak mam ocenić poniższą wypowiedź czy jako nieprzemyślaną czy jako świadomą manipulację? Pierwszy raz spotykam się z przypadkiem kiedy ktoś ocenia mnie po wypowiedzi innej osoby a stronę A ocenia po cytacie ze strony B . Jeśli to manipulacja mająca na celu urobić komuś opinie to przyznaje że jest mistrzowska. Prawdopodobnie większość osób nie zauważy że zostali wprowadzeni w błąd.

co za bezsens...... celem bylo dostarczenie demonom ofiar....... a tak mi sie ladnie ta strona zapowiadala
ps. i ja tez wiem co mowie bo mam juz za soba ponad 23 lata w "prawdzie" i z tego niemalo na przywileju... jednym slowem to co piszesz to jest tania jatka dla demonow
tzn nie ty jb tylko ci dwaj na tej stronie....


W temacie: Strażnica nr 6/2007, a modlitwa do Jezusa.

2009-10-31, godz. 21:43

Dobre pytabnie HiFi*.


Co to znaczy POPRZEZ? PRZEZ? (Dołączam się do pytania:P)

* Chyba wiem o co Ci chodzi


Powinniście to pytanie zadać apostołom często używali tego określenia ale żeby nie było za łatwo to zachęcam do samodzielnego wpisania słów "przez Jezusa" do konkordancji. Zobaczycie że jest tego sporo z czego część można odnieść do modlitw.