Skocz do zawartości


janek

Rejestracja: 2010-01-24
Poza forum Ostatnio: 2012-05-03, 17:28

Moje posty

W temacie: Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

2012-04-28, godz. 18:09

Dla mnie najważniejsze, aby nic nie zginęło. Może chodzi o koszta. Połączone, to jeden koszt, zamiast dwu. Natomiast od strony technicznej jak to jest, to się na tym nie znam. Tutejsze jest lepiej poukładane, na tamt często w załozonym watku, już po kilkunastu postach schodzi na inne tematy.


Myślę, że tu był większy rygor i dlatego każdy czuwał by nie podpaść. Nowe forum ma więcej swobody, to nie znaczy że jest chaos, ale wystarczy grzecznie jeden drugiemu przypomnieć, zwrócić uwagę, naprowadzić na swoje tory i problem jest rozwiązany.

W temacie: Trójca Święta a logika i matematyka

2011-11-04, godz. 15:39

Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego

Teraz mówisz rozsądnie. Mówi także Jan w przekładzie interlinearnym o tym "Mat 3:2 i mówiący : Zmieniajcie myślenie zbliżyło się bowiem - królestwo - niebios".

W temacie: Trójca Święta a logika i matematyka

2011-11-04, godz. 08:11

Witaj Paw.eł
Hipcio jeździ po Słowie Bożym jak małe dziecko po lodzie gubiąc po drodze tę Prawdę o której piszesz i dlatego nie idzie się z nim porozumieć.
A jak wygląda jazda dziecka po lodzie? - jeździ mniej więcej tj. mniej na butach a więcej na d...e.
Hypcio nie może zrozumieć podstawowych spraw, że jeśli mówimy o Bogu ( władza), to dotyczy tylko i wyłącznie to jednej osobistości.
I atrybuty jakie posiada Bóg to jest: Władza, Siła, Moc, Potęga, Źródło mądrości, Źródło Umiejętności, Samoistność, Nieśmiertelność czyli źródło życia, Jest Duchem itd. Nie rozumiem tylko takiego myślenia, dlaczego kręci się w kółko wokół trzech boków, trzech jedynek, trzech kółek itd. Jak bogami są wszyscy których doszło Słowo Boże, to dlaczego 1+1+1=1, a nie 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1.....=1
Czy tak trudno wyczytać ze Słowa, że te atrybuty są własnością tylko i wyłącznie Najwyższego, a inni tylko i wyłącznie mogą stać uczestnikami tychże atrybutów poprzez ścisłą współpracę z ich Właścicielem tj. pozwolenie na wszelkie działania w nich ich Właściciela jak to stało się z prorokami, apostołami, Jezusem, Mojżeszem i innymi. Byli oni wówczas jakoby podkreślam jakoby bogami patrząc na to z boku obserwując ich życie i ich postępowanie. Dokonuje się podobnej pomyłki jak to chciano uczynić w pewnym miejscu z ap Pawłem obwołując go, podnosząc do rangi boga - oczywiście na to nie zgodził się. To co może stać się tylko i wyłącznie za sprawą Boga stawało się również za sprawą ludzi tj. zmartwychwzbudzali, głusi słyszeli, niemi mówili, ślepi widzieli itd. To nie oni byli sprawcami tego co dokonywali, mieli taką moc, źródło sami w sobie, ale jak to podkreślali tenże Właściciel tychże atrybutów, który działał przez ich ręce. Powiedział to Mojżesz do faraona "tak mówi Bóg", powiedział to i Jezus "wszystko co czynię to nie ja, ale Ojciec który mieszka we mnie czyni wolę swoja".Jak to już ktoś kiedyś powiedział: Biblii nie trzeba uczyć się na pamięć, ale Ją próbować zrozumieć.

Pozdrawiam
/janek

W temacie: Jezus człowiek

2011-10-02, godz. 18:21

Hipciu
Wejdź na stronę Artura Olczykowskiego Jeszua.pl i tam sobie poczytasz co nieco - polecam pozycję pod tytułem 47 powodów, dla których nasz Niebiański Ojciec nie ma względem siebie równych lub "Jednakowych"

W temacie: Bóg w trójcy jedyny

2011-09-18, godz. 07:04

Gruszkami z wierzby :P

Tak Hipcio,
ja jestem też za gruszkami, ponieważ wierzby w tym roku dobrze obrodziły i gruszek jest pod dostatkiem - napewno ci się to uda - wystarczy odrobina wiary i trochę przy tym pomajsterkować, a Ty jesteś w tym doskonały.