Skocz do zawartości


Profanka

Rejestracja: 2005-05-08
Poza forum Ostatnio: 2011-09-14, 17:05

Moje posty

W temacie: Czy forum padło ?

2011-09-14, godz. 17:03

Cieszę się, że tutaj bywacie. Może stare forum będzie odskocznią od nieustających "pyskówek" (jakie brzydkie słowo) na nowym. Nie lubię gdy ludzie przerzucają się słowami jak dzieci na podwórku. Lubię rzeczową krytykę, bez ataków personalnych. Może Głosiciel-dręczyciel napisze coś ciekawego - a stać go na to. Zaś moja ukochana Nocka urozmaici wszystko stosownymi hi..hi.. cytatami :D
Już się cieszę.
Precz z cenzurą!!!

W temacie: Czy forum padło ?

2011-09-14, godz. 06:34

Witam wszystkich pięknie!
Ja tutaj zaś będę gościć, bo tutaj jest dużo niezbędnego "pokarmu duchowego" :D

Widzę, że Gd ( Głosiciel-dręczyciel) też tutaj bryluje hi..hi..

W temacie: Niech żyje Forum!

2011-01-22, godz. 23:44

Wygląda na to, że to wspaniałe Forum jakby zamarło. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale na Boga nie zamykajcie go przypadkiem!!!!!!!!!!
Ja jeszcze nie wszystko przeczytałam jak należy.
A jakie pyszne postacie tutaj spotkałam...
BYŁOBY SZKODA...

W temacie: Coś o sobie

2010-12-12, godz. 14:27

Witam wszystkich pięknie.
To co napisał peter71 znakomicie harmonizuje z odczuciami moich dzieci. Człowiek powinien być wolny. Niby truizm ale jaki wartościowy!
Prawdą jest, że tekst biblijny jest trudny ale nich zajmują się nim ci, których rozważania na jego temat interesują. Wydaje mi się, że są to tematy zastępcze. Zauważcie tylko jak wiele jest takich zastępczych tematów w bieżącej literaturze ŚJ. Nie ma nawet takiego choćby szczątkowego badania tekstów biblijnych jakie było kiedyś (to tak dawno że już nikt o tym nie pamięta).
Prawdziwa wolność jest nie tylko od czegoś (nacisków, manipulacji, szantażu), ale również do czegoś (swobodne rozumienie treści, stawianie prowokujących pytań, niezgadzanie się na jednostronny punkt widzenia)
Systemy religijne nie oferują wolności do czegoś. One tylko każą ci się cieszyć, że np nie musisz się spowiadać, albo dawać na tacę, czy hi..hi.. wierzyć w Trójcę albo piekło! Poza tym nic ci człowieku właściwie nie wolno...

W temacie: Kim są II owce ??

2010-11-17, godz. 02:02

RETY! Ale pojedynek. Teraz dopiero wszystko przeczytałam. Taki ciekawy wątek...
Jednak takie fechtowanie się wersetami nie prowadzi do niczego. Wiem oczywiście, że to stara dyskusja, ale ważny dla mnie jest ton tych wypowiedzi. Żaden z rozmówców ie przekonał drugiego, a tematyka drugich (innych) owiec gdzieś umknęła.

To czy Ziemia zostanie zniszczona czy sama się rozpadnie gdy słońce zmieni się w czerwonego olbrzyma ma rozumiem odniesienie do zapewnień, że ludzie mieliby żyć wiecznie na ziemi jako te drugie owce. Skoro Ziemia może ulec zniszczeniu to pewno nikt nie ma na niej kiedyś tam mieszkać..hi..hi.. :lol: - chociaż... czemu by nie? :D Jest tutaj ładnie...

Mnie interesuje inny aspekt podziału owiec na pierwsze i drugie (inne). Strażnica naucza, że wszyscy wierni otrzymają taką samą nagrodę za wierność czyli życie - jedni w niebie drudzy na Ziemi. Jest to jedna nagroda. Zauważyłam jednak, że według tej wykładni ci co mają być pierwszymi owcami - niebiańskimi (nazywanymi klasą niebiańską - kto to wymyślił?) otrzymają nieśmiertelność na wzór Chrystusa.
Zatem nagroda nie jest ta sama dla wszystkich owiec. Inne (hihi..) owce mające tzw. nadzieję ziemską nie dostąpią nieśmiertelności. A to jest poważna różnica. Oczywiście Bóg może zrobić jak zechce, to jego wola.

Można jeszcze zadać kolejne pytanie - czy przez wieki po śmierci pana Jezusa aż do powstania WTS nie było na Ziemi zorganizowanego ludu Bożego? A jeśli był to który - skoro nie były nim liczne kościoły chrześcijańskie skażone odstępstwem? Jeśli zaś nie było takowego, to jakie uwierzytelnienie przez Boga może przedstawić Organizacja ŚJ na poparcie swojego wybrania i niebiańskiej nadzieji?
Natrętne odnoszenie wszystkich proroctw do ostatka pierwszych owiec (vide: książki o proroctwach Daniela, Jeremiasza czy Izajasza)tak zaciemnia znaczenie tych proroctw, że aż głowa boli.
P.S. Pewno już ktoś to analizował na tym Forum, bo wydaje mi się czasami, że nie ma takiego tematu który nie zostałby tutaj poruszony.