Skocz do zawartości


Terebint

Rejestracja: 2005-07-03
Poza forum Ostatnio: 2011-06-05, 20:19

Moje tematy

Uzbrojony 82-latek wtargnął na spotkanie Świadków Jehowy

2009-07-31, godz. 13:06

Uzbrojony w pistolet maszynowy 82-letni Niemiec wtargnął na zgromadzenie Świadków Jehowy w mieście Bielefeld w zachodnich Niemczech. Dwóm z 80 wyznawców obecnych na spotkaniu udało się obezwładnić mężczyznę. W zajściu nikt nie odniósł obrażeń.

Jak podała miejscowa policja, zamaskowany mężczyzna wdarł się do sali spotkań Świadków Jehowy w czwartek wieczorem, trzymając w rękach broń. Po sprawnej ewakuacji hallu uzbrojony Niemiec szybko opuścił budynek. Idąc w kierunku samochodu wymachiwał jeszcze pistoletem. Stanowiący nadal duże zagrożenie napastnik został wtedy obezwładniony przez dwóch Świadków Jehowy. Wezwano policję i mężczyzna został aresztowany.

Według relacji świadków, kiedy mężczyzna przebywał wewnątrz budynku, nie zwracał najmniejszej uwagi na tłoczących się przy wyjściu ewakuacyjnym ludzi.

Uzbrojony Niemiec nie oddał żadnego strzału. Poza pistoletem miał przy sobie trzy pełne magazynki, nóż i miecz samurajski. Policja twierdzi, że przyczyny zachowania mężczyzny nie są znane.
wp.pl

Kolejna osoba z mieczem samurajskim, tym razem przeciwko świadkom Jehowy...

Ukryta kamera

2009-03-16, godz. 21:20

W męskiej toalecie: http://www.youtube.c...feature=related :lol:

Świadkowie Jehowy w Czechach

2009-02-26, godz. 10:56

Sprawami wyznaniowymi zajmuje się Wydział ds Kościołów Ministerstwa Kultury. Wszystkie grupy religijne, zarejestrowane oficjalnie (w liczbie 26), otrzymują dofinansowanie ze strony państwa (90 milionów dolarów rocznie). Niektóre z nich (Świadkowie Jehowy, mormoni, Nowy Kościół Apostolski i Kościół Braterski), odmawiają jednak przyjęcia tej pomocy z powodów doktrynalnych. wikipedia.pl


Jest jakaś doktryna, która nie pozwala śJ czerpać dodatcji od państwa? Czy to może błąd w wikipedii? A może trzeba spełnić jakieś sprzeczne z doktryną śJ warunki, aby tą pomoc otrzymać? Bo chyba samo przyjmowanie pieniędzy nie jest sprzeczne z doktryną śJ? Jak to wygląda w innych państwach?

Od kapłaństwa do ateizmu - Zygmunt Pinkowski

2009-02-18, godz. 14:03

Musiałem się trochę pomęczyć, by poznać problemy ówczesnych teologów, roztrząsane na pierwszych sześciu soborach powszechnych. Dowiedziałem się między innymi, że na sporządzanie dokumentów soborowych mieli decydujący wpływ nie papieże, ani ojcowie soborowi, ale rzymscy cesarze. Papieże musieli ich słuchać, bo oni sponsorowali całą ich działalność. Toteż gdy ksiądz profesor apologetyki mówił, iż Pismo Święte, tradycja i nauka Kościoła są źródłem argumentów na udowodnienie prawdziwości dogmatów katolickich, po prostu w to nie wierzyłem. Z takim – niestety – przygotowaniem przystąpiłem na czwartym roku studiów do słuchania wykładów z teologii dogmatycznej.

Więcej na www.racjonalista.pl

Tryptyk rzymski

2008-11-11, godz. 22:40

Nie moje, koleżanki:

http://allegro.pl/it...yk_rzymski.html

Może kogoś zainteresuje. :)