Skocz do zawartości


Administrator

Rejestracja: 2003-03-31
Poza forum Ostatnio: 2014-09-22, 23:37

Moje posty

W temacie: Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

2012-04-29, godz. 09:50

No, może teraz zadziała blokada zapisu... Co do integracji forum, to proszę o kontakt z adminem tamtego forum. Powinien mieć kopię całej bazy stąd, więc raczej nic nie zniknie.

W temacie: Połączenie forów

2012-04-15, godz. 01:35

W chwili obecnej trwa łączenie forów watchtower.org.pl/forum z watchtower-forum.pl
Każdą nową osobę, która ma ochotę się zarejestrować zapraszamy na watchtower-forum.pl.
Wszystkie tematy zostaną przeniesione na nowy adres. Aby zachować porządek możliwość rejestracji pod tym adresem została wyłączona.


Zablokowano możliwość pisania na tym forum. Osoby chcące kontynuować temat proszone są o przejście na watchtower-forum.pl.

W temacie: Nowa Biblia Gdańska

2011-12-01, godz. 13:14

Dzięki, wkrótce dodam do wyszukiwarki. A nie macie może w podobnej formie przypisów?

W temacie: Jakie jest imię Boga ?

2011-09-04, godz. 13:48

No dobrze, ale bierz zawsze pod uwagę całość. Pózniej Bóg mówi, że Jehowa to Jego Imię, które upamiętnia go między narodami. Jezus mówił o uświęceniu imienia Bożego, a Paweł pisał, że każdy kto wzywa tego Imienia będzie wybawiony. Gdyby było ono tajemnicze czy niepojęte, to powyższe zapewne znane ci fragmenty, byłyby całkowicie bezsensownymi frazesami.


Polecam artykuł "Spór o Imię Boże - sztuczny problem Strażnicy".

W temacie: BŁĄD

2011-09-04, godz. 13:40

W KATOLICKIEJ BIBLII TYSIĄCLECIA KSIĘGI PODAWANE TU JAKO APOKRYFY WCHODZĄ W SKŁAD KANONU NA PRZYKŁAD SYRACHA CZY BARUCHA. WIE O TYM KAŻDY STARSZY LEKTOR CZY MINISTRANT. PROSIMY O POPRAWIENIE.To wynika z przyjętego uproszczonego podziału ksiąg. Wszystkie księgi poza głównym kanonem (czyli zarówno deuterokaniczne jak i pseudoepigrafy) są tu określane wspólnym terminem: apokryfy. Mogę dodać dodatkowe rozróżnienie, ale to by skomplikowało logikę aplikacji.

PS. to co katolicy nazywają księgami deuterokanonicznymi, protestanci nazywają apokryfami. A to, co katolicy nazywają apokryfami, protestanci nazywają pseudoepigrafami.