Skocz do zawartości


mehsod

Rejestracja: 2011-08-31
Poza forum Ostatnio: 2011-09-15, 04:43

Moje posty

W temacie: ''Raj na ziemi'' w ujęciu ŚJ

2011-09-15, godz. 04:41

Luk 20:28 Mówiąc: Nauczycielu! Mojżesz nam napisał: Jeźliby komu brat umarł, mając żonę, a umarłby bez dziatek, aby brat jego pojął jego żonę, a wzbudził nasienie bratu swemu.
Luk 20:29 Było tedy siedem braci, z których pierwszy pojąwszy żonę, umarł bez dziatek.
Luk 20:30 I pojął wtóry onę żonę, a umarł i ten bez dziatek.
Luk 20:31 Potem ją pojął i trzeci, także i oni wszyscy siedmiu, a nie zostawiwszy dziatek, pomarli.
Luk 20:32 Po wszystkich też umarła i ona niewiasta.
Luk 20:33 Przetoż przy zmartwychwstaniu, któregoż z nich ona będzie żoną, ponieważ siedmiu ich miało ją za żonę?
Luk 20:34 Tedy odpowiadając, rzekł im Jezus: Synowie tego wieku żenią się i za mąż wydają.
Luk 20:35 Ale ci, którzy godni są, aby dostąpili onego wieku, i powstaną od umarłych, ani się żenić, ani za mąż dawać będą.
Luk 20:36 Albowiem umierać więcej nie będą mogli; bo będą równi Aniołom, będąc synami Bożymi, gdyż są synami zmartwychwstania.Czy nie czytacie Pism ? Czy który ma jeszcze wątpliwości odnośnie uciech tych teraźniejszych? Czy będzie seks ? Czy aniołowie mają seks ?
Czemu zadajecie tak niedorzeczne pytania , i szerzycie tak niedorzeczne nauki (ŚJ) ? Czytajcie !

W temacie: Bóg w trójcy jedyny

2011-09-14, godz. 18:07

Powiem tak: już nazwy takie jak "Ojciec" i "Syn" implikują ze sobą nierówność, przynajmniej co do wieku, doświadczenia, kompetencji. Gdyby Biblia uczyła o trójcy, to wszyscy w trójcy nazwani by byli tytułami wskazującymi na równość, w stylu "bracia". Tym samym, o ile brat == brat, to na pewno Ojciec =/= Syn

Po drugie, posyłany jest mniejszy, niż posyłający, co jest oczywistą oczywistością dla każdego, kto myśli i widział jak zorganizowana jest każda organizacja. Dyrektor nie ma na posyłki dyrektora, a listonosz drugiego listonosza. Do zrozumienia tych "głębokich życiowych prawd" wcale nie trzeba uciekać się do interpretowania Biblii czy słuchania czy też niesłuchania tego, co na ten temat pisze WTS. Po prostu trzeba ruszyć własną głową.

Każdy "interpretator", które nie jest w stanie pojąć tych jakże prostych i elementarnych spraw, zasłaniając się czepianiem się słów, trójkątami równobocznymi czy koniczynkami (ulubiony przykład katechetów) jest po prostu głupcem i upartym matołem, który już najzwyczajniej nic nie jest w stanie zrozumieć, skoro nie ogarnia tak prostej sprawy.


jak śmiesznie można sprowadzić to co boskie do tego co ludzkie..Podobnie ŚJ obchodzą się z imieniem Bożym...Poczytaj sobie ewangelię Jana i porównaj ją z innymi bibliami , nie tylko NŚ...

W temacie: ŚJ to błędni nauczyciele

2011-09-14, godz. 17:57

Piszecie o katolikach ? Bo pasuje idealnie !


Kościół Katolicki nie przewidywał końców świata... najbardziej znana data 1975 ...I nie kłam , że nie :)

W temacie: Pytanie do Świadków J.

2011-09-11, godz. 14:29

właśnie to ,że czytają Biblie między wierszami , powodują tyle interpretacji... Czytam ją tak jak jest napisane...I mam nadzieję, że Pan w swojej dobroci da mi jej zrozumienie...

W temacie: Święta jednak w grudniu?

2011-09-10, godz. 08:11

Jezus Nikodemowi wyjaśnił, że trzeba się ponownie narodzić z ducha (Ja 3:3, 6). Apostoł Paweł Koryntianom rozwinął tą myśl następująco: 1Kor 15:50 ns To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności. Natomiast apostoł Piotr potwierdził: 1Pi 3:18 Bw Gdyż i Chrystus (...) w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. 2Kor 5:16 bt Tak więc i my odtąd już nikogo nie znamy według ciała; a jeśli nawet według ciała poznaliśmy Chrystusa, to już więcej nie znamy Go w ten sposób. Jednakże już w czasach apostołów niektórzy głosili i głoszą, aż dotąd inną ewangelię (Gal 1:6-7). Czy zgadzacie się?
-- gambit


Moi znajomi ŚJ twierdzą,że ludzie po zmartwychwstaniu, będą mieli takie same ciała jak teraz , tyle , że nie będą one się starzeć, niszczyć, chorować itd... Że będziemy pracować jak dotychczas tylko, że w sprawiedliwych warunkach itd ..Ja przyniosłem im opracowanie , specjalnie na taki temat ,na który to czytałem i czytałem..Wydrukowałem i przyniosłem ,żeby polemizować na temat zmartwychwstania, czy rzeczywiście tak się rzeczy mają jak oni mówią... Oczywiście nie chcieli nawet słyszeć o innych pismach... Zatem zapytałem ich , czemu ja mam chcieć słyszeć waszą argumentacje, skoro nawet nie rozpatrzymy innej? w odpowiedzi dostałem :" Ale po co czytać coś co nie ma żadnej wartości, w coś co my nie wierzymy?". I to było śmieszne , bo nawet nie wiedzieli co tam jest napisane :)Od razu powiedzieli , że nie ma to wartości:) No cóż kolega ŚJ nie jest wykształcony wysoko i myślę , że obce jest mu takie podejście , żeby coś badać.. Bo ja nie uważam za badanie pisma , poprzez czytanie felietonów Strażnicy :)To tak jakbym czytał o komunizmie z książek Lenina i nic poza tym, wtedy bym się dowiedział,że komunizm to najlepsza droga ludzkości:)

Twój przytoczony cytat z Pisma Świętego , pokazuje , że jednak nie będzie miała ludzkość takiego ciała jak dotychczas, a jeżeli tak , to istnieją poważne rozbieżności w pojmowaniu nauki przez ŚJ...Dlatego twierdzę też i co moim znajomym mówiłem, że Słowo Boże głosić powinien tylko taki człowiek , który ma do tego powołanie i znajomość, i który się temu całkowicie oddał... Bo później wychodzą nieporozumienia , jeśli ktoś niekompetentny uczy innych tak jak nie powinno się uczyć..A kara za to jest przewidziana ...