Skocz do zawartości


Roszada

Rejestracja: 2011-09-20
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje posty

W temacie: Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

2012-04-27, godz. 21:28

Włodziu, ale przyznać trzeba, że rękę do banów, to ta kobieta miała ciężką ;).

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Tego nie wiem, bo nie byłem wtedy członkiem :)

W temacie: Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

2012-04-27, godz. 16:03

Dla mnie najważniejsze, aby nic nie zginęło. Może chodzi o koszta. Połączone, to jeden koszt, zamiast dwu. Natomiast od strony technicznej jak to jest, to się na tym nie znam. Tutejsze jest lepiej poukładane, na tamt często w załozonym watku, już po kilkunastu postach schodzi na inne tematy.


I tu się z Tobą jeden raz zgadzam Gambit.
Tu było wszystko ładnie ułożone. Osobno omawiane cytaty z Biblii. Widać w tym kobiecą rękę.

W temacie: Wykład o ŚJ w Wodzisławiu Śl.

2012-04-19, godz. 14:57

Prawdopodobnie na spotkaniu powyżej reklamowanym będzie można nabyć już książkę "Zmienne nauki Świadków Jehowy. Najważniejsze zmiany w doktrynie Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011".
Prelegentem będzie współautor tej książki, to znaczy Szymon Matusiak.

W temacie: Użycie broni

2011-11-27, godz. 10:43

ŚJ nie są nastawieni pokojowo, gdyż czekają na rychłą wojnę Armagedonu, która zmiecie wszystkich prócz ŚJ:

„Prawdziwi chrześcijanie miłują pokój. (...) Ale nie są pacyfistami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Dlaczego? Ponieważ z utęsknieniem wyglądają wojny Boga...” (Przebudźcie się! Nr 9, 1997 s. 23).

To że połknąłem niechcąco jedno słowo "ludzkich" w cytacie nie oznacza, że ten cytat nie mówi tego, że NIEBIAŃSCY ŚJ wezmą udział w niszczeniu katolików, protestantów, prawosławnych i innych.
Ja nie pisałem że klasa ziemska będzie to robić, choć początkowo uczono, że i ci żyjący na ziemi wezmą udział w Armagedonie:

W 1916 roku Russell pytającemu: „Jaki dział będzie mieć Kościół w wiązaniu królów?”, nawiązując do Ps 149:5-9, tak odpowiedział:

„Biblia pokazuje, że Kościół będzie miał w tym ważny udział, lecz w jaki sposób to będzie czynione, dopiero czas pokaże. Bóg nie objawił w jaki akurat sposób plan Jego będzie wykonany. Powinniśmy znajdować się w odpowiednim stanie do wykonania naszego działu, gdy czas na to nadejdzie, lecz całą tę sprawę musimy z zadowoleniem pozostawić w rękach Pańskich. W armiach tego świata zastępy wojska do ostatniej chwili nie wiedzą kiedy atak ma być uczyniony, aż dany jest rozkaz do ruszenia naprzód. W słusznym czasie, my również otrzymamy nasze rozkazy” („Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” Chicago 1947 [ang. 1917] s. 238; szerzej o tym patrz też s. 542-543).

W innej, znanej swej książce, Russell nauczał:

„Że święci uczestniczyć będą w dziele niszczenia dzisiejszych królestw, nie ma żadnej wątpliwości, albowiem napisane jest: ‘Tać jest sława wszystkich świętych Jego; aby wiązali pętami królów jego, a szlachtę ich okowami żelaznemi; aby postąpili z nimi według prawa zapisanego’ (Psalm 149:8, 9)” („Nadszedł Czas” 1919 s. 105).

Tak więc to żaden pacyfizm, żadna neutralność.
ŚJ mogliby uczyć się od np. kwakrów:

„Prawda, że rząd nie zawsze uwalnia tych, którzy przeciwni są uczestniczyć w wojnie, jednak ustanowiono bardzo chwalebne prawo pod tym względem w przeszłości, w odniesieniu do tych, którzy tak jak my uważamy wojnę za niesprawiedliwość. Na przykład Przyjaciół, czyli Kwakrów uwolniono od służby wojskowej na podstawie specjalnego szlachetnego prawa” („Nowe Stworzenie” 1919 [ed. ang. 1904] s. 736).

W temacie: Poszukuję osoby obiektywnej z Wrocławia

2011-11-26, godz. 15:51

Dziwię się, że jednak mnie zamiejscowego pytasz o Wrocław. Pogadaj z kimś w 4 oczy to Ci powie, jak sam piszesz.
A tak na serio to na pewno jest dominikański ośrodek, ale nie ręcze za jakość 'usług'. Powodzenia.