Skocz do zawartości


komik

Rejestracja: 2006-01-09
Poza forum Ostatnio: 2007-06-09, 21:01

Moje tematy

PROWADZENIE ROZMÓW NA PODSTAWIE PISM część 2

2006-05-03, godz. 11:56

Drodzy zgromadzeni odstępcy pełnoczasowi oraz drodzy sympatycy niniejszego Forum.

Nawiedziła mnie ostatnio myśl nieziemska zdawałoby się. Tak tu sobie wszyscy czytamy, piszemy, wymieniamy doświadczenia, że uzbierał się już pokażny zbiór informacji.

Jedną z podstawowych książek kanonu Świadków Jehowy jest książka, pod nic nie znaczącym tytułem "Prowadzenie Rozmów na Podstawie Pism". Jest ona podstawową publikacją, którą posługują się ŚJ przy głoszeniu "dobrej nowiny". Znajdą tam Oni odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania - np., dlaczego krzyż to pal, dlaczego Chrystus jest Michałem, kto należy do Grupy Trzymającej Władzę (to ostatnie to oczywiście żart... ale czy napewno?)

A teraz całkiem poważnie - co Drodzy Forumowicze sądzicie, o stworzeniu "książki", pod roboczym tytułem: "Prowadzenie Rozmów - ze Świadkami Jehowy - na Podstawie Pism".
Chodzi o to, aby do każdego rozdziału, jaki jest w PRNPP, dodać wytłumaczenie. Tzn. coś bardziej wiarygodnego, niż tezy WTS. Oczywiście chodzi wyłącznie o biblijne, historyczne dowody, tak, aby ŚJ mógł skonfrontować "prawdę" i prawdę. Aby mógł zobaczyć, jak wieloma tekstami Organizacja manipuluje i jak wiele fragmentów Biblii przekłamuje.


Do tego oczywiście potrzebna będzie pomoc wielu osób, gdyż samemu zajęłoby mi to bardzo wiele czasu - a jak wiemy Armagedon już się zbliża :)
Jeśli będą chętni, to podzieli się PRNPP na fragmenty, które każdy będzie opracowywał.

I bynajmniej nie chcę, aby tworzyć wszystkie wywody od nowa, wystarczy przecież sięgnąć do zasobów stron: www.watchtower.org.pl i i www.brooklyn.org.pl (dodatkowo chyba właściciele serwisów muszą wyrazić na to zgodę) i przekopiować konkretne fragmenty.


Takową publikację można umieścić w internecie jako ogólnodostępną.No właśnie - co o tym myślicie? Bo może jest to zły pomysł? Choć wydaje mi się, że BARDZO CIEKAWE byłoby spotkanie ŚJ z jakąś zagubioną duszyczką, podczas którego ŚJ posiłkuje się PRNPP a "duszyczka" PRzŚJNPP :)

Czekam na opinię, a jeśli będą chętni - na maila: [email protected]

EWANGELIA JUDASZA

2006-04-07, godz. 07:53

Witajcie!

Świat ujrzał nową ewangelię - Ewangelię Judasza, która w dość istotny sposób zmienia nasz pogląd na samego Judasza. Czy uważacie, że jest ona prawdziwa i wiarygodna? Co może i powinno się zmienić, jeśli za takową zostanie uznana?

Zapraszam do dyskusji.

Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

2006-02-24, godz. 17:10

Zastanawiam się, w jaki sposób (i do jakiego stopnia) można okazywać drugiej osobie (swojej dziewczynie, lub chłopakowi) swoją miłość PRZED ślubem tak, aby nie "grzeszyć".

Jak sprawa wygląda u ŚJ... do jakiego stopnia MOGĄ się zapomnieć, co jest dozwolone, a co kategorycznie zabronione... gdzie przebiega granica i kto ją ustala... jak zmieniały się poglądy (wykładnik wiary, czy też zwyczaje i TRADYCJA) w tej sprawie i w którą stronę mogą ewoluować...

Kilka pytać które mogą "uratować życie" :)

Z punktu widzenia KK to chyba nawet pocałunek, który sprawia przyjemność jest grzechem :D

Oczekuję owocnej i... soczystej dyskusji :)

Dla kogo FORUM?

2006-02-14, godz. 15:53

Każdy, kto dzięki temu forum (generalnie watchtower.org.pl) odszedł od religii Świadków Jehowy niech wpisuję się poniżej... zobaczymy czy to forum jest raczej dla tych, którzy już wcześniej wystąpili z Organizacji, czy moze ktoś po lekturze postów i artykułów postanowił odejść :)

Służba głoszenia... pracujesz ponad plan...

2006-02-13, godz. 23:23

Pytanie do obecnych i byłych ŚJ.

Czy staracie się wyrobić normę (głoszenia) i tyle, czy może staracie się pracować ponad plan i świecić w zborze przykładem. A może idziecie w jeszcze inną stronę, tzn. "naginacie" lekko raporty z liczbą przepracowanych godzin...

Aha, przy okazji takie pytanie. Chyba jest tak, że niektózy ŚJ mogą zabierać dla siebie część pieniędzy, któe uda im się zebrać. Jak dokładnie wygląda sprawa, czy każdy może, ile itp.