Skocz do zawartości


homme_curieux

Rejestracja: 2006-02-05
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje posty

W temacie: Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

2007-08-15, godz. 11:07

To jest tylko kwestia uzyskania władzy. A potem - "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy", zwłaszcza, że władza ta byłaby oparta na "Jehowie", a nie na Marksie. Marks kosztował ludzkośc jakies 100 mln ofiar w XX wieku, a więc liczbę ofiar WTS mozna by spokojnie potroić, albo nawet i poszuścić? :blink:Czy mozna snuc bezkarnie takie fantazje ? badz co badz niepoparte zadnym faktem do tej pory

na szczęście objęcie władzy przez świadków Jehowy jest mniej prawdopodobne


Byl wsrod nas ale nic nie zrozumial :(

W temacie: Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

2007-08-15, godz. 11:05

BTW: kogo zabili gwardziści papiescy?

Nocka, pamiętasz słowa "kto książki pali, ludzi palił będzie" ?
Zgodnie z nimi, niedaleko WTS-owi do przemocy fizycznej...


Zrozumienie tego powiedzenia à la Sebastian powinno kazac nam potepiac wiec tych ktorzy :
Dz 19:19 BT "I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze." ?

Czy rzeczywiscie pierwsi chrzescijanie przemoca palili innym te ksiegi czy tez palili swoje wlasne ?
O ile sie nie myle to wspowyznawcy pana S palili raczej i pala chyba jeszcze nadal cudze raczej niz wlasne ksiegi :angry:
Czy post przedmowcy to :
Objaw niedouczenia?
Objaw zlej woli?
Objawy inne ?

W temacie: Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

2007-08-15, godz. 10:51

BTW: kogo zabili gwardziści papiescy?

Nocka, pamiętasz słowa "kto książki pali, ludzi palił będzie" ?
Zgodnie z nimi, niedaleko WTS-owi do przemocy fizycznej...


Oto odpowiedzi :
1/
W maju 1527 roku armia cesarza Karola V Habsburga wkroczyła do Rzymu, dokonując przerażających rzezi i zniszczeń. Najeźdźców pchała do boju żądza grabieży i łupów, jak też chęć upokorzenia namiestnika Chrystusa, papieża Klemensa VII. Na drodze ponad dwudziestotysięcznej hordy barbarzyńców stanęło czterokrotnie mniejsze wojsko papieskie. Wśród obrońców Wiecznego Miasta nie zabrakło też osobistej straży Ojca Świętego – Gwardii Szwajcarskiej.
Oczywiscie ktos nam powie ze walczyli gumowymi mieczami i nikogo nie zabili . Jezus nie pozwolil dobyc miecza we wlasnej obronie, natomiast nakazal bronic Klemensa ?

2/
6 maja 1527 roku cesarskie wojska uderzyły na Rzym. Ich trzon stanowiły niemieckie oddziały zaciężne ze Szwabii i Tyrolu, złożone z fanatycznych wyznawców Marcina Lutra. Protestanccy „lancknechci” – zbrojna forpoczta Reformacji – dyszeli żądzą zniszczenia Stolicy Apostolskiej – jak głosili – „siedziby antychrysta”. Ich oficerowie paradowali obwieszeni pękami sznurów; zapowiadali wieszanie na nich papieża, kardynałów i pozostałych, znienawidzonych „papistów”.Szturm spotkał się z zaciętym oporem. Z Zamku św. Anioła sypały się na najeźdźców pociski z dział, kierowanych przez mistrzów Odrodzenia – Rafaella de Montelupo i Benwenuto Celliniego. Trafiony arkebuzową kulą padł śmiertelnie ranny naczelny wódz wojsk oblężniczych – namiestnik cesarski Karol Bourbon. Przy mostach Sykstusa i Św. Marii ginęła w boju rzymska szlachta. Spośród tysiąca żołnierzy papieskich z dzielnicy Porione poległo dziewięciuset.

Jak widac dzisiejsi sojusznicy w walce z Brooklynem jakos nie zawsze posiadali zgode co do sposobu i narzedzi potrzebnych do zbawienia , nadal posluszni byli rozkazom (czyim? ) aby mordowac swoich nieprzyjaciol :-( W tym Gwardia Papieska

itd itd
w/g
http://www.rumburak....eje_gwardia.php

W temacie: Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

2007-08-15, godz. 10:29

Dlatego nigdy nie spełni zachcianek ciała kierowniczego z Nowego Jorku.


Z pewnoscia wielu uwaznych czytelnikow zadaloby nastepujace pytanie przedmowcy :
"Jakie i czyje w takim razie "zachcianki" spelni Jehowa ? " Czyzby to byly zachcianki ludu o "santo subito" :P

Możesz czym się różni np. brak jednej wiar wśród Luteran Katolików i Prawosławnych? :P Sa trzema denominacjami więc wskaż w czym wiara "do zbawienia" :D się u nich różni. ;)


Jak uslysze u Luteran modlitwe do Matki Boskiej a w swiatyniach protestanckich "swiete" obrazy , gdy ujrze katolkow poddajacych sie teologii i encyklikom papieskim a popow zgadzajacych sie z tzw tradycja katolicka to .............................

Poza tym o ile sie nie myle to kazda z tych "denominacji" posiada swoje wlasne "prawdy wiary" i swoje osobne katechizmy
:P

"książęta" bardzo szybko powołali by jakąś formację, np. pod nazwą "straznicy Krolestwa", która w imię zachowania "czystości religii" dokonywałaby największych zbrodni. W satrapii ŚJ nie byłoby miejsca dla opozycji tak samo, jak nie było jej w imperium Lenina - Stalina.


Moge tylko odpowiedziec kjt-owi ze wciska "kit"

Zycie pokazalo ze nasze siostry pionierki nie chodza "zakutane" w szaty podobne do szat kobiet muzulmanskich tak jak sa ubrane zakonnice <_<
Zycie pokazalo ze nasi starsi nie przywdziewaja "sluzbowych" ubranek z fredzelkami i szarfami , ani nie nosza "mundurkow" z koloratka jak czynia to pastorowie protestanccy .........

A wiec kit pana kjt-nalezy miedzy bajki wlozyc :P

W temacie: Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

2007-08-14, godz. 20:45

Widzę, że myślisz kategoriami jedynozbawczymi. Nie ma czegos takiego, jak religia prawdziwa. To tylko taki chwyt marketingowy stosowany przez niektore ugrupowania.

Bardziej atrakcyjne dla wiekszosci sformulowanie to "Religie prawdziwe" w liczbie mnogiej .Szkoda tylko ze tworca "religii chrzescijanskiej " Jezus, nie byl odpowiednio uswiadomiony o tej tezie :P Nie glosilby wtedy tak niepopularnych na tym forum tez o "jednej wierze" ............. ;) Ot naprawiaczy wielu, a robic nie ma komu ..............(Kiepski) PS. Czy ten post jest na temat i przejdzie na Forum ?

Każda inna osoba, czy instytucja, która twierdzi to samo o sobie, stawia samą siebie na miejscu Boga, a więc w miejscu Przenajświętszym - jest to ohyda i obrzydliwość w oczach Stwórcy.

Zgadzam sie ale pod warunkiem dodania do tej tezy "Kazda ktora nie odpowiada definicji pozostawionej w Pismie Swietym" Bo przeciez tak wlasnie twierdzil Jezus i jego apostolowie czyli pierwszy zbor chrzescijanski ..........a przeciez nie byli oni "obrzydliwośią w oczach Stwórcy" :)

A to się nie zdarzy nigdy. Bo Jehowa ma taki gust, że akurat nie lubi fałszywych proroków. Dlatego nigdy nie spełni zachcianek ciała kierowniczego z Nowego Jorku.

Proroka mamy wsrod nas ................................... :rolleyes: