Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ktoś

Odnotowano 60 pozycji dodanych przez ktoś (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-01 )



Sort by                Order  

#30143 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez ktoś on 2006-05-31, godz. 16:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Niewiem co robić.Może i zostawie to w spokoju, zobacze.Pnienke która zmienia chłopaków jak skarpetki i sie bawi nimi nie można kochac, to tak samo jak prostytutke nie można kochać.Dopiero teraz otworzyły mi sie oczy i widze jaka ona jest - szmul i blachara  :ph34r: Niechce juz wierzyć w miłośc bo miłosc tylko bół przynosi. Jestem sam, jest mi dobrze i sie ciesze zyciem, tym swiatem.

Pozdrawiam

:blink: :blink: :o czytając twoją wypowiedź , tak zastanawiam się, gdzie się podział ten Tomasz O., który napisał ...

Wreszcie ciesze sie zyciem .Uświadomiłem sobie ze nie warto przezywać. Poprostu to nie była kobieta dlamnie.Znajde inną, lepszą, ładniejsza, mądrzejszą... Wykasowałem jej numer gg i kom. bo każda rozmowa z nią daje mi nadzieje, a to juz nigdy nie powróci.Więc po co mam sie dołowac? Jestem młody i jeszcze całe zycie przedemną... Nie jest pierwsza i nie jest ostatnią moją dziewczyną.Ciężko mi było... Poprosiłem Jezusa aby wskazał mi droge.Jezeli jednak będe z nia, to dalej bede sie męczył, a jezeli juz nigdy nie bede z nią to zeby Jezus mi zabrał ten ból. Bo tylko On zna moją przyszłość i tylko On wie co ja naprawde czuje, co mysle... Nastepnego dnia sie obudziłem i jakby na nowo sie narodziłem.Teraz to tylko uświadamiam sobie ze ją kocham ale czuje ze juz nic nie czuje do niej.Tak jakby wyleciała z mojego serca. Teraz jestem szczesliwy smile.gif Pozdrawiam . Trzymajcie sie.Pamietajcie że Bóg jest najważniejszy w zyciu a nie jakas dziewczyna czy chłopak.Tylko Bóg wszystko rozumie, zna wszystkie nasze uczucia i myśli.Tylko On nas zawsze wysłucha i pomoże.Bóg nas nigdy nie zostawi, zawsze bedzie z nami.Zawsze nas kocha. Tylko Bóg...


Jeszcze niedawno prosiłeś Jezusa aby wskazał Ci drogę, a dzisiaj ... :(



#28156 Co w zamian

Napisano przez ktoś on 2006-05-15, godz. 18:48 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Gdybyś chciał byc naprawdę uczciwy wobec siebie i Boga, to własnie takiego wstępu powinieneś  używac podczas głoszenia "dobrych" nowin Organizacji, (jedynie z małą poprawką, że nie  w imieniu naszego pastora, ale naszego ciała kierowniczego). 


;)

Gdybys wiedziala cos o nas to bys wiedziala ze SJ ( przytlaczajaca wiekszosc )
wierzy w t co glosi :)

Chyba ze za wzor SJ bierzesz Sebastiana z czasow kiedy nim byl :)

ale to smutny przyklad :(

HC, a ty gdybys czytał moje posty to bys wiedział, że ja cos juz o was wiem, bo byłam jedna z was i dobrze wiem o tym jaka to przytłaczajaca większosc wierzy w to co głosi.

;)



#28132 Co w zamian

Napisano przez ktoś on 2006-05-15, godz. 16:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

a poza tym co chcesz od baptystów. oni nie mówia ze nie prawda, jedyna własciwa nieomylną religia. więc nawet nie nie mozna powiedziec ze sa fałszywym prorokiem,
bo oni nie mówia w imieniu Boga i twierdza ze sie moga mylic. przynajmniej taka jest moja wiedz o nich.

I dlatego nie glosza Dobrej Nowiny , bo wyobrazmy sobie nastepujaca scenke /

Do dzwi puka batysta i mowi do mnie :

"Dzien Dobry , przyszedlem do pana z wazna wiadomoscia , chodzimy i mowimy ludziom o zamierzeniu Bozym w ktore do konca nie wierzymy sami ze jest prawdziwe ....................... :lol:
Ponadto przypuszczamy ze sie mylimy w naszym zrozumieniu Pisma :)
Nie mowimy w imieniu Boga tylko naszego Pastora :)
Ale dzieki temu ze nie mowimy nic to przynajmniej nikt nam nie zarzuci ze mowimy cos falszywego :lol:

Prosimy pana o wstapienie do naszego kosciola gdzie bedzie sie pan czul milo i swobodnie ....................................

;)

Gdybyś chciał byc naprawdę uczciwy wobec siebie i Boga, to własnie takiego wstępu powinieneś używac podczas głoszenia "dobrych" nowin Organizacji, (jedynie z małą poprawką, że nie w imieniu naszego pastora, ale naszego ciała kierowniczego).


;)



#27962 Zadanie dla Bonda...

Napisano przez ktoś on 2006-05-14, godz. 13:17 w Humor

http://www.adonai.pl...aks/zabawa6.htm

:)



#26225 Co w zamian

Napisano przez ktoś on 2006-04-29, godz. 07:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

naprawdę wierzycie, że łajdak w Arce przeżyje, a dobry człowiek poza Arką zginie?
przecież to zaprzeczałoby sprawiedliwości i miłości Bożej...

Jeśli tą arką jest Chrystus to tak właśnie mówi biblia. I ja w to wierzę.

I właśnie to świadczy o sprawiedliwości i miłości Bożej, a nie jej zaprzecza.

pozdrawiam :)



#25667 Świadkowie Jehowy i Biblia Tysiąclecia...

Napisano przez ktoś on 2006-04-24, godz. 18:03 w Świadkowie Jehowy i prawo

Przez pewien czas na rynku można było spotkać Tysiąclatkę z usuniętymi księgami deuterokanonicznymi. Nie wiem kto to wydał, ale możliwe, że byli o to oskarżeni śJ.
Może o to chodzi

Mój znajomy taką miał, ale ,jeśli dobrze pamiętam, to on chyba mówił mi, że te biblie były robione w ten sposób, że z normalnej tysiąclatki były usuwane apokryfy i potem oprawiano w nowe okładki, robiono to chyba u introligatora.



#24980 Przypomnienie

Napisano przez ktoś on 2006-04-18, godz. 18:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ktos - byłaś? Kiedy?

Zmieniłem posta ;)
Ale naprawdę od roku juz trwaja a tu ciągle jakies apele o spotkania......

Byłam trzy miesiące temu, 7 stycznia
i mam zamiar jeszcze kiedyś wybrać się tam, ale nie zawsze mi terminy pasują.

Pozdrawiam :)



#24971 Przypomnienie

Napisano przez ktoś on 2006-04-18, godz. 15:12 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

[B][FONT=Impact][COLOR=red]
JA PRZYPOMINAM PO RAZ E-NTY ZE NA ŚLĄSKU W AGLOMERACJI KATOWICKIEJ DOKŁADNIEJ W ŚWIETOCHŁOWICACH PRZY ULICY WYZWOLENIA 8 O GODZINIE 16.00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE TOWARZYSKO-RELIGIJNO-BIBLIJNE.

MOŻE KTOŚ ZE ŚLĄSKA SIĘ WREsZCIE RUSZY!

A jaka data ?

W najbliższą sobotę , czyli 22 kwietnia. Więcej informacji jest na http://www.berea.pol.pl/



#24966 Przypomnienie

Napisano przez ktoś on 2006-04-18, godz. 13:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

[B][FONT=Impact][COLOR=red]
JA PRZYPOMINAM PO RAZ E-NTY ZE NA ŚLĄSKU W AGLOMERACJI KATOWICKIEJ DOKŁADNIEJ W ŚWIETOCHŁOWICACH PRZY ULICY WYZWOLENIA 8 O GODZINIE 16.00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE TOWARZYSKO-RELIGIJNO-BIBLIJNE.

MOŻE KTOŚ ZE ŚLĄSKA SIĘ WREsZCIE RUSZY!

Jakie miłe zaproszenie :o :D :D

Cieszę się, że byłam na takim spotkaniu wcześniej zanim przeczytałam tę "prośbę"
:rolleyes: , bo nie wiem czy po takim sympatycznym przypomnieniu odważyłabym się tam pojechać.


pozdrawiam :)



#23500 Jak NAJŁATWIEJ zostać prawdziwym prorokiem Jehowy?

Napisano przez ktoś on 2006-04-05, godz. 16:26 w Humor

Kurczę, chyba ktoś wymył dzisiaj, albo wczoraj cały wieżowiec pełen szyb, bo u mnie w Słupsku pada śnieg. :P

pzdr. :)

W Jastrzębiu też nadeszła prawdziwa zima... :huh:
ale "proroctwo" z myciem szyb dotyczyło deszczu, chyba że już nadeszło jakieś nowe światełko w tej sprawie :P

...jakby co to mnie proszę wyeliminować z grona podejrzanych, bo ja jeszcze okien nie myłam :rolleyes:



#23444 Jak NAJŁATWIEJ zostać prawdziwym prorokiem Jehowy?

Napisano przez ktoś on 2006-04-04, godz. 20:39 w Humor

Terebintq, nie mogę obiecać, każdego roku przynajmniej jeden tydzień wakacji spędzam u przyjaciół w Słupsku i nie przysięgnę, że nie przetrę jakiejś szybki  :P 

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Ja też każdego roku w wakacje przyjeżdżam do Słupska do moich przyjaciół, zazwyczaj pod koniec lipca i jestem u nich około tygodnia albo dwóch.

Skoro to miasto cieszy się taką popularnościa ,
to może zorganizowalibyśmy tam jakiś mini zlot forumowiczów :P

Poprosimy Cię ładnie Dosiu abyś w tym czasie powstrzymała się od przecierania jakichkolwiek szybek (mam nadzieję, że nie jeździsz samochodem, bo wtedy możesz mieć niestety trochę utrudnioną widoczność :lol: )
dzięki temu piękną pogodę mielibyśmy już zagwarantowaną :D :D :D

Pozdarawiam :)



#23374 matematyka w Babilonie

Napisano przez ktoś on 2006-04-04, godz. 10:45 w Humor

pracowałem w bibliotece technicznej i były książki z lat piędziesiątych w każdej po stronie tytułowej było zdjęcie Stalina i że dzięki niemu istnieje fizyka, matematyka, chemia, telefonia i teletransmisja itd ..........

:D :D :D



#23368 wesela ŚJ

Napisano przez ktoś on 2006-04-04, godz. 10:27 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Z tym welonem to bzdura!!! Nie ma przeciwskazań i świadkówny też go ubierają jeśli tylko im się podoba i pasuje do sukni. A jeśli chodzi o wesela to w większości nawet macie rację... :D

tutaj nikt nie mówił, że juz są jakieś przeciwskazania, wręcz przeciwnie mówiono,że świadkówny bardzo często zakładają welon do slubu, a przeciwskazania mogą byc dopiero jak dojdzie do biura WTS informacja, którą podał Sebastian, o jego pogańskim pochodzeniu :P
... więc w niedługim czasie możemy spodziewać się, że i w tej sprawie "jaśniej zaświeci" :D
Pozdrawiam :)



#23305 matematyka w Babilonie

Napisano przez ktoś on 2006-04-03, godz. 21:32 w Humor

a jak ten człowiek uzasadnił że Jezus jest matematykiem?

Bo dlaczego Jehowa, to rozumiem. Musiał sobie obliczyć, jak mają krążyć elektrony wokół jądra atomowego, w jakiej odległości ma krążyć Ziemia wokół Słońca, żeby ludziom się przyjemnie tutaj żyło, jakie mają być wielkości siły grawitacji, musiał zaplanować anomalną rozszerzalność cieplną wody itd. itp.

A jakich obliczeń dokonywał Jezus?
No chyba że przeliczał sobie, jak stworzyć to, co Ojciec mu zleca...
Ale to chyba nieco naciągane rozumowanie...

Był największym z ludzi, więc i ... największym matematykiem :)



#23269 matematyka w Babilonie

Napisano przez ktoś on 2006-04-03, godz. 19:02 w Humor

a ja pamiętam, że kiedyś na studium książki było mówione, że matematykę wymyślił Bóg Jehowa :P

A mi kiedyś jeden świadek w pierwszej rozmowie ze mną (potem tych rozmów było więcej bo akurat poprzez niego trafiłam w szpony organizacji) zadał pytanie :
'czy wiem kto był największym matematykiem?"

było mi trochę głupio, że nie wiedziałam jak odpowiedzieć, bo wielkich matematyków znałam wielu,ale nie kojarzyłam sobie żeby o którymś z nich mówiono jako o największym,
i ku mojemu zdziwieniu on powiedział mi, że był to ... Jezus

wtedy akurat podobała mi sie ta odpowiedź, bo ucieszyłam sie, że rozmawiam z kimś wierzącym ( na początku rozmowy nie wiedziałam, że to świadek Jehowy, bo rozmowa była w czasie podróży autostopem :P )

a może nadawałoby się to do działu skuteczne wstępy do rozmów :P :lol: :lol:

...bo w moim przypadku ten wstęp okazał się niestety bardzo skuteczny
:( , już trzy miesiące po tym zaczęłam prowadzić studium ze śj i uczęszczać na wszystkie zebrania.



#23257 matematyka w Babilonie

Napisano przez ktoś on 2006-04-03, godz. 18:41 w Humor

Dziekuje And , juz od szkoly podstawowej chcialem dorwac tego kto wymyslil matematyke :)
Teraz mam trop :)

A ja kiedyś sobie obiecałem, że zrobię to w Raju. :P Pod warunkiem oczywiście, gdyby zmartwychwstał. :D

pzdr. :)

Macie coś przeciwko matematyce? :angry: :o

...przecie to królowa nauk! :D

pozdrawiam :P



#23249 matematyka w Babilonie

Napisano przez ktoś on 2006-04-03, godz. 17:30 w Humor

Ktosiu podaj mi wynik na priv, też bym chciał wiedzieć, bo też pewne obliczenia porobiłem, ale zapewne błędne. :lol:

pzdr. :)

Na łatwiznę chcesz pójść :lol:
... ale zlituję się nad Toba i podesle Ci to rozwiązanie :)

pozdrawiam



#23246 matematyka w Babilonie

Napisano przez ktoś on 2006-04-03, godz. 16:55 w Humor

nie humor ale dla rozrywki.

Autentyczne zadanie, znalezione w Babilonie na jednej z tabliczekglinoanych:

"Mamy prostokąt. Pomnożyłem jego bok dłuższy przez krótszy. W ten sposób otzrzymałem powieszchnię. Potem dodałem bok dłuższy do krótszego - suma równa się powierzchni. Dodałem bok dłuższy, bok krótszy i powieszchnię. Suma ogólna wynosi 9. Ile wynaszą: bok dłuższy, bok krótszy i powieszchnia?"

rozwiązanie proste, kto rozwiąże niech nie podje rozwjązania.

Fajne, już sobie rozwiązałam :D
... ale niestety nie wolno mi się pochwalić wynikiem :rolleyes: :ph34r:



#23244 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez ktoś on 2006-04-03, godz. 16:34 w Ogólne

Krótko - głosowałem, że nie ma religii prawdziwej i nie będzie.

Ja podobnie zagłosowałam. Dla mnie prawdziwy jest tylko Jezus Chrystus i Jego nauka.

Oczywiście też wszystko zależy tutaj od interpretacji tego "co autor ankiety miał na myśli" i jak interpretuje się słowo religia i religijność.

pozdrawiam :)



#23073 avatary

Napisano przez ktoś on 2006-04-02, godz. 16:38 w Do administratorów...

Tak z ciekawości. Jak się wstawia zdjęcie? U mnie pisze, że administrator zablokował taką opcję. (W tej chwili ta opcja nie jest dostępna. Moderator)

pzdr. :)

ps.
Dziękuję za odpowiedź. :)

To jak to jest, że dla jednych osób ta opcja jest dostępna a dla innych nie?
:unsure:
Bo przecież Kloo wstawił sobie zdjęcie do avataru.

Pozdrawiam :)

Zdjęcie widoczne w profilu Kloo jest avatarem i zostało dodane przy wykorzystaniu opcji "edytuj avatar". Natomiast opcja "edytuj zdjęcie" umożliwia dodanie zdjęcia, które będzie potem widoczne na e-karcie. E-kartę można wywołać klikając na przycisk Dołączona grafika, który znajdziemy na pasku pod postem danego użytkownika. I konkretnie ta opcja jest teraz wyłączona (i w przeszłości także nie była dostępna). Moderator

Ps. Dziękuję za odpowiedź



#22803 Grzechy główne SJ?

Napisano przez ktoś on 2006-04-01, godz. 11:22 w Tematyka ogólna

Jesli ktos nazywajacy sie SJ stwierdzi ze nie pozwolil na transfuzje ze wzgledu na nakaz WTS to znaczy ze ten ktos pomylil sie i zamiast zostac Swiadkiem Jehowy poslusznym nakazom Jehowy zawartym w pismie Swietym , zostal raczej Swiadkiem Organizacji WTS .................... 
Zdarzaja sie i tacy  :(  ale ich pobyt wsrod Swiadkow Jehowy jest najczesciej krotkotrwaly  :(

:o ....

Moim zdaniem jest chyba właśnie odwrotnie. :rolleyes:



#22792 avatary

Napisano przez ktoś on 2006-04-01, godz. 10:46 w Do administratorów...

chcę zamienic zdjecie i nie mogę, pomóżcie prosze :(

Już Ci się chyba udało, bo u mnie jest zmienione.
Pozdr. :)



#22790 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez ktoś on 2006-04-01, godz. 10:37 w Nowości z kraju i zagranicy

:rolleyes:



#22429 Kongresy 2006

Napisano przez ktoś on 2006-03-28, godz. 17:16 w Obowiązki teokratyczne

a na Ursusie jest Sala Zgromadzeń?? ni mo ktoś fotek stamtąd ??


: http://www.pbase.com...o/assembly_hall ten adres podała jakaś osoba w temacie :Centrum kongresowe i sale królestwa...
( http://watchtower.or...topic=428&st=15 )

pozdrawiam :)



#22062 (Z przeniesies) Szukam kontaktu z bylymi ŚJ - potrzebne rady

Napisano przez ktoś on 2006-03-24, godz. 11:19 w Szukam kontaktu

A ja mam to już wszystko gdzieś. Chcę żyć dla siebie, dla przyjaciół... Po co wracać do nędznych i starych rzeczy? Nie wierzę w Boga ani w żadne dogmaty; chcę pomagać dzieciakom zabijanym w imię doktryny o krwi... taka moja misja, reszta mnie nie obchodzi.
Gadanie czy Bóg jest czy go nie ma, czy wpływa na nasze życie czy nie... to filozofia. Każdy z nas ma argumenty za i przeciw. Ale mnie to juz zupełnie nie obchodzi.

Pzdr.

Zachęcam Cię do poczytania sobie Twojego własnego świadectwa- listu o odejściu z organizacji.Z tego co przeczytałam to m.in. jednym z powodów twojego odejścia było szukanie Prawdy.
Kiedy ja przechodziłam jakieś kryzysy wiary albo załamania, Bóg bardzo często wtedy stawiał mi na drodze ludzi,z którymi mogłam dzielić się ewangelią i świadectwem swojego nawrócenia, w momencie kiedy zaczynałam rozmawiać czułam się trochę nieciekawie, bo miałam wrażenie, że jestem troche obłudna, mówiąc komuś jakie to niesamowite może być życie z Bogiem i o pewności zbawienia ,kiedy w danym momencie nie czułam wcale tej radości, ale po chwili gdy komus opowiadałam co Bóg uczynił w moim zyciu, wtedy zaczynało to przemawiać do mojego serca, więc często okazywało sie, że chcąc pomóc komuś innemu,jednoczesnie ja na tym korzystałam.
Myślę,że wystarczająco przekonałeś się już w organizacji jak się kończy poleganie na swoich siłach, a może jeszcze nie...

ps. Co jest dzisiaj dla ciebie Prawdą?

pozdrawiam