Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej"


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-05-05, godz. 21:33

Dostałem e-mail od czytelniczki Brooklynu z linkiem do strony www odłamu ŚJ działającego na wschodzie: "Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej" - ang. "THE TRUE FAITH JEHOVAH'S WITNESSES" ASSOCIATION. Opierają się na naukach Rutherforda i propagują nauki Strażnicy z lat 50 XX wieku.

Link: http://the-true-jw.oltenia.ro/

Może to ci Rutherfordyści o których kiedyś pytał Iszbin?

Użytkownik lantis edytował ten post 2007-05-05, godz. 21:34

Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#2 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-06, godz. 05:53

Ładny chór tam mają na zdjęciu, no i te chustki ;)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-06, godz. 08:45

czy to znaczy że oni są niechętni transfuzjom (zabronione od 1945) ale NIE karają za transfuzję krwi? (wykluczenia 1961) ale tak w ogóle to stosują praktykę wykluczeń? (zatwierdzoną 1952)

#4 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2007-05-06, godz. 13:12

czy to znaczy że oni są niechętni transfuzjom (zabronione od 1945) ale NIE karają za transfuzję krwi? (wykluczenia 1961) ale tak w ogóle to stosują praktykę wykluczeń? (zatwierdzoną 1952)

na te pytania nie dam odpowiedzi bo tak naprawdę jej nie znam. ale znając pobieżnie historie ruchów badaczy w rumuni za czasów komunistycznych, przypuszczam że ta grupa aż do 1989 roku nie miała kontaktu z "światem zewnętrznym" i stąd wiele zakazów i nakazów obowiązujących wśród śj. nie znała.
około 1989 roku np. dotarła do polski informacja o istnieniu w rumuni dużej społeczności badaczy pisma św. którzy przez ponad 40 lat zbierali się w ukryciu i nie wiedzieli że gdzieś poza rumunią są jeszcze inni współwyznawcy . :)

#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 13:32

ja z podobnym ruchem spotkalem sie na ukrainie...... czasy scislego podziemia zrobily swoje... zatrzymali sie na naukach sprzed lat i nie uznaja zmian.... ale co ciekawe ....fascynuje mnie wiara bez wzgledu na dostep do wskazowek niewolnika.... wiara pozostala zywa... daje do myslenia
[font=Tahoma]

#6 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-06, godz. 13:40

No i co teraz będzie, jak się taki jeden Świadek z drugim Świadkiem spotka? Ci ze starym światłem będą się zastanawiać, czy nie mają aby do czynienia z odstępcami. Tyle się przecież zmieniło:)
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#7 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-06, godz. 14:15

No i co teraz będzie, jak się taki jeden Świadek z drugim Świadkiem spotka? Ci ze starym światłem będą się zastanawiać, czy nie mają aby do czynienia z odstępcami. Tyle się przecież zmieniło:)

no i wlasnie tak bylo.... biuro napisalo do nich list otwarty...... tzn do ich przedstawicieli... wiem ze byl dosc liczny exodus do zborow Sj .... ci co nie chcieli niestety pozostaja jako odstepcy....a szkoda
[font=Tahoma]

#8 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-06, godz. 14:57

www.the-true-jw.oltenia.ro/

Napisałem do nich z prosbą o kontakt w języku polskim, ponieważ na stronie nie ma tekiej opcji. Jak odpiszą to dam znać.
Dołączona grafika

#9 Ladybird

Ladybird

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 52 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-08, godz. 08:40

no i wlasnie tak bylo.... biuro napisalo do nich list otwarty...... tzn do ich przedstawicieli... wiem ze byl dosc liczny exodus do zborow Sj .... ci co nie chcieli niestety pozostaja jako odstepcy....a szkoda


Pewnie ten list otwarty napisało 'Centralne Biuro' współczesnych ŚJ do tych 'zacofanych' a nie odwrotnie :)
Ale niewiem, czy ci 'Rutherfordyści' przyjmą tak z otwartym sercem te wszystkie innowacje organizacji WTS, tym bardziej, że niektóre z ich współczesnych nauk, stoją w jawnej opozycji z tymi głoszonymi za czasów Rutherforda.
Prawdomówny świadek nie kłamie, kłamstwa szerzy świadek fałszywy (Prz 14:5)

#10 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-08, godz. 08:43

Pewnie ten list otwarty napisało 'Centralne Biuro' współczesnych ŚJ do tych 'zacofanych' a nie odwrotnie :)
Ale niewiem, czy ci 'Rutherfordyści' przyjmą tak z otwartym sercem te wszystkie innowacje organizacji WTS, tym bardziej, że niektóre z ich współczesnych nauk, stoją w jawnej opozycji z tymi głoszonymi za czasów Rutherforda.

list byl juz napisany co najmniej 5-10 lat temu... potem sie okazalo ze naprawde wielu z nich przeszlo do zborow SJ... wiec odzew byl ladny
[font=Tahoma]

#11 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-08, godz. 09:07

ja z podobnym ruchem spotkalem sie na ukrainie...... czasy scislego podziemia zrobily swoje... zatrzymali sie na naukach sprzed lat i nie uznaja zmian.... ale co ciekawe ....fascynuje mnie wiara bez wzgledu na dostep do wskazowek niewolnika.... wiara pozostala zywa... daje do myslenia


Tak, daje do myślenia. Szczególnie po co jest CK?

list byl juz napisany co najmniej 5-10 lat temu... potem sie okazalo ze naprawde wielu z nich przeszlo do zborow SJ... wiec odzew byl ladny


Masz coś oficjalnego, czy wymyśliłeś to sobie?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#12 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-08, godz. 09:23

Tak, daje do myślenia. Szczególnie po co jest CK?
Masz coś oficjalnego, czy wymyśliłeś to sobie?

znam to z autopsji bo chodzilem na studia do tych ludzi.... wiem trudno to sobie wyobrazic ale ja bywalem regolarnie we lwowie i osobiscie znam jedna polska rodzine... tzn z polskimi korzeniami , ktora przeszla do zobru. to byloo w 1993 lub jakos tak.... ja wowczas duzo czasu tam spedzalem.... wczesniej jeszcze za zakazu mialem nawet przemowienie na kongresie lesnym pod lwowem.... znam tam wielu ludzi w tym nawet jedyna siostre we lwowie , ktora nawet na poczatku lat 90 tych pelnila funkcje zborowe... jesli ktos ma tam kontakty to podam jej dane i mozna je zweryfikowac.
wiem ze moje informacje nie pasuja do tego forum i jego stylu ale za to nie mam zamiaru przepraszac
[font=Tahoma]

#13 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-08, godz. 10:11

znam to z autopsji bo chodzilem na studia do tych ludzi.... wiem trudno to sobie wyobrazic ale ja bywalem regolarnie we lwowie i osobiscie znam jedna polska rodzine... tzn z polskimi korzeniami , ktora przeszla do zobru. to byloo w 1993 lub jakos tak.... ja wowczas duzo czasu tam spedzalem.... wczesniej jeszcze za zakazu mialem nawet przemowienie na kongresie lesnym pod lwowem.... znam tam wielu ludzi w tym nawet jedyna siostre we lwowie , ktora nawet na poczatku lat 90 tych pelnila funkcje zborowe... jesli ktos ma tam kontakty to podam jej dane i mozna je zweryfikowac.
wiem ze moje informacje nie pasuja do tego forum i jego stylu ale za to nie mam zamiaru przepraszac


Nikt Ci nie każe przepraszać, poprostu nadal to informacja nieoficjalna. Przynajmniej dla mnie.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#14 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-08, godz. 10:14

Nikt Ci nie każe przepraszać, poprostu nadal to informacja nieoficjalna. Przynajmniej dla mnie.

jak wiekszosc informacji tutaj zreszta.
oficjalne natomiast sa wszystkie, ktore oblewaja g...nem WTS... a jak jest cos pozytywnego to beee... z mlymi wyjatkami.... sebek czasami mysli.... pozdr seb
[font=Tahoma]

#15 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-08, godz. 11:22

jak wiekszosc informacji tutaj zreszta.
oficjalne natomiast sa wszystkie, ktore oblewaja g...nem WTS... a jak jest cos pozytywnego to beee... z mlymi wyjatkami.... sebek czasami mysli.... pozdr seb


Oficjalną informacją o pozyskaniu rytherfordystów będzie dla mnie np. art w Strażnicy. Oficjalnymi informacjami co do stanowiska WTS-u w jakieś kwestii są dla mnie publikacje, listy do zborów, etc.

Stosując Twoje określenia powiem Ci, że WTS sam siebie oblewa g...em publikując oczywiste brednie stojące w sprzeczności z biblią.
Ty osobiście tego g...a unikasz, bo wspominałeś o tym, że nie wierzysz we wszystko co napisano w Strażnicy, co nie zmienia faktu, że równiutko oblanym pozostaje nadal wydawca tych rewelacji.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#16 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-08, godz. 17:25

jak wiekszosc informacji tutaj zreszta.
oficjalne natomiast sa wszystkie, ktore oblewaja g...nem WTS... a jak jest cos pozytywnego to beee... z mlymi wyjatkami.... sebek czasami mysli.... pozdr seb

Hubercie, a co takiego pozytywnego jest w tym, że przez lata jakie upłynęły, kiedy to pewna grupa śJ była w izolacji od "pokarmu", tak się zmieniły nauki w Strażnicy, że część osób przystąpiła do "organizacji", a część pozostała przy tym, w co przez ten czas izolacji wierzyła i odcięła się od CK i tego co obecnie naucza? To ma być coś pozytywnego na temat WTS-u, czy raczej świadectwo, że jednak z naukami serwowanymi jako "Pokarm na czas słuszny" jednak jest coś nie w porządku.
Czesiek

#17 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 10:20

najbardziej pozytywne jest to ze przez dziesieciolecia izolacji ludzie ci zachowali zywa wiare ktora wyrosla na naukach tow.... ja uwazam tez ze pozytywne jest ze niektorzy a wiem ze wiekszosc postanowili te wiare dalej gruntowac w nowych warunkach w lacznosci z tow.

i tyle pozytywow
[font=Tahoma]

#18 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 14:02

najbardziej pozytywne jest to ze przez dziesieciolecia izolacji ludzie ci zachowali zywa wiare ktora wyrosla na naukach tow.... ja uwazam tez ze pozytywne jest ze niektorzy a wiem ze wiekszosc postanowili te wiare dalej gruntowac w nowych warunkach w lacznosci z tow.

i tyle pozytywow


No to pytam, po co organizacja?
Dlaczego uważasz, że oni swoją wiarę muszą jeszcze "dalej gruntować"? Za słabą mieli?
To jest poprostu dowód, że do wiary w Boga i chrześcijańskie postępowanie nie potrzeba żadnej konkretnej orgaznizacji, a szczególnie nie ogólnoświatowej i zjednoczonej w czytaniu Strażnicy.

--
(post z przeniesienia | moderator)

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#19 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 19:36

No to pytam, po co organizacja?
Dlaczego uważasz, że oni swoją wiarę muszą jeszcze "dalej gruntować"? Za słabą mieli?
To jest poprostu dowód, że do wiary w Boga i chrześcijańskie postępowanie nie potrzeba żadnej konkretnej orgaznizacji, a szczególnie nie ogólnoświatowej i zjednoczonej w czytaniu Strażnicy.

--
(post z przeniesienia | moderator)

wiara jest jak milosc lub rozslina lub wiez z Bogiem... jesli jej nie pielegnujsze , nie podlewasz i nie budujesz...obumiera.
ja jestem i bylem wowczas gdy tych ludzi poznalem pod wrazeniem tego co opowiadali... jesli czesc z nich postanowila kontynuowac swa droge do boga razem z organizacja to co w tym zlego???
czy ja powiedzialem choc jedno slowo przeciw tym , ktorzy tego nie zrobili???
wolnoc tomku...
[font=Tahoma]

#20 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-10, godz. 13:54

wiara jest jak milosc lub rozslina lub wiez z Bogiem... jesli jej nie pielegnujsze , nie podlewasz i nie budujesz...obumiera.
ja jestem i bylem wowczas gdy tych ludzi poznalem pod wrazeniem tego co opowiadali... jesli czesc z nich postanowila kontynuowac swa droge do boga razem z organizacja to co w tym zlego???
czy ja powiedzialem choc jedno slowo przeciw tym , ktorzy tego nie zrobili???
wolnoc tomku...


Tak, nawet więcej niż jedno i to kilka postów wyżej. Aż dziw bierze, że nawet nie sprawdzisz co napisałeś zanim zaczniesz pisać następną odpowiedź.

no i wlasnie tak bylo.... biuro napisalo do nich list otwarty...... tzn do ich przedstawicieli... wiem ze byl dosc liczny exodus do zborow Sj .... ci co nie chcieli niestety pozostaja jako odstepcy....a szkoda


Odstępcy od czego/kogo Hubercie?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych