Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej"


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#21 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-10, godz. 19:49

Tak, nawet więcej niż jedno i to kilka postów wyżej. Aż dziw bierze, że nawet nie sprawdzisz co napisałeś zanim zaczniesz pisać następną odpowiedź.
Odstępcy od czego/kogo Hubercie?

zacytuj mi prosze slowa w ktorych wypowiedzialem sie przeciw tym ludziom... bo chyba nie masz na mysli tego iz napisalem ze pozostaja odstepcami... zynapisalem ze ja ich tak traktuje???? napisalem ze takimi pozostaja, i nic wiecej...
jesli ktos odlancza sie od KK jak np. mialo to miejsce w czasie shizmy to dla KK prawoslawie to odstepcy a dla prawoslawia odstepcy to KK i podobnie w historii protestantyzmu i Kk. Dkla zboru SJ kazdy kto byl SJ i nie chce nim byc nadal (a tak jest w przypadkuz tej garstki na ukrainie) pozostaje odstepca.
Gdy ktos odstepuje od nauk swojej religii to jest odstepca... i nie mam na mysli pejoratywnego sensu tego slowa, ktory mu sie w organizacji lub jakkolwiek nadaje... stwierdzam tylko fakt...
wielu tu tez mosialbym osadzac lub obrazac ale tego nie robie. prosze wiec bracie Padre itd nie imputuj mi czegos czego nie napisalem....
[font=Tahoma]

#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-10, godz. 20:01

czegoś nie rozumiem. Przecież tamci "ruthefordyści" nigdy nie byli wyznawcami WTS-u część ruthefordystów odstąpiła od dotychczasowej religii i poszła do WTS, a część została. Więc odstępcami są raczej tamci co przyjęli "brooklyński obrządek" a nie "izolacjoniści".

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-10, godz. 20:20

czegoś nie rozumiem. Przecież tamci "ruthefordyści" nigdy nie byli wyznawcami WTS-u część ruthefordystów odstąpiła od dotychczasowej religii i poszła do WTS, a część została. Więc odstępcami są raczej tamci co przyjęli "brooklyński obrządek" a nie "izolacjoniści".

Oj bardzo nie rozumiesz Sebastianie. Ci ludzie, którzy byli w izolacji zachowali czystość swojej wiary jaką przyjęli kiedy jeszcze mięli kontakt z WTS-m. Potem tak WTS odszedł od tego co nauczał, że część z tych ludzi jak okazało się co obecnie głosi WTS wolało pozostać przy tym w co od lat wierzyli jako nauczanie pochodzące od Boga niż przyjąć obecną wykładnię WTS. Czyli tak naprawdę to WTS jest odstępcą od nauk jakie kiedyś głosił i ci, którzy idą za WTS-em.
Czesiek

#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-10, godz. 21:02

Do tego samego zmierzałem: że odstępcą jest WTS

Przecież Rutheford i Russell, gdyby zmartwychwstali i głosili to co kiedyś, to od razu mieliby komitet sądowniczy za herezję

#25 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-11, godz. 09:41

zacytuj mi prosze slowa w ktorych wypowiedzialem sie przeciw tym ludziom... bo chyba nie masz na mysli tego iz napisalem ze pozostaja odstepcami... zynapisalem ze ja ich tak traktuje???? napisalem ze takimi pozostaja, i nic wiecej...
jesli ktos odlancza sie od KK jak np. mialo to miejsce w czasie shizmy to dla KK prawoslawie to odstepcy a dla prawoslawia odstepcy to KK i podobnie w historii protestantyzmu i Kk. Dkla zboru SJ kazdy kto byl SJ i nie chce nim byc nadal (a tak jest w przypadkuz tej garstki na ukrainie) pozostaje odstepca.
Gdy ktos odstepuje od nauk swojej religii to jest odstepca... i nie mam na mysli pejoratywnego sensu tego slowa, ktory mu sie w organizacji lub jakkolwiek nadaje... stwierdzam tylko fakt...
wielu tu tez mosialbym osadzac lub obrazac ale tego nie robie. prosze wiec bracie Padre itd nie imputuj mi czegos czego nie napisalem....


Hubercie, wyraziłeś swoje ubolewanie w odniesieniu do ludzi, którzy nie chcieli zostać Świadkami Jehowy w dzisiejszym wydaniu.
Pytam się - są odstępcami od czego?
Jako Świadek Jehowy doskonale wiesz jaki ładunek emocjonalny - i to bynajmniej nie pozytywny - niesie w sobie określenie "odstępca".

Po raz kolejny podkreślam, że nie obchodzą mnie inne kościoły, szczególnie że nie spotkałem się wśród ich członków z określeniem "odstępca".
Jednak Ty ich nie potępiasz, podziwiasz za wiarę ale jednocześnie uważasz że mają ją zbyt słabą i muszą jeszcze umacniać, a tak wogóle to sa odstępcami.

Jak mam to rozumieć?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#26 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-05-11, godz. 09:59

A mnie ciekawi, jak zachowałby się nasz Hubert, gdyby po parudziesięciu latach takiej izolacji dostał list z Brooklynu zachęcający do przyłączenia się do WTS z którego nauk zniknąłby zakaz transfuzji krwi, rok 1914 i parę innych nauk za których kwestionowanie dzisiaj zostaje się wykluczonych za "odstępstwo". Czy przyłączyłby się do odstępców z Brooklynu czy pozostał w swoim odstępstwie...
[db]

#27 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-07, godz. 00:05

Napisałem do nich z prosbą o kontakt w języku polskim, ponieważ na stronie nie ma tekiej opcji. Jak odpiszą to dam znać.

Szanowni Przyjaciele

„Stowarzyszenie Prawdziwej Wiary Świadków Jehowa” z Rumunii, liczy około 5000 członków i zostało legalnie założone w 1990, będąc kontynuacją Stowarzyszenia „Świadkowie Jehowa”, które wcześniej było nielegalne z powodu reżimu komunistycznego z 1948.
Świadkowie Jehowa, to zrzeszenie które powstało w 1874 w Pensylwanii USA pod nazwą „Międzynarodowe Zrzeszenie Badaczy Pisma Świętego!”
W 1931, według proroctwa biblijnego z Jzajasza 62:2, 43:9-12, Mateusza 20:1-16 nazwa została zmnieniona na „Świadkowie Jehowa” i oni są kontinuacją tych Świadków o ktorych się mowię w Hebrajczyków rozdzial 11 i w Apokalipsie i których uważamy za załozycieli naszego stowarzeszenia!
Zaakceptowaliśmy i studiowaliśmy literaturę tego Stowarzyszenia, które miedzy czasie stało się „Wachtower Bible And Tract Society” z siedzibą w Broklyn- New York, USA.
W latach 1960-1970 według proroctwa biblijnego, (Ezechiela 38; Amosa 5:3-7; Zachariasza 13:7-9; Sofoniarza 3:12 i Ieremiasza 25:29) to zrzeszenie zaczęło wchodzić w rożne układy z władzami polityczno–religijnymi tego świata i zaczęło stopniowo dawać inne znaczenie nauk i wyjaśnień Pisma Świętego, niezgodne z tym, co jest napisane w Biblii. Ta nauka była obca dla dotychczasowych Świadków Jehowa!
Również zaczęli namawiać innych ludzi do uczynków zabronionych w Piśmie Świętym jak również przez ludzi, którzy boją się Boga! Tutaj spełniły się słowa Pisma Świętego z 2 Timoteusz 4:3, 4, 2 Tesaloniczan 2:1-12.
Z tego powody, cześć Świadków Jehowa, z rokiem 1962 przerwali jakiekolwiek stosunki z Stowarzyszeniem Watchtower i juz nie akceptowali literatury Strażnica jak rownież żadnej innej!
My w dalszym ciagu kontunuowaliśmy studiowanie Pisma Świętego i prawdziwą nauke ogłaszaną przez Stowarzyszenie w latach od 1874 do 1962 – rok w którym zostało zmnienione wyjaśnienia zwierzchniczności Jehowy i Jezusza Chrystysa z Rzymian 13:1-6 wyjaśnione przez Strażnice z 1929.
Prawdziwi Świadkowie Jehowa którzy odmówili wspólpracę z skompromitowaną Organizacja Watchtower – musieli ciepieć ponieważ zostali zamknieci w wiezieniach, zostali wysłani do obozów koncentracyjnych, został im zabrany majątek i musieli znieść mnóstwo innych tortur wykonywanych przez władze politczno - religijne tamtych czasów! (Tajne służby), które doszła do władzy ( potajemnie ) w Organizacji jak rowniez w filiach innych krajów !!!)
W czasach komunistycznej dyktatury, głosiliśmy słowa Boże nielegalnie (działalność podziemna), a teraz po zmnianach które nastąpily w 1989 cieszymy sie wolnością a nasza działalność jest teraz legalna w Rumunii. Prowadzimy Spotkania Publiczne Ewalingazycyjne, głosimy naukę chodząc z domu do domu ( Mateusz 24:14) i organizujemy Kongresy Teokratyczne Międzynarodowe z Prawdziwymi Świadkami Jehowy jak rownież z sąsiednich krajach z: Moldawi, Ukrajny, Węgry, Słowacji, Niemcy itd.
Wniosek: W Rumunii istnieją dwie organizacji Świadków Jehowa rożne jedna od drugie!

1. „Stowarzyszenie Prawdziwej Wiary Świadkowie Jehowa w Rumunii”! – z siedzibą w Cluj Napoca, ul. Horea nr. 22/6. Do tej organizacji należą ci wszyscy Świadkowie Jehowa którzy walczą żeby zachować „ prawdziwą wiarę” według rady apostoła Judy 3 ( również nie zaakceptowaliśmy nazwę „prawdziwa religia” w miejscu „prawdziwa wiara”!! )
2. Religia Świadków Jehowa lub „organizacja Religijna Świadków Jehowa” z siedzibą w Bukareszcie która jest związana z Watchtower Society z Broklyn USA, którzy nie zachowali zdrowych zasad Pisma Świętego, które zachowywali dawniejsi Świadkowie Jehowa i słuchają bezwzględnie tych ludzi skompromitowany z Broklyn!
Oni chodzą często na ulicach po domach i rozdaja Strażnice i Przebudzcie się, ale najczęściej charakter tych ludzi jak rownież ich zachowanie które jest zgodne z niezdrowymi ludzkimi poleceniami, wymaga wiele! (zobacz 2 Tesaloniczan 2:1-13). Nad tą organizacją wypełniają sie słowa proroctwa z 2 Timoteusza 4:3,4 ( przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili ale według własnych pożądań, będa sobie mnożyli nauczucieli ) i z Ieremiasza 2:33 ( o jak dobrze ci znane są drogi by szukać miłostek. Dlatego też nawykło twoje postepowania do nieprawości!!)
Pod koniec zapraszamy wszystkich którzy chcą poznać Prawdziwych Świadkow Jehowa nieskompromitowanych, którzy studiują tylko starą literaturę z Watchtower editowana do latach `60, i którzy żyją i działają według Zasad Teokratycznych wymaganych przez Najwyższe Władze Jehowa i jego syna Jezysa Chrystusa i ktorze sie sprzeciwiaja dzisiajszej Organizacji Watchtower
Ci którzy chcą lepiej poznać „Stowarzyszenie Prawdziwej Wiary Świadkowie Jehowa” z Rumunii mogą wejść na naszą stronę internetową : http://the-true-jw.oltenia.ro
Możecie do nas pisać droga milową: [email protected] lub [email protected]
Jak również poczta: Asociaţia Credinţa Adevărată Martorii lui Iehova, 3400 Cluj Napoca str. Horea nr. 22/6, România.
Dołączona grafika

#28 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-12, godz. 21:15

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale wygląda na to, że nastąpiła schizma wsród rumuńskich Świadków Jehowy. Dołączyły do niej również zbory z Rosji i Ukrainy. Duża część zborów z Rumunii odcięła się od brooklyńskiej centrali i założyły ruch o nazwie: "Świadkowie Jehowy Prawdziwej Wiary" Zarzucili centrali zbytnie oddalenie się od pierwotnych nauk. Cytat z oficjalnej strony Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania: "Rumuni (razem z pewnymi grupami Rosjan, Ukraińców itp.) wycofali się ze społeczności i trwają obecnie przy swoim stanowisku jako „Prawdziwi Świadkowie Jehowy”, liczący dziesiątki tysięcy członków. Oni są traktowani na równi z odstępcami, choć są winni jedynie tego, że mocno trwają przy tych samych wierzeniach [niegdyś akceptowanych], które wyznawali ich poprzednicy" źródło

W dniach 8-9 sierpnia 2009 roku odbyło się w Rumunii zgromadzenie zbuntowanej części rumuńskich świadków --> link do strony zgromadzenia

Zastanawiam się, czy WTS skomentuje to w swoich publikacjach? Czy rumuńskich ŚJ potraktują za odstępców tylko dlatego, że nie wyrażają oni zgody na tak dalekie odejście od korzeni?

PS. Jak widzę temat był już poruszany. W takim razie odświeżam jedynie wątek.

Użytkownik pawdob7 edytował ten post 2009-08-12, godz. 21:24
post włączony do tematu


#29 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-12, godz. 23:25

Zastanawiam się, czy WTS skomentuje to w swoich publikacjach?

W poświęconym tej grupie artykule Wikipedii powołano się między innymi na Rocznik Świadków Jehowy z 2006 roku (strony 112-116). Może znalazła się tam jedynie oszczędna relacja, ale to już wymaga sprawdzenia.
.jb

#30 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-13, godz. 06:45

jb, nie znalazłem nic na temat tego odłamu w Wikipedii. Czy możesz wskazać ten artykuł?

Przyznaje, że tematu na forum o tym rozłamie nigdy nie czytałem. Bylem wczoraj mocno zaskoczony trafiając przypadkiem na sprawę w sieci. Nie sądziłem, że może dojść do rozłamu na taką skalę w organizacji, która poprzez "wytrenowanie" przekonała swoich członków, że wierność centrali jest kwestią życia i śmierci. Byłem przekonany, że kwestionowanie CK jest w zasadzie równoznaczne z odcięciem się od systemu wierzeń ŚJ. Tymczasem okazuje się, że można czuć się "ŚJ" nie akceptując CK! Zaskakujące! Rozumiem, że w przypadku rumuńskich ŚJ doprowadził do tego izolacjonizm okresu dyktatury Ceausescu, ale i tak sprawa mocno mnie zaskoczyła.
Nasuwa mi się pytanie: czy możliwa jest rumuńska powtórka? czy gdzieś już podobne przypadki miały miejsce? czy wymóg przekazywania Sal Królestwa na rzecz WTS-u ( choć są budowane za środki i siłami lokalnych wiernych ) ma zapobiegać odcinaniom się pojedynczych zborów od macierzystej organizacji?

I nieco na marginesie: za 5 lat minie całe stulecie od roku 1914. Niewykluczone, że WTS będzie musiał mocno pomanipulować przy tej dacie. Może będzie musiał przyznać, że zburzenie Jerozolimy nie nastąpiło w roku 607 p.n.e. Współczesnym ludziom już data wybuchy II Wojny Światowej jest mocno odległa ( co mnie osobiście trochę niepokoi ) a rok wybuchu I Wojny mówi już właściwie tyle, co np. rok wybuchy wojny trzydziestoletniej. Rok 1914 jest już zbyt odległy, aby budować na nim wizję rychłego "końca świata". Z drugiej strony wiemy, że ta data stanowi rdzeń nauk ŚJ. Czy w takim razie próba zmiany tej daty lub jej znaczenia może doprowadzić do schizmy? czy centrala pokusi się o zmianę światła co do znaczenia roku 1914? czy nauczeni rozłamem wśród Badaczy Pisma będą woleli nie kusić licha? Jak myślicie?

PS. jb, może ostatni akapit na nowy wątek?

#31 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-13, godz. 07:00

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale wygląda na to, że nastąpiła schizma wsród rumuńskich Świadków Jehowy. Dołączyły do niej również zbory z Rosji i Ukrainy. Duża część zborów z Rumunii odcięła się od brooklyńskiej centrali i założyły ruch o nazwie: "Świadkowie Jehowy Prawdziwej Wiary" Zarzucili centrali zbytnie oddalenie się od pierwotnych nauk. Cytat z oficjalnej strony Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania: "Rumuni (razem z pewnymi grupami Rosjan, Ukraińców itp.) wycofali się ze społeczności i trwają obecnie przy swoim stanowisku jako „Prawdziwi Świadkowie Jehowy”, liczący dziesiątki tysięcy członków. Oni są traktowani na równi z odstępcami, choć są winni jedynie tego, że mocno trwają przy tych samych wierzeniach [niegdyś akceptowanych], które wyznawali ich poprzednicy" źródło

W dniach 8-9 sierpnia 2009 roku odbyło się w Rumunii zgromadzenie zbuntowanej części rumuńskich świadków --> link do strony zgromadzenia

Zastanawiam się, czy WTS skomentuje to w swoich publikacjach? Czy rumuńskich ŚJ potraktują za odstępców tylko dlatego, że nie wyrażają oni zgody na tak dalekie odejście od korzeni?

PS. Jak widzę temat był już poruszany. W takim razie odświeżam jedynie wątek.

Widac wiele osób nie może się pogodzić z pomyłkami Niewolnika..... Jeśli przybiera to rozmiary dziesiątków tysięcy.... zastanawiające, jednym słowem bracia Rumuńscy wnikliwie badają czy tak się sprawy mają......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#32 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-08-13, godz. 08:47

[...]Cytat z oficjalnej strony Świeckiego Ruchu Misyjnego Epifania: "Rumuni (razem z pewnymi grupami Rosjan, Ukraińców itp.) wycofali się ze społeczności i trwają obecnie przy swoim stanowisku jako „Prawdziwi Świadkowie Jehowy”, liczący dziesiątki tysięcy członków. Oni są traktowani na równi z odstępcami, choć są winni jedynie tego, że mocno trwają przy tych samych wierzeniach [niegdyś akceptowanych], które wyznawali ich poprzednicy" źródło
[...]

O Prawdziwych Swiadkach Jehowy to slyszalem, ze sa tacy i w Polsce. Ponoc jeden zbor sie odlaczyl i zalozyl ten ruch. Nie pamietam szczegolow, bo bylo to dosc dawno, a moja pamiec nie trzyma takich bzdetow.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#33 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-13, godz. 15:06

jb, nie znalazłem nic na temat tego odłamu w Wikipedii. Czy możesz wskazać ten artykuł?

Jehovah's Witnesses splinter groups

PS. jb, może ostatni akapit na nowy wątek?

W takiej sytuacji załóż nowy temat.
.jb

#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-15, godz. 02:03

Ładny chór tam mają na zdjęciu, no i te chustki ;)

Ostatnio zwrócono mi uwagę na ich witrynę w języku rumuńskim. Można tam znaleźć wiele różnych zdjęć, w tym również i takie, które przedstawiają głoszenie od domu do domu – i tej sytuacji chustki także są obowiązującym elementem stroju:


Dołączona grafika
Dołączona grafika
więcej >>
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych