CHRZEŚCIJAŃSKI OŚRODEK APOLOGETYCZNY

/ Destrukcyjne sekty / Świadkowie Jehowy / Artykuł

Obrazki Strażnicy

Poniższe obrazki pochodzą z czasopisma Golden Age (Złoty Wiek) poprzednika dzisiejszego Przebudźcie się! Dobrze ilustrują pogląd Strażnicy na temat szczepionek, nauki i medycyny.

W tym czasie powszechnym zwyczajem Strażnicy było dostarczanie obfitych komentarzy na wszelkiego rodzaju zagadnienia medyczne. Nieszczęśliwie zabrakło im opinii specjalistów na większość z tych kwestii, którzy mogliby wyprostować te marne rady jakie ufający w swoja organizację Świadkowie Jehowy przyjmowali jako "pokarm na czas słuszny" (Mt. 24:45-47)

Mamy nadzieję dodać więcej tego typu obrazków w przyszłości.

[rysunek] Ten obraz pojawił się w angielskim wydaniu czasopisma Złoty Wiek 30 marca 1932 na s. 409 i jest bardzo typowy do podobnych obrazów lub rysunków Strażnicy w tamtych latach. Zwróć uwagę na martwe i pokryte krostami dzieci u dołu obrazu. Faktycznie, szczepionki praktycznie wyeliminowały przypadki zarażenia kiłš i szereg śmiertelnych śmiertelnych chorób dziecięcych, które mogłyby dalej wywierać wpływ na świadków. W jednym szczególe podważano nawet istnienie zarazków czy mikroorganizmów. Nauczano że choroba jest efektem "złej wibracji" i że aluminiowe naczynia kuchenne były prawdziwym źródłem wielu poważnych chorób.


[rysunek] Ten rysunek pojawił się w wydanej przez Strażnicę publikacji "Złoty Wiek" 8 sierpnia 1937 r. na s. 774. Jego celem było zilustrować że naczynia aluminiowe powodują m.in. raka i popadnięcie w obłęd.


[rysunek] Ten rysunek pojawił się w wydanej przez Strażnicę publikacji "Złoty Wiek" z 31 maja 1939 r. na s. 5 Tak jak wiele podobnych rysunków, ten był zaprojektowany aby podtrzymywać strach w umyśle ufających organizacji Strażnicy czytelników. Pozostałości wcześniejszego zakazu szczepioniek zachowały się pośród niektórych starszych Świadków Jehowy w formie różnych "fobii".


[rysunek] To jest rysunek w związku z zakazem przyjmowania szczepionek który pojawił się w Golden Age 23 września 1936 r. na s. 810. Lekarze i naukowcy byli rutynowo demonizowani w agresywnej retoryce jaką Strażnica uprawiała na poparcie swojego stanowiska odnośnie szczepionek.
Źródło: Authentic Watchtower Images (http://www.ajwrb.org/watchtower/images.shtml)

Powrót do sekcji poświęconej kwestii krwi

Tytuł "Obrazki Strażnicy"
URL: http://watchtower.org.pl/ajwrb-images.php
Autor: n/d. Tłumaczenie: Jarosław Zabiełło
Wprowadzono: 2001-11-07 (id:209). Ostatnie zmiany: 2001-11-17

Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny
Copyright © 1999-2024 Jarosław Zabiełło (http://apologetyka.co)