Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika azariasz

Odnotowano 152 pozycji dodanych przez azariasz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#22132 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-25, godz. 09:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo - napisałeś dużo, tekst moze i ciekawy (na polemikę nie mam teraz wielkiej ochoty, a juz na pewno czasu), ale wciąż nie udzieliłeś bezpośreniej odpowiedzi na moje pytanie. Powtarzam je więc 3 raz: Czy Świadkowie Jehowy są organizacją, którą posługuje się Bóg? Albo może tak: Czy Świadkowie Jehowy sa wg Ciebie religią prawdziwą?



#22088 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-24, godz. 15:18 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo - zadałem dwa pytania, odpowiedziałes na jedno. Nie chcę decydować o Twoim odłączeniu, ale spróbuj odpowiedziec na drugie: Czy Świadkowie Jehowy są organizacją bożą? A co Grebera, to jeśli był znawcą greki, to nie widzę przeciwwskazań. Może inni bibliści byli nałogowymi pijakami i ich się nikt nie czepia, bo w tym co robili byli dobrzy.

I jeszcze jedno - w linku do odstępczej stronki, którą podałes "bracie", jest niezłe ściemnianie. Przeczytałem pierwszy przykład "manipulacji" w publikacjach - jest żałosny, dalej nie czytałem.

A w jakiej sprawie będzie się coś działo w ciagu roku? W jakiej sprawie są Twoim zdaniem te listy?



#22171 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-25, godz. 18:38 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo - masz duże problemy z odpowiedzią na proste pytanie. Z tego co widzę, zadałem je trzykrotnie. Rozumiem, ze mozesz nie chciec na nie odpowiadac, jednak odpowiedz taka moze miec kluczowe znaczenie przy odczytywaniu innych Twoich wypowiedzi. Poza tym dochodzi jeszcze takie: Czy TY wierzysz, ze Jezus jest królem od 1914?



#21814 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-21, godz. 22:33 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kloo, powiedz, z którego roku masz książkę. Bo wiem, ze wyszła edycja poprawiona. Może masz starszą i stąd niektóe problemy. A wogóle, to:
1) w czym konkretnie przyznają Ci rację starsi?
2) po co jeszcze przychodzisz na zebrania?



#22295 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-27, godz. 10:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Kolejna super akcja Artura - postrachu nadarzyńskich adwokatów - nadchodzi.



#22207 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-26, godz. 09:54 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Inkwizycja, to historia z jakiejś innej religii chyba, co?? ;)
A jeśli chodzi o wszystkie gwałtowne reakcje, to zwróćcie uwagę na to jak prostym, banalnym pytaniem je wywołałem. Jak konsekwentnie kloo unika odpowiedzi! W jak poniżający, żenujący wręcz sposób zmienia temat, nie napomyka nawet o tym, że takie pytanie padło! Czyżby wystraszył się pytania nastolatka, na które to wystarczyłoby "tak" lub "nie"?



#21983 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-23, godz. 15:32 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ja też mam nadzieję mirku, że ludzie przeczytają cały wątek.



#22183 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-25, godz. 19:15 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ma - nie wiem czy jak na komitecie - nigdy nie mialem ;).

A Kloo ani nie odpowiedzial na najwazniejsze z moich pytan, ani nie powiedzial, ze nie odpowie, bo nie chce. Czyzby bał się obnazenia bezsensu swojej postawy? Bo pytanie o to "Czy Świadkowie Jehowy są organizacją bożą i religią prawdziwą?" człowiekowi o tak dużym doświadczeniu zyciowym (jak sam twierdzi) nie powinno sprawiać kłopotów.



#21889 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 18:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie staje w roli sedziego, ale jak Ci się nie podoba, to się odłącz - po co się męczyć. A Galatów 1:19 mówi o Jakubie. Nie rozumiem związku z dyskusją.



#21864 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 13:41 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dziadku Kloo - trochę tych postów czytałem, ale nie wszystko z nich mozna wyczytać, albo nie wszystkie przejrzałem (szkoda mi trochę czasu na przeglądanie całego forum). Z tego co widzę, to może lepiej byłoby, żebys się odłączył. A starszym się szczerze dziwię. Jak możesz, to wyjasnij pokrótce na czym polega Twój pobyt w organizacji.

ehomo - oczywiście, ze niektóre rzeczy są poprawione w nowszych ksiażkach. Np. na początku można było przeczytać (przynajmniej w polskiej weersji), że święte świętych zostało namaszczone przez to, że Jezus przedstawił Bogu wartość człowieczej ofiary okupu. Potem ten bład został porawiony, bo stało się to przy chrzcie Jezusa. Str. 195. Poza tym książka zawiera nieaktualne światło w sprawie "obrzydliwości w miejscu świetym" Wg książki, którą mam stało się to w momencie powstania LN/ONZ. Z którejs ze Strażnic z maja 99 wiemy, ze obrzydliwosc dopiero stanie w miejscu świętym. I tego drugiego błędu jeszcze nie poprawiono, chyba, ze nie wiem. A co do Nabonida, to mam wrazenie, ze nie ma nic takiego w tej ksiażce.



#21891 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 18:29 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Wiesz co, nie wiem. Nie mam pojęcia.



#21894 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 18:59 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chodzi mi o to, ze jak się kloo odłączy, to będzie chyba lepiej i dla niego i dla organizacji. Bo jak nie, to pójdzie znów opowiadać w zborze jak to w "Proroctwie Daniela" napisano, ze Nabonid 17 lat panował i ludziom będzie mieszał w głowach.



#21939 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-23, godz. 01:21 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A ciekaw jestem dlaczego ? Jak tak twierdzisz to koniecznie uzasadnij. Napisz troszkę dłuższą wypowiedź, żeby nie wyszło że chat'ujemy.



No dlatego, ze on raczej ściemnia niż rozjaśnia. Nie ma się co rozpisywać, ale wygląda mi on na kogoś, kto:

-nie uznaje niewolnika za "kanał łączności", lub
-nie wierzy, że Świadkowie Jehowy, to organizacja, którą posługuje się Bóg
(prawdopodobnie jedno i drugie),

a przy tym, nadal pozostaje w obrębie organizacji. Jak ktoś, kto tak kręci ma ludziom rozjaśniać, to robi się niebezpiecznie.

A i jeszcze jedno, nie znoszę niegodnego traktowania ludzi w wieku nazwijmy go - szacownym. Pamiętaj o tym proszę.



Ja wogóle nie znoszę niegodnego traktowania ludzi.

Czyli razem ile mamy AZARIASZ ????????



1. Czego ile mamy?
2. Podaj stronę we Wnikliwym poznawaniu... z której czerpiesz info o 17 latach.
3. Jaki to ma związek z resztą?

A w sprawie Jakuba:

1. Gdzie niewolnik mówi, ze w Galatów 1:19 jest o bracie Jezusa.
2. Skąd pewność, ze matką zadnego z Jakubów nie była Maria (Józef umarł jakoś wcześniej.)

Życzę wszystkim powrotu.



#21901 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-22, godz. 19:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Sorry polarm, ale nie sądzę, zeby on rozjasnil.



#21981 Studium I.

Napisano przez azariasz on 2006-03-23, godz. 15:15 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

http://www.biblia2.f...?t=454&start=45 - tak dla porządku dodam link do forum, gdzie wyjasniono tę kwestię. Poza tym jest jasno widać tam jak często i bezczelnie mirek posługuje się kłamstwami i półprawdami.

Pytania do kloo. Proszę o jasną i prostą odpowiedz:

1.Czy uważasz, ze Jehowa posługuje się braćmi z klasy niewolnika?
2.Czy uwazasz, ze Świadkowie Jehowy są organizacją Bożą?



#22363 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez azariasz on 2006-03-27, godz. 22:35 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Pierwszy krok do czego?



#23283 Długie włosy i długa broda

Napisano przez azariasz on 2006-04-03, godz. 20:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dobrze Lotka, dobrze...



#35937 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez azariasz on 2006-09-23, godz. 10:35 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

ja swego czasu bardzo namiętnie czytałem stare strażnice, średnio jedną czarnobiałą dziennie, oprócz bieżącej literatury, na co poświęcałem jako ŚJ do 3h dziennie. Po paru latach, znałem wszelkie niuanse doktrynalne. Niektóre drobiazgi (przyznaję, drobne) naprostowałem Jarkowi i Włodkowi, opierając się na wiedzy zdobytej jeszcze w WTS-ie.


To naprostuj Janowi Lewandowskiemu informacje o poglądzie Świadków Jehowy na Prawo Mojżeszowe - jak dla mnie szkoda czasu.

To prawdopodobnie mój przedostatni post na forum.



#37913 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez azariasz on 2006-10-18, godz. 15:56 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

' date='2006-10-18 14:32' post='37887']
Wielu z mających coś do powiedzenia na tym forum było w środku dłużej niż Ty i gdybyście się spotkali kilkanaście lat temu to byś im grzecznie mówił per "wujku" albo "bracie starszy".


Nie wiem jakie Ty masz pojęcie o organizacji, ale ja od chwili chrztu, do nikogo w zborze nie mówiłem "wujku", a zwracanie się do kogoś per "bracie starszy" to dla mnie absolutna fantastyka (bynajmniej nie naukowa)

' date='2006-10-18 17:01' post='37908']
A ŚJ zamiast jak dzisiaj w Meksyku podpisać papierek, pójść do domu i robić swoje to szli w zaparte z uporem godnym kamikadze tylko po to, by teraz móc się licytować w męczeństwie. Paranoja.


A z takim chamstwem, prostactwem i bezczelnym brakiem szacunku dla kogokolwiek i czegokolwiek, po prostu nie warto dyskutować.



#35934 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez azariasz on 2006-09-23, godz. 09:58 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

za krew nie bede Cie przepraszał bo nie brałem w tym udziału ! a jeżeli chodzi z ONZ i beste - to tez nie! bo nie wiem za co ! ? jeżeli chodzi o moje zdanie w temacie wykładni Objawienia odnoszące się do bestii i kojarzenia je z ONZ:


Nie chodzi o to jakie jest Twoje zdanie w sprawie Biblii, bo mnie to nie obchodzi. Przeprosić powinieneś za to, że wyśmiewasz Świadków Jehowy za nauki, ktorych nie głoszą.



#35916 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez azariasz on 2006-09-22, godz. 22:50 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Azariaszu, a kto by nadążył za WTS-em.
"Wspaniały finał..." podawał, że szkarłatną bestią na której siedzi BW jest ONZ i że Bóg użyje ONZ do zniszczenia BW, a potem szatan (Gog z Magog) pobudzi szkarłatną bestię do zaatakowania śJ.

Strażnica, 1 czerwca 2003, str. 20, ak. 11: podała natomiast taką informację:
Czyli WTS spróbował wycofać się z tego, że ONZ zaatakuje śJ. Tym samym można wysnuć wniosek, że skoro nie wiadomo, czy to będzie ONZ, to też nie wiadomo, czy ONZ jest tą szkarłatną bestią na której jedzie BW.

Jakiś czas temu natomiast można było w Strażnicy przeczytać, że szatan posłuży się jakimiś siłami politycznymi do zaatakowania śJ, bez precyzowania, kto to jest.

A skoro znowy będzie studiowany "Wspaniały finał ..." i w tej wspaniałej erracie nie zostało sprostowane, kim jest szkarłatna bestia, to wychodzi na to, że całe to pisanie w Strażnicy z 1 czerwca 2003 było niczym więcej, jak oszukiwaniem ludzi, że "słudzy Jehowy nawet wystrzegają się domysłów" bo wracają do dawnego światła szkarłatna bestia = ONZ i to nim posłuży się szatan (Gog z Magog) do zaatakowania ludu Bożego.

I jak tu azariaszu być precyzyjnym? Skoro wygląda na to, że samo WTS nie wie co głosi i jakie z tego płuną wnioski, to nie czepiaj się tych, co tylko śledzą nauczanie WTS.


Całkiem niedawno zostałem ty wyśmiany, za (jak się potem okazało) zgodne z prawdą stwierdzenie, że "niewolnik" uczynił wszystkie frakcje krwi sprawą sumienia. Dziś widać, że niektorzy (sebol, czesiek) niczego się nie nauczyli. Nie wystarczyłoby delikatnie zasugerować, że wydaje Wam się, że nie mam racji? Ale skoro wolicie robić z siebie kretynów, to przystępuje do wyjasnienia, pt: "Jak bardzo Czesiek się wygłupił?"

Można odpowiedzieć krótko: bardzo. Cytował on bowiem z artykułu do studium ze Strażnicy z 1 czerwca 2003 roku. Cały śródtytuł, na podstawie ktorego Czesław (bo mogę chyba się tak do Ciebie zwracać?) dowodził, że bestia to juz nie ONZ, nie wspomina o bestii z Objawienia nic! Mowa jest o królu północy, a słowa, zacytowane przez Cześka odnoszą się do księgi Daniela 11:44,45. Czyż jest cos bardziej żałosnego, niz takie krętactwo w ustach kogos, kto rzekomo ma kłamstwa demaskowac? Życzę bardziej wnikliwego analizowania tekstów i bardziej pokornego podejścia do tematów, o ktorych pojęcie ma się niewielkie.

Azariasz

PS: Jeżeli jednak intencje Cześka i Sebola są szczere, to oczywiście doczekamy się przeprosin, prawda?



#35839 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez azariasz on 2006-09-22, godz. 10:18 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Powszechnie wiadomo, że nauki WTS-u głoszone na tym forum są bardziej precyzyjne od nauk głoszonych przez losowo wybranego Świadka z ulicy. Świadkowie gorzej znają własne doktryny, niż tutejsi odstępcy.


Dobra, porozmawiajmy o tej odtępczej "precyzji"...

1. Niedawno wieksza czesc forum wysmiala informacje jakoby wszystkie frakcje krwi byly uczynione przez "niewolnika" sprawą sumienia. Jak widac mieliscie kilka dobrych lat opoznienia.

2. Odnosnie tegoi tematu. Bestia, to wciąż ONZ! Nigdzie w publikacjach nie znajdziecie porzucenia takiego zrozumienia, dowiedziec sie o nim mozecie jedynie od inych odstepcow i, moze rzeczywiscie, Świadkow Jehowy studiujących Biblię i publikacje "wnikliwie inaczej". Kiedys juz prosilem o namiary na tę zmianę, ale jej po prostu nie bylo.


A co do odstepcow w roli bestii, to wybaczcie, ale: pomarzyc zawsze mozna. Za malo wazni jednak jestescie, za mali, zbyt słabi...



#35854 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez azariasz on 2006-09-22, godz. 12:39 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie no, jaraczu, skoro uwazasz, ze Twoją propozycję tłumaczenia symboliki bestii traktowalem powaznie, to znaczy, ze wciaz nie doceniasz mojej umiejętności czytania ze zrozumieniem. Potraktowałem ją jedynie jako punkt wyjscia, do zwrocenia uwagi tym, ktorzy mają dosc mocno przesadzone pojecie o sile odstepcow i ich oddzialywaniu na organizacje. W codziennym zyciu zboru jestescie niezauwazalni, a wielu glosicieli jest przekonanych, ze odstepcy wystepuja jedynie w artykulach ze Straznic. Nie musze chyba mowic, ze przed akcjami Artura S. cały Nadarzyn wcale nie robil w gacie.

Jezeli chodzi natomiast o to, ze mozna sie pomylic, to rozumiem, ze intencje Wasze są czyste, a pomyłki wynikają z niewiedzy, czy tak? Czemu więc z uporem maniaka powtarzacie mit o przynaleznosci WTS do ONZ? Cos Wam umknelo? Nie doczytaliscie? Nie znacie aktow prawnych ONZ, albo nie zauwazyliscie jak zmienialy sie na przestrzeni lat? A moze nie wiecie kto rozpuscil plotkę o ONZ i nadal jej taki rozmach, ze trafila na strony The Guardian?

Że zacytuje Ciebie samego bracie_jaraczu: "nie musisz odpowiadac".



#36453 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez azariasz on 2006-10-02, godz. 23:34 w Seksualność

a więc wygląda na to, że twój chłopak faktycznie jest bardzo niegrzeczny.


Jeżeli rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy, jeśli rzeczywiście 444 ma chłopaka, jeśli wogóle jest płci żeńskiej , a cała historia nie jest zmyślona...



#23933 Kim są II owce ??

Napisano przez azariasz on 2006-04-09, godz. 22:45 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jak to wspaniale, że udało się Panu wbić ostatni gwóźdź do trumny organizacji!!! Jakże radosny to dzień! Teraz juz nie mogą się podnieść, po smiertelnym ciosie zadanym im na tym forum przez kloo! Szkoda tylko, ze tak ciezko będzie Panu dotrzeć na zgromadzenie organizowane przez tych zadufanych w sobie buraków z centrali. A skoro już zabito organizację, to jest takie małe pytanko: Co mówi Pan w służbie na temat życia na ziemii i w niebie, na temat drugich owiec i małej trzódki? A może nie chodzi Pan już do służby Panie Kloo? Może zrezygnował Pan z kolportażu gazetek z Ameryki? Dlaczego jest Pan, aż tak przesiąknięty fałszem? Czy bierze Pan na siebie krew tych, którzy przez przypadek natkną się na to forum i pod wpływem Pana tekstów zrażą się do prawdziwego wielbienia? Czy wie Pan jeszcze, co Pan robi, Panie kloo?